Uvažujete o permanentním make-upu obočí a hojení je to, čeho se nejvíc obáváte? Permanentní make-up se v poslední době těší velké oblibě. Tetovat permanentním make-upem lze totiž jakoukoliv část těla.
A v zásadě se není čeho bát. Pro hladký průběh však není radno podceňovat doporučení a zbytečně si tak proces hojení komplikovat.
Jste unaveny neustálou péčí o sebe?
Co je permanentní make-up obočí?
Permanentní make-up získává na čím dál tím větší oblibě. Ono se není čemu divit. Vstát a vypadat jako by se člověk právě namaloval je prostě pro mnoho žen ideální.
I když se permanentní make-up podobá svým provedením tetování, o tetování se však nejedná. Rozdíl je jak v metodách, tak v pigmentu.
Zde se používá speciální, k tělu šetrnější pigment, který časem mizí. Díky technologii je pak i odstranění permanentního make-upu mnohem jednodušší než u klasického tetování.
Chcete-li se vyhnout častému tápání v tom, jak si upravit obočí, může být permanentní make-up obočí volbou, která vám ušetří mnoho práce.
Permanentní make-up je čím dál tím více oblíbená možnost, jak dosáhnout vzhledu, který chcete
Tetování obočí: Proces a následné hojení
Jak probíhá samotný proces tetování obočí
- Lze provádět pouhé stínování, to aby se docílilo lepšího vykreslení obočí a došlo tak k jeho zvýraznění.
- V určitých případech je vhodnější použít metodu tzv. vláskování, kdy dochází k vykreslení obočí speciální mikrojehličkou. Hodí se zejména k dokreslení detailů.
- Obě techniky je možné kombinovat a docílit tak dokonalého 3D efektu.
Proč není radno hojení permanentního make-upu podceňovat?
Chcete-li dosáhnout perfektního výsledku při vytváření permanentního obočí, je trpělivost na místě. Pokud budete netrpělivé, obočí budete zbytečně namáčet či si strhávat stroupky, dosáhnete toho, že narušíte ustalování pigmentu nebo si dokonce vytvoříte jizvičky. A to přece nechcete.
Tetování obočí a hojení: první fáze
Aby aplikace proběhla bez nejmenších potíží, obočí si nevytrhávejte později než dva dny před plánovaným zákrokem. Tři dny před aplikací nechoďte ani do solária, abyste dopřály pokožce dostatečný odpočinek.
Pro dobrý výsledek je důležité se připravit na to, že bude potřeba z obočí v pravidelném časovém intervalu jemně stírat lymfu a to po celý den. Proto si už žádné aktivity na tento den neplánujte. Stírat a být opatrné budete muset být i následující dny. Celý proces hojení trvá tak 10 dnů celkem.
Ušetřete čas při líčení
Hojení obočí po korekci
Opravdu profesionální salon většinou počítá s tím, že bude potřeba ještě korekce. Tělo totiž funguje podle svých zákonitostí a část pigmentu se při hojení vyloučí. Korekce pak ztracený pigment znovu dodá. Při takovéto úpravě obočí je cena korekce většinou započítána už v základní ceně permanentního make-upu.
To, jak se budete o hojení po korekci obočí starat určí, jak moc skvělého výsledku dosáhnete. Proto:
- Dodržujte rady kosmetičky, která vám permanentní make-up dělá.
- Nestrhávejte si strupy.
- Obličej neumývejte. Spíše jej otírejte.
- Snažte se, aby se vám do ranek nedostala voda ani nečistoty.
Tipy pro rychlejší a bezpečnější výsledky hojení PMU obočí
- Po aplikaci permanentního make upu je vhodné upravit polohu spánku - pokud je to jen trochu možné, spěte na zádech - ideálně na pohodlné oboustranné matraci.
- Pokud se vám obočí namočí, sušte jej tak, že jej jemně vysajete savým ručníkem. Nikdy jej netřete.
- Do doby než bude vaše obočí zahojené, se vyhněte používání kosmetiky a make-upu.
- Vyhýbejte se slunci - hlavně první tři týdny jsou důležité.
- V případě, že vás stroupky svědí, neškrábejte si je. Kosmetička vám většinou doporučí krém, který by vám měl od svědění pomoci.
Hojení permanentního make-upu obočí: Dlouhodobé efekty a péče
Obecně je ale možné konstatovat, že permanentní make-up obočí péči příliš nevyžaduje – jednoduše nechte pokožku vyhojit a vyhněte se strhávání vzniklých stroupků. Permanentní make-up postupem času svou barvu ustálí – mírně vybledne.
Takže pokud se vám barvy budou zdát na začátku příliš syté, nemějte obavy. Vše bude takové, jak má být.
Rady pro dlouhodobou péči o permanentní make-up obočí
- To, jak dlouho barva vydrží, záleží i na tom, jak moc poctivě budete při slunečných dnech používat UV krémy s vysokým filtrem.
- Prvních deset dní se určitě vyhněte návštěvám bazénu či sportovním výkonům.
- Pokud máte mastnou pleť nebo se hodně potíte, počítejte s tím, že se pigment bude vytrácet rychleji.
- Zralejší a sušší pokožka má v tomto případě výhodu.
Nebojte se komplikací s hojením po permanentním make-upu
Péče o obočí po permanentním make-upu: Prevence a šetrná kosmetika
Jak zabránit problémům během hojení
- Dodržujte pokyny odborníků.
- Vyhněte se dotýkání obočí.
- Důsledně se vyhýbejte slunci.
Dobré výsledky po zahojení podpoříte i používáním bezpečných a kvalitních kosmetických produktů. I ty vám většinou poradí kosmetička. Jinak je dobré vědět, že během procesu hojení by se žádné kosmetické produkty neměly používat. Stejně tak v den aplikace nenanášejte na dané místo žádnou kosmetiku.
Hojení permanentního make-upu obočí jde také podpořit i tím, že budete dbát na:
- dostatečný spánek,
- vitamíny - hlavně A, C, E,
- zdravou a pestrou stravou - důležité jsou potraviny bohaté na antioxidanty a samozřejmě ovoce, zelenina a ryby.
Závěr
Permanentní make-up vám přináší pohodlné řešení. Přirozeně zvýrazní vaše rysy a podtrhne vaši osobnost. Pomůže vám obočí dokreslit a dodat vám tak kýžené sebevědomí.
Pokud vás vaše nedokonalé obočí trápí, není třeba se obávat a není třeba dál čekat. V případě, že rady, jak urychlit růst obočí nefungují a vy se trápíte s řídkým nebo nesouměrným obočím. Nemusíte. Pusťte se do změny.
Pokud dodržíte naše rady uvedené v tomto článku a také rady specialistky na permanentní make-up, ani hojení nebude problémem.
Je vždy důležité věnovat čas výběru opravdu kvalitního salonu. Čistota a kvalifikovaný personál vám po aplikaci permanentního make-upu ušetří nemalé starosti. Vyplatí se proto vybírat s rozvahou a neupřednostnit pouze cenu.
Zjednodušte si život a podlehněte kouzlu permanentního make-upu