Permanentní Make Up Obočí Hojení Není Radno Podcenit

Permanentní make up obecně není pro tělo příliš velkou zátěží. Permanentní make up obočí hojení též nevyžaduje příliš dlouho. Není ale radno podceňovat doporučení a zbytečně tak proces hojení komplikovat. Permanentní make up se v poslední době těší velké oblibě – tetovat permanentním make upem, tedy implementovat do pokožky speciální inkoust, lze jakoukoliv část těla.

Největší zájem je obvykle o tetování očních linek a rtů, permanentní make up v tomto případě slouží jako dobrý podklad pro každodenní líčení. Stranou ale nezůstává ani permanentní make up obočí.

Přestože je pro mnoho lidí tetování v této oblasti považováno za zbytečné, musíme vás vyvést z omylu. Obočí patří k velmi důležité části obličeje a stejně jako třeba rty přispívá k vašemu celkovému výrazu a vzhledu. Pokud obočí z nějakého důvodu chybí, je nekompletní nebo defektní, může to působit nemalé problémy a negativně se odrazit na psychice daného člověka.

Příkladem, kdy je vhodné přistoupit k permanentnímu make upu obočí, jsou tedy například stavy po chemoterapii, kdy dojde k celkovému zjemnění rysů, stavy alopecie nebo nejrůznější vrozené, geneticky podmíněné, deficity. Permanentní make up obočí má tak na poli kosmetiky své místo a v mnohých případech je dokonce jediným řešením, jak přispět ke zlepšení dané situace.

Jako každý zákrok, má i permanentní make up obočí určitá omezení – máme na mysli určité stavy, kdy není dobré aplikaci podstupovat. Tetování se nedoporučuje například v případě gravidity, epilepsie, v případě zánětů a jiných akutních onemocnění. Než se tedy rozhodnete podstoupit tuto proceduru, je vhodné – pakliže si nejste jistí – konzultovat její vhodnost s vaším lékařem.

Permanentní make up obočí hojením ustálí svůj barevný odstín

Samotný proces není nijak zvlášť náročný. Pro hladký průběh je ale třeba dodržet pár pokynů – a pak už si budete moci užívat vašeho nového vzhledu. V den aplikace nenanášejte na místo aplikace žádnou kosmetiku. Používání kosmetických přípravků se budete muset vyvarovat také v rané fázi hojení.

Permanentní make up obočí - péče

Aby aplikace proběhla bez nejmenších potíží, obočí si nevytrhávejte později než dva dny před plánovaným zákrokem. Tři dny před aplikací poté nechoďte do solária, abyste dopřáli pokožce dostatečný odpočinek. Po aplikaci permanentního make upu je také vhodné upravit polohu spánku – pokud je to jen trochu možné, spěte na zádech - ideálně na pohodlné oboustranné matraci. Obecně je ale možné konstatovat, že permanentní make up obočí péči příliš nevyžaduje – jednoduše nechte pokožku vyhojit a vyhněte se strhávání vzniklých stroupků. Permanentní make up postupem času svou barvu ustálí – mírně vybledne.

Různé techniky

Nanášení inkoustu je možné provádět dvěma technikami. Jednotlivé techniky poté volíme v závislosti na tom, co je cílem dané aplikace. Můžeme provádět pouhé stínování, to abychom docílili lepšího vykreslení obočí a došlo tak k jeho zvýraznění. V určitých případech je vhodnější použít metodu tzv. vláskování, kdy dochází k vykreslení obočí speciální mikrojehličkou. Hodí se zejména k dokreslení detailů. A konečně, obě techniky je možné kombinovat a docílit tak dokonalého 3D efektu.

Permanentní make up vám přináší pohodlné řešení – ať už je váš důvod k úpravě obočí jakýkoliv. Přirozeně zvýrazní vaše rysy a podtrhne vaši osobnost. Pomůže vám obočí dokreslit a dodat vám tak kýžené sebevědomí. Pokud vás vaše nedokonalé obočí trápí, není třeba se obávat a není třeba dál čekat. Pusťte se do změny.

Jen pozor na volbu správného salonu. Čistota a kvalifikovaný personál vám po aplikaci permanentního make upu ušetří nemalé starosti. Vyplatí se proto vybírat s rozvahou a neupřednostnit pouze cenu.

Vidíte, že hojení není žádný problém. Chcete být také stále okouzlující?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sign in

Send Message

My favorites