Microblading

Doporučené inzeráty z kategorie microblading

Microblading je technika polotrvalého tetování v kosmetice, která se používá k vylepšení vzhledu obočí. Spočívá v manuálním vkládání pigmentu do horních vrstev kůže pomocí ručního nástroje s malými, jemnými jehlami. Tyto jehly vytvářejí tenké, chloupkovité tahy, které napodobují přirozené chloupky obočí a vytvářejí plnější a lépe definovaný tvar obočí.

Proces obvykle začíná konzultací, během které se diskutuje o požadovaném tvaru, barvě a stylu obočí. Obočí kosmetička posoudí klientovy obličejové rysy a přirozené chloupky obočí, aby vytvořila vhodný návrh. Během samotného microbladingu je použit sterilní ruční nástroj, který se pohybuje po kůži s jemnými tahy, do kterých se vkládá pigment. Tím se vytvářejí chloupkovité tahy, které vyplňují řídká místa v obočí nebo mění jeho tvar.

Po microbladingu je obvykle nutné dodržovat pokyny pro péči o obočí, které zahrnují omezení vystavení vlhkosti a slunečnímu záření. Počáteční barva se může postupem času mírně změnit, a proto se doporučuje opakované návštěvy ke korekci a osvěžení pigmentace. Celková trvanlivost microbladingu se pohybuje obvykle kolem jednoho až dvou let, ale může se lišit v závislosti na jednotlivci.

Microblading je službou, často vyhledávanou ženami (ale i některými muži), toužícími, získat zpět své obočí prořídlé kvůli nešetrnému vytrhávání, nebo vypadané vlivem nemoci. Pero s tenkým zakončením při microbladingu dokresluje jednotlivé chloupky s cílem dosažení přirozeného výsledku.

Je microblading obočí nejlepší metodou jeho zkvalitnění?

Pryč jsou doby, kdy ženy odcházely z kosmetických salónů s tlustým či naopak příliš tenkým černým obočím, které nepůsobilo zrovna atraktivně. Microblading přinesl velké změny v tom, že dokázal vzhled chybějících chloupků v obočí věrněji napodobit. Jakmile ale prvotní nadšení z této metody opadlo, začaly se objevovat i jeho nedostatky. V první řadě to byly neuspokojivé výsledky po zahojení ranek způsobených microbladingovou čepelkou. Pigment se má tendenci po zahojení rozpíjet a obočí pak již zdaleka nevypadá tak působivě, jako těsně po dokončení zákroku. Hlavní nevýhodou je vznik drobných jizviček v místech, kudy vedl řez čepelky. Tyto jizvičky pak mohou být i trvalé! Naštěstí jsou ale i jiné způsoby, jimiž lze krásného obočí docílit. V našem salónu preferujeme metodu pudrového obočí.
LEARN MORE

Jaké má procedura
pudrového obočí výhody?

Přirozený výsledek

Metoda pudrového obočí vaše obočí přirozeně zvýrazňuje a definuje. Výsledek pak odpovídá vzhledu obočí zkrášleného standardními líčidly. Tohoto efektu nelze docílit žádnou jinou metodou.

Korekce protrhaných míst a nepravidelných tvarů

Máte-li kdekoli v obočí prořídlá místa, není to žádný problém. Pudrové obočí jim učiní konec.

Kompletní rekonstrukce celého obočí

Pudrové obočí je ideální technikou, kterou lze v případě, že obočí vůbec nemáte (například po poruchách štítné žlázy, nebo po chemoterapii), jedině doporučit. Z výsledku, kterého s její pomocí dosáhneme, budete nadšená.

Pudrový efekt je v módě

Tzv. pudrové obočí je hitem poslední doby. Jak již jsme zmínili, vaše obočí bude po proceduře vypadat stejně, jako byste si ho vykreslila tužkou či pudrovým stínem. Tohoto efektu se s microbladingem dosahuje mnohem hůře.

Bezbolestnost

Při tomto zákroku nepronikáme do kůže příliš hluboko a při každém ošetření používáme anestetickou mast. Technika pudrového obočí je tedy bezbolestná, nicméně některé klientky popisují její průběh jako mírně nepříjemný. Doporučujeme nechodit na proceduru v době, kdy máte své dny, protože je kůže mnohem citlivější.

Rychlé hojení

Protože je barva vpravována do kůže velmi mělce, místa aplikace se hojí rychle a bezproblémově. Stěžejní je dodržovat správnou péči, o které budete podrobně poučena.

Dlouhotrvající efekt

Obočí vydrží dle typu a stáří pokožky a schopnosti její regenerace 2 a více let. Obnovu je obvykle vhodné provést po 12 měsících.

Pro koho je a pro koho není vhodná tato metoda?

Úpravu obočí může podstoupit žena libovolného věku bez ohledu na typ pokožky. Pouze je nutné počítat s tím, že čím mladší a mastnější pokožku máte, tím kratší dobu obočí vydrží. Naopak ženám se suchou pletí vydrží déle.

Pudrové obočí í microblading odložte, pokud:

 • jste těhotná, nebo kojíte
 • jste nemocná
 • užíváte antibiotika (microblading je možné provést až 10 dní po ukončení užívání)
 • jste léčena s onkologickým či imunodeficientním onemocněním (microblading je možné provést až 6 měsíců po ukončení léčby)
LEARN MORE

Před microbladingem, pudrovým obočím a podobnými zákroky je nutné opatřit si lékařské potvrzení, pokud trpíte:

 • alergií
 • diabetem
 • vysokým krevním tlakem
 • lupénkou
 • ekzémem
 • seboreou
 • dermatitidou a jinými kožními problémy
 • srdečně-cévní chorobou

Permanentní makeup obočí nemůžeme aplikovat, pokud berete léky proti srážlivosti krve, trpíte epilepsií, zánětem očí či hemofilií. Chloupky nelze rekonstruovat pomocí microbladingu, pokud máte v místě obočí keloidní jizvu.

LEARN MORE

Zavítejte do našeho salonu

Jsme kosmetický salon permanentního make-upu v Praze a kromě tetování obočí vám můžeme nabídnout také permanentní make-up rtů, očních linek, ale také úpravu obočí a jeho barvení a lifting a prodlužování řas. Chcete nové obočí, které bude k nerozeznání od přírodního? Vstupte do našeho online rezervačního systému a ihned zjistěte, jaký termín máme volný! Součástí vaší návštěvy bude nezávazná konzultace, kterou v případě zájmu následuje náčrt vašeho budoucího obočí. S prací nezačneme, dokud nebudete s náčrtem tvaru a barvy spokojená.
LEARN MORE

Co je microblading obočí? V čem je technika specifická a na co se připravit?

Při hledání metod permanentního make-upu můžete narazit na otázku: co je microblading? V čem je tato technika výhodná a jak se provádí? Zjistěte si co nejvíce základních informací předtím, než se pro microblading rozhodnete. Všechno důležité se dočtete právě v tomto článku.

Co je micoblading obočí a kdy se provádí?

Microblading je metoda, díky které získáte zpět vzhled hustého a tmavého obočí. Jde o ideální řešení v případě, že máte od přírody nevýrazné obočí, případně jste o ně přišli vlivem nešetrného vytrhávání či vypadáním. Jde o dlouhotrvající alternativu ke klasickému a často pracnému dokreslování obočí běžnou kosmetikou, což musíte provádět každý den.

Microblading – co to je aneb čím se provádí?

Technika microbladingu neboli vláskování obočí usiluje o věrné napodobení skutečného obočí. Jednotlivé chloupky jsou jemně vykresleny tak, aby byl výsledek pravému obočí co nejpodobnější. Přidává se jemné stínování a pudrový efekt pro vytvoření plastického efektu. Tvorba permanentního make-upu obočí se provádí pomocí malé jehličky nebo čepelky, s jejíž pomocí se do hlubších vrstev pokožky dostávají tmavé barviva. Zákrok není obvykle bolestivý, ale přesto dochází k jemnému narušení kůže, takže alespoň tři dny je dobré vyhnout se plavání.

Postup při microbladingu:

 • Tvar nového obočí se nakreslí tužkou
 • Oblast se ošetří znecitlivujícím krémem
 • Vykreslují se jednotlivé chloupky pomocí aplikace barviva
 • Zahojení trvá přibližně 3 dny

Odkud technika zvýraznění obočí pochází?

Snaha o vytváření výraznějšího obočí provází ženy již mnoho staletí. Významnou oblastí, která je pravděpodobně kolébkou techniky microbladingu, je Asie. Lidé z asijských zemí totiž při vnímání výrazů tváře upřednostňují oči a obočí a tolik neberou v úvahu rty. Z toho důvodu bylo jejich cílem vytvoření výrazného, ale přirozeně vypadajícího obočí.

Problémem ale je, že pokožka Asiatek se od pokožky Evropanek v mnohém liší. Microblading u Evropanek nedosahuje stejného výsledku, a proto se v jejich případě doporučují techniky jiné, jako je právě pudrové obočí.

Technikou microbladingu obočí se v našich poměrech nikdy nedá dosáhnout velmi přirozeně vypadajícího vzhledu. Pro vykreslování se používá malá jehlička, s jejíž pomocí se barvivo dostává do spodních vrstev pokožky. Po jejím zahojení má ale pigment tendenci se rozpíjet a měnit barvu a celek pak již zdaleka nevypadá tak lichotivě, jak by se zpočátku zdálo.

Pro ty, kdo mají od přírody nevýrazné obočí, případně o ně přišli, je pudrové obočí bezkonkurenčně tou lepší alternativou microbladingu! Metoda je to minimálně bolestívá (záleží ale na citlivosti konkrétního člověka) a hlavně u ní nehrozí zjizvení!

Máte zkušeností s microbladingem či jinými druhy permanentního makeupu obočí? Bolelo vás vykreslování jednotlivých vlásků, nebo to probíhalo bez bolesti? Podělte se s ostatními o svou zkušenost v komentářích.

Máte zkušeností s microbladingem? Bolelo vás vykreslování jednotlivých vlásků, nebo to probíhalo bez bolesti? Podělte se s ostatními o svou zkušenost v komentářích.

Často kladené otázky

Procedura obvykle trvá 1.5 až 2 hodiny, v závislosti na oblasti nanášení make-upu a zvolené metodě.

Roli hraje především práh vaší bolestivosti. Před provedením procedury se na danou oblast nanese anestetický krém, díky kterému je bolest redukována na minimum.

Permanentní make-up vydrží zpravidla od jednoho do dvou let. Ale nikdo vám nemůže toto období přesně zaručit. Vše záleží na typu pokožky, věku, imunitě, barvě pigmentu, aplikační technice a dokonce i životním stylu. Aby permanentní make-up vypadal skvěle, musí se pravidelně obnovovat.

Nevyžaduje se žádná příprava. V případě permanentního make-upu obočí nepotřebujete ani vytrhat obočí. My vám ho sami upravíme, pokud se neshoduje s požadovaným tvarem.

Proceduru provádíme během těhotenství pouze se souhlasem vašeho lékaře. Během kojení je aplikace permanentního make-upu nevhodná, protože hladina hormonů není stabilní, pigment se hůře uchycuje a možná by byla třeba více než jedna korekce. Permanentní make-up se provádí ideálně 2-3 měsíce po období kojení.

Sign in

Send Message

My favorites