Permanentní obočí – jak dlouho vydrží a čemu byste se měly vyhýbat, aby vydrželo co nejdéle?

Snad nejčastější otázka ohledně permanentního obočí je, jak dlouho vydrží a kdy je potřeba jej znovu obnovit. A také, proč se trvanlivost pigmentu v kůži u každého člověka liší … V tomto našem článku vám rády poskytujeme odpověď!

Permanentní obočí – jak dlouho vydrží? Přibližně 2-5 let

Permanentní make-up se od klasického tetování liší tím, že jej nemáte na celý život. V průměru lze říct, že po dvou letech od aplikace se začne barva postupně vytrácet. A v horizontu tří až pěti let od aplikace barva vymizí úplně.

To, jak dlouho barva ve vaší kůži zůstane, závisí na více faktorech. Záleží:

  • Jak často se vám mění pokožka
  • Jak hodně se potíte (a zda často vykonáváte fyzickou aktivitu)
  • Na vašem věku (starším ženám se kůže obnovuje pomaleji)

Co to je permanentní make-up obočí a jak dlouho vydrží už víme. Ale jak poznáte, že je na čase jej obnovit?

Při pohledu do zrcadla si budete moct povšimnout mírného flekatění. To vzniká tím, že se pigment z pokožky uvolňuje nerovnoměrně. Jakmile si toho tedy všimnete, měly byste kosmetický salon navštívit pro opětovné tetování obočí.

Uvažujete o pořízení, obnovení, založení či naopak odstranění permanentního makeupu obočí? Nečekejte se změnou vašeho vzhledu – s naší pomocí můžete ihned začít.

JE ČAS NA ZMĚNU

A jak lze trvanlivost permanentního obočí prodloužit?

Pokud jste zvyklé vystavovat se slunci, nezapomínejte používat ochranné prostředky. A to nejlépe ty s vysokým faktorem a minerálního charakteru. Vyhýbejte se soláriím a příliš častému saunování.

Pozor si dejte i na nadměrné používání peelingových prostředků. Jelikož mikro zrníčka uvnitř peelingu mají za úkol obrousit pokožku od starých buněk, permanentní obočí rychleji vymizí.
Mezi časté dotazy na estetických klinikách patří, jak dlouho vydrží permanentní make up? Ač by se podle názvu mohlo zdát, že jde o trvalé řešení do konce života, není tomu tak. Čím je podmíněna trvanlivost permanentního make-upu a co všechno ovlivní, jak dlouho vám vlastně vydrží?

Jak dlouho vydrží permanentní make up a jaké faktory to ovlivňují?

Kvalitně nanesený permanentní make up časem ztrácí výraznost pigmentu. Čím tmavší byl výchozí stav, tím déle může vydržet. Obecně se dá říci, že výrazný permanentní make up vydrží po dobu jednoho až dvou let.

Mezi faktory ovlivňující to, jak dlouho pigment vydrží, patří věk a rychlost metabolismu. U mladších lidí obecně dochází k rychlejší obnově tkání, což znamená, že i pigment je postupně nahrazen a odbourán rychleji. Podobně to mají i lidé s obecně rychlejším metabolismem, kteří musí na obnovu o něco dříve.

Životnost a dlouhotrvající krásné provedení permanentního make-upu můžete ovlivnit správnou péčí.

Ačkoliv je následná péče důležitá, kvalitní základ permanentního obočí nic nenahradí. Nechte nás takový základ připravit!

OBJEDNAT SE NA PROCEDURU

Jak pečovat o permanentní make up?

Místo aplikace ochraňujte před slunečním zářením používáním krémů s vysokým ochranným faktorem. Během prvních dnů také omezte nanášení dalších kosmetických přípravků na ošetřenou oblast.

Permanentní make up vám vydrží déle, když dodržíte několik opatření:

  • Ochrana před slunečním zářením
  • Dostatečný čas pro regeneraci pokožky v ošetřované oblasti
  • Vynechání kosmetiky během prvních pár dní

Hned po nanesení permanentního make-upu je barva pigmentu tmavá, ale během následujících dnů se postupně ustálí. Aby byl výsledek opravdu podle vašich představ, provádí se zhruba po třech měsících korekce.

Ačkoliv název permanentního make-upu může vyvolávat dojem, že jde o neměnné řešení po několik let, opak je pravdou. Jde o dlouhotrvající make up, který vydrží v průměru jeden až dva roky. Záleží také na péči, jakou svému novému vzhledu věnujete.

Měli jste někdy permanentní make up? Jak dlouho vám výsledek vydržel, než byla nutná oprava? Přidejte svou zkušenost do komentářů.

I když permanentní obočí nevydrží na celý život, ušetří vám spoustu času s líčením. Péče o něj je přitom velmi důležitá. Prodloužíte tím totiž dobu nutnou k opětovné návštěvě salonu.

Už jste někdy aplikaci podstoupila? A jak dlouho vám pigment v kůži zůstal, než byla nutná obnova? Podělte se o svoji zkušenost v komentářích!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit se

Poslat zprávu

My favorites