Růst řas – jak účinně a bezpečně podpořit jejich přirozenou krásu

Řasy jsou velmi důležitým prvkem našeho vzhledu. Po dlouhých a hustých řasách touží mnoho žen a dívek. Co všechno růst řas ovlivňuje? Do jaké míry jej můžeme ovlivnit my samy, a kdy už je třeba sáhnout po specializovaných a k tomu určených přípravcích? To a mnoho dalšího vám prozradí tento článek.

Potřebujete okamžitý výsledek, nebo jen nemáte chuť experimentovat?

Konzultujte váš problém se zkušenými specialistkami a vyzkoušejte třeba přirozený lifting řas.

Růst řas ovlivňuje celá řada faktorů

Růst řas je do značné míry podmíněn geneticky. I to je důvod, proč mají například Asiaté mnohem hustší řasy než Evropané. Genetické dispozice sice změnit neumíme, i tak si ale můžeme pomoci k tomu, aby naše řasy získaly na objemu a byly dostatečně dlouhé a kvalitní.

Délka růstového cyklu je přibližně 3-5 měsíců (některé zdroje uvádí až 11 měsíců). S genetikou nic nenaděláme, ale další faktory, které se podílejí na kvalitě a vzhledu řas ovlivnit dokážeme. Dokonce máme hned několik možností. 

Metody a způsoby, kterými můžeme růst řas a jejich kvalitu ovlivnit, by se daly rozdělit do několika skupin

Každá ze jmenovaných metod má svá specifika. Zatímco některé můžeme aplikovat téměř vždy, na některé musíme být, jak se říká, ve správné kondici.
Růst řas – jak účinně a bezpečně podpořit jejich přirozenou krásu obrázek 3

Jak rostou řasy a jak ještě více podpořit jejich růst?

Najít čas od času na tváři nebo na oblečení řasu není důvod k panice. Řasy se obnovují podobně jako vlasy nebo tělní ochlupení v cyklech.

Každá řasa má svůj vlastní růstový cyklus, proto se nemusíte obávat toho, že by vám najednou vypadalo větší množství řas. Běžně za den vypadne 1 až 5 řas, čehož si většina z nás ani nevšimne.

Fáze růstu řas

Máte pocit, že vám rozhodně denně vypadává více než jen 5 řas? Nadměrné vypadávání může být důsledkem závažnějších zdravotních potíží, jako je například velké množství toxinů v těle, nedostatek důležitých živin a minerálů nebo i extrémní fyzické a psychické vypětí.

Pokud vás tento problém trápí dlouhodobě, zamyslete se nad vaším celkovým zdravím a další postup konzultujte s vaším lékařem.

Mohlo by vás zajímat

Růstový cyklus řas je velmi individuální. Někomu se řasy obnovují v krátkém intervalu, někomu drží řasy bez problému po dobu několika měsíců. Vitalita vašich přirozených řas do jisté míry určuje trvanlivost různých zkrášlovacích procedur, jako jsou například prodloužené řasy.

Životnost prodloužení se většinou uvádí 6 až 8 týdnů. Tento údaj je ovšem pouze orientační, skutečná životnost může být nesrovnatelně kratší nebo delší dle rychlosti růstu, respektive vypadávání vašich přirozených řas.

Barvení řas je také nutné opakovat v kratších intervalech v případě, že vaše vlastní řasy rostou velmi rychle (maximálně však jednou za 2 týdny). Obnova barvy je nutná, pokud je řasa u kořínků světlejší. 

Toužíte již delší dobu po kosmetické úpravě vašich řas?

Ať už máte zájem o lifting, barvení nebo prodloužení, specialisté z naši databáze splní vaše očekávání. Sdružujeme pro vás nejlepší odborníky z celé ČR!

Nejlepší tipy, co na růst řas, aby byly krásné a silné

O řasy je nutné pečovat komplexně, tedy zevnitř i z vnějšku. V některých případech stačí k nápravě vzhledu a kvality řas opravdu málo.

Výjimkou jsou však situace, kdy máte řasy opravdu slabé a k jejich vzkříšení tak nepomůže ani kvalitní kosmetika. V tomto případě vás nespasí ani sebelepší návod, jak se správně nalíčit krok za krokem.

Pokud jsou řasy slabé a snadno vypadávají, nelze je ani prodloužit. Zátěž, kterou představuje například lepení stylem řasa na řasu, zkrátka nesnesou. Takové řasy musíte nejprve posílit. 

Růst řas – jak účinně a bezpečně podpořit jejich přirozenou krásu obrázek 5

Péče zevnitř

Zaměřte se na svůj životní styl a jídelníček. K lepší regeneraci řas přispějete například tím, že do své stravy zařadíte vhodné živiny a vitamíny. 

Doporučené živiny a vitamíny na růst řas:

Změna jídelníčku a životního stylu prospěje nejen vašim řasám. Je to také způsob, jak urychlit růst obočí. Ne nadarmo se říká, že tělo je odrazem toho, co děláme. Kvalitu a pevnost řas lze podpořit také vhodnou vnější péčí. 

Péče zvenku

Řasám je potřeba věnovat kvalitní péči a zajistit, aby nedocházelo k jejich poškozování.

Nejste spokojené se stavem vašich řas, ale nevíte, jak změnit jejich vzhled?

Námi vybraní experti vám doporučí optimální alternativu, která vám bude zaručeně slušet.

Produkty pro podporu růstu řas

Přírodní růst řas je samozřejmě nejlepší. Pokud máte pocit, že byste měly přirozený růst podpořit, níže najdete výčet doporučených produktů, které vašim řasám dodají žádoucí sílu a vitalitu.

Náš tip

Chcete být vždy a za každých okolností krásně upravená, ale každodenní líčení a odličovací rituály z duše nesnášíte? Řešením by pro vás mohl být permanentní make-up, který vydrží až 2 roky. Vyzkoušejte permanentní oční linky nebo obočí, které dokonale zvýrazní vaše oči.

Růst řas – jak účinně a bezpečně podpořit jejich přirozenou krásu obrázek 7

Expertky z našich stránek provádí špičkový PMU očních linek, obočí i rtů

Ovládají nejnovější techniky aplikace a mají k dispozici inovativní přístroje a náčiní.

Přirozený růst řas lze podpořit zdravým životním stylem a používáním kvalitních přírodních a kosmetických přípravků

Dlouhé a husté řasy jednoznačně patří mezi atributy ženské krásy. Některé ženy mají krásné řasy od přírody, jiné musí vynaložit nemalé úsilí, aby byly jejich řasy pevné a zdravé.

Zdraví a krásu řas lze naštěstí podpořit správnou životosprávou a aktivním životním stylem. Pokud cítíte, že jen zdravá strava nestačí, dopřejte vašim řasám kvalitní růstová séra, extra dávku vitamínů ve formě doplňků stravy a pravidelné masáže. 

Jsou vaše řasy zdravé, ale nejste spokojené s jejich délkou, hustotou, tvarem nebo barvou?

Navštivte některý z námi pečlivě vybraných salonů, kde vám řasy perfektně upraví přesně dle vašeho přání.

Přihlásit se

Poslat zprávu

My favorites