Permanentní obočí – jak dlouho vydrží a čemu byste se měly vyhýbat, aby to bylo co nejdéle?

Snad nejčastější otázka ohledně permanentního obočí je, jak dlouho vydrží. V tomto článku vám vysvětlíme, kdy je potřeba jej znovu obnovit, proč se trvanlivost pigmentu u každého člověka liší a jaký vliv na ni má výběr skutečného experta na PMU

Neriskujte a svěřte svou krásu opravdovým profesionálům

Vybrali jsme pro vás ty nejlepší z celé ČR.

Co je permanentní make-up obočí a jak dlouho vydrží?

To, jak dlouho barva právě ve vaší kůži zůstane, závisí na více faktorech:

Kromě výše uvedených vlastností, které se různí pro každou individuální klientku, má na trvanlivost permanentního obočí obrovský vliv expert na PMU, kterého si zvolíte. Konkrétně jde především o typ a kvalitu pigmentu, jenž technik používá, a postup jeho aplikace do pokožky. 

Permanentní obočí - jak dlouho vydrží a čemu byste se měly vyhýbat, aby to bylo co nejdéle? obrázek 3

Péče o permanentní make-up obočí pro prodloužení jeho životnosti

Permanentní make-up vám vydrží déle, když dodržíte několik opatření:
Místo aplikace ochraňujte před slunečním zářením používáním krémů s vysokým ochranným faktorem. Během prvních dnů také omezte nanášení dalších kosmetických přípravků na ošetřenou oblast.

Uvažujete o pořízení, obnovení, či naopak odstranění permanentního make-upu obočí?

Nečekejte se změnou vašeho vzhledu – s pomocí těchto specialistů můžete ihned začít.

Obnovení a údržba permanentního make-upu obočí

Hned po nanesení permanentního make-upu je barva pigmentu tmavá, ale během následujících dnů se postupně ustálí. Aby byl výsledek opravdu podle vašich představ, provádí se zhruba po třech měsících korekce.

V průběhu dalších měsíců si při pohledu do zrcadla si budete moct povšimnout mírného flekatění. To vzniká tím, že se pigment z pokožky uvolňuje nerovnoměrně.

Jakmile tento jev zpozorujete, měly byste kosmetický salon navštívit pro opětovnou úpravu obočí. V rámci obnovení a retuše se technik může zabývat také korekcí jeho tvaru. 

Permanentní obočí - jak dlouho vydrží a čemu byste se měly vyhýbat, aby to bylo co nejdéle? obrázek 5

Jaký vliv má pravidelná údržba na prodloužení životnosti permanentního make-upu obočí?

Péče, jakou svému novému vzhledu věnujete, se do trvanlivosti tetování výrazně promítne. Kromě včasné návštěvy PMU specialisty pro doplnění pigmentu byste rovněž měly adaptovat do své kosmetické rutiny několik dalších bodů.

Pokud jste zvyklé vystavovat se slunci, nezapomínejte používat ochranné prostředky. A to nejlépe ty s vysokým faktorem a minerálního charakteru. Vyhýbejte se soláriím a příliš častému saunování.

Pozor si dejte i na nadměrné používání peelingových prostředků. Jelikož mikro zrníčka uvnitř peelingu mají za úkol obrousit pokožku od starých buněk, permanentní obočí rychleji vymizí. 

Ačkoliv je následná péče důležitá, kvalitní základ permanentního obočí nic nenahradí

Nechte námi zvolené specialisty pro vás takové obočí vytvořit!

Jak dlouho vydrží permanentní make-up obočí v porovnání s jinými metodami?

Ačkoliv název permanentní make-up může vyvolávat dojem, že jde o neměnné řešení po několik let, opak je pravdou. Jde o dlouhotrvající make-up, který vydrží v průměru jeden až dva roky.

V porovnání s klasickými metodami úpravy obočí – líčením, barvením a laminací – představuje PMU z hlediska trvanlivosti výsledku způsob nejefektivnější. Efekt zmíněných dvou vydrží 3 – 4 týdny.

PMU ostatní metody předčí nejen v otázce trvanlivosti. S jeho pomocí získáte plné, husté a výrazné obočí, i pokud to vaše přírodní je velmi slabé a řídké. S tím si ostatní zdaleka tak dobře neporadí. 

Výhody a nevýhody permanentního make-upu obočí v kontextu trvanlivosti

I když permanentní obočí nevydrží na celý život, ušetří vám spoustu času s líčením. Dovolí vám vypadat upraveně za všech okolností – dokonce i ráno ihned po probuzení nebo při sportovní aktivitě. A to po dobu až 2 let. Jedinou nevýhodou této omezené trvanlivosti je nutnost pravidelné korekce tetování a doplňování pigmentu.

Je nicméně otázkou, jestli to ale označit za nevýhodu v pravém slova smyslu. Vždyť vám postupné vstřebávání pigmentu zanechává možnost měnit tvar a barvu obočí tak, aby bylo vždy v harmonii s měnícími se rysy vašeho obličeje, stylu i osobních preferencí a aktuálních trendů. 

Permanentní obočí - jak dlouho vydrží a čemu byste se měly vyhýbat, aby to bylo co nejdéle? obrázek 7

Závěrečné shrnutí a rady pro udržení kvality permanentního obočí co nejdéle

I kvalitně nanesený permanentní make-up časem ztrácí výraznost pigmentu. Čím tmavší byl výchozí stav, tím déle může vydržet. Obecně se dá říci, že výrazný permanentní make-up vydrží po dobu jednoho až dvou let.

Mezi faktory ovlivňující to, jak dlouho pigment vydrží, patří věk a rychlost metabolismu. U mladších lidí obecně dochází k rychlejší obnově tkání, což znamená, že i pigment je postupně nahrazen a odbourán rychleji.

Podobně to mají i lidé s obecně rychlejším metabolismem, kteří musí na obnovu o něco dříve. Tyto faktory můžete do jisté míry překonat správnou péčí o permanentní make-up. Ta je opravdu velmi důležitá. Prodloužíte tím totiž dobu nutnou k opětovné návštěvě salonu.

Životnost a dlouhotrvající krásné provedení obočí se však neobejde bez precizního základu. Pro ten vám doporučujeme kontaktovat PMU specialistky z námi vybraných salonů. Můžete se na ně obrátit také v rámci poradenství – na otázky, jak urychlit růst obočí a pečovat o jeho permanentní make-up, vám vždy rády odborně odpoví. 

Nejste se svým obočím spokojeny?

Tito PMU experti vám pomohou k jeho bezchybnému vzhledu, který při vaší správné péči opravdu vydrží!

Přihlásit se

Poslat zprávu

My favorites