Růst řas – jak na něj?

Jde o velmi důležitý prvek našeho vzhledu, a proto bychom si na růstu řas měly zakládat. Dlouhé a husté, kterými se pyšní modelky v reklamách, uhranuly mnoha ženám a nejedna po nich od té doby prahne. Ne všem ale byly dány do vínku, a tak si k nim občas musíme trochu pomoci.

Co všechno jejich růst ovlivňuje? Do jaké míry si můžeme pomoci samy, a kdy už je třeba sáhnout po specializovaných a k tomu určených přípravcích? To a mnoho dalšího vám prozradí tento náš článek.

Růst řas je závislý na mnoha faktorech

Jejich růst je do velké míry podmíněn geneticky. I to je důvod, proč je mají například Asiaté mnohem hustší než například Evropané. Genetické dispozice sice změnit neumíme, i tak si ale můžeme pomoci k tomu, aby naše řasy získaly na objemu a byly dostatečně dlouhé a kvalitní.

Jejich životnost, tedy délka růstového cyklu, je přibližně 3-5 měsíců a kvalitu ovlivňují také mnohé další faktory, které už však ovlivnit dokážeme. Dokonce máme hned několik možností.

Metody a způsoby, kterými můžeme jejich růst a kvalitu ovlivnit, by se daly rozdělit do několika skupin:

  • Skladba jídelníčku a správná péče
  • Kosmetické produkty
  • Řasový lifting

Každá má však svá specifika. Zatímco některé můžeme aplikovat téměř vždy, na některé musíme být, jak se říká, ve správné kondici.

Pokud vážně uvažujete o kosmetické úpravě či barvení vašich řas, není lepší místo, kde začít, než náš salón. Ať hledáte dobrou radu, nebo konkrétní řešení pro vaše řasy, dokážeme pomoci v každém ohledu!

CHCI POMOCI S ŘASAMI

K podpoře růstu řas mnohdy stačí málo - třeba úprava jídelníčku

K tomu, abyste docílily pěkného vzhledu, někdy stačí opravdu málo. Výjimku však tvoří situace, kdy máte řasy opravdu slabé a nekvalitní a k jejich vzkříšení tak nepomůže ani sebelepší kosmetika. Vhodná pak totiž většinou není ani žádná kosmetická procedura, která by je dokázala prodloužit. A to z jednoduchého důvodu: jsou příliš tenké a slabé, a tak zátěž, kterou představuje například lepení stylem řasa na řasu, zkrátka nesnesou. Je tedy třeba je nejdříve posílit.

Mnohem lepší je proto v tomto případě začít nápravu u sebe. K lepší regeneraci jim můžeme dopomoci například tím, že do své stravy zařadíme vhodné vitamíny.

Životní styl souvisí prakticky se vším, co děláme. Není proto divu, že má přímý dopad také na náš vzhled. Doporučuje se proto velký přísun proteinů. Zvlášť doporučovaná jsou semínka, která jsou také velkým zdrojem vitamínů A, E a D.

Důležitá je v tomto případě rovněž správná tvorba keratinu, tedy složky, ze které jsou řasy složeny a která je navíc tělu vlastní. Tu podpoří pro změnu celozrnné pečivo, ale také luštěniny, ryby a samozřejmě ovoce se zeleninou. Dále pozitivně působí biotin, tedy vitamín H. Nachází se v houbách či vaječných žloutcích. Jestliže ale tomuto typu potravy zrovna dvakrát neholdujete, pak věřte, že ho do těla můžete dodávat také uměle za pomoci kapslí.

Pokud tedy přemýšlíte, jak pozitivně ovlivnit růst a kvalitu řas, zkuste začít nejprve u sebe, změnou jídelníčku a životního stylu. Ne nadarmo se říká, že tělo je odrazem toho, co děláme. A pokud to nepomůže tak, jak si představujete? Nezoufejte, máme mnoho dalších způsobů, jak si pomoci.

Správná strava ale není zdaleka jediným tipem, po čem rostou řasy

Řasám je potřeba věnovat kvalitní péči a zajistit, aby nedocházelo k jejich poškozování. Je proto vhodné je také správně odličovat. Odstraňování řasenky, kterou se snažíme vzhled pozvednout, se nevyplácí uspěchat. Řasy tím pak zbytečně trpí a ztrácí svou kvalitu. Při odličování proto ideálně použijte přípravky na olejové bázi a dopřejte si čas. Nebudete je tak zbytečně ničit a zatěžovat, což se do pár týdnů projeví.

Ke správné péči však nepatří jen správné odličování. Zvážit byste měly rovněž masáž víček, při které dochází ke stimulaci růstových cibulek a má tedy v této oblasti své místo. Vhodné jsou v tomto případě nejrůznější oleje: kokosový, ale také třeba ricinový. Vyplatí se také tyto partie pravidelně pročesávat. Zbavujete je tak nečistot a stimulujete jejich růst. Někteří stylisté doporučují řasy také čas od času mírně zastřihnout.

Pozornost věnujte rovněž správnému nanášení řasenky. Mnohé z nás přistupují k její aplikaci ledabyle. Na provedení však záleží! Začněte dolními, nechte zaschnout a poté se věnujte horním víčkům. Pohyby by měly být jemné, vedené ze strany na stranu. Pakliže se vám řasy během líčení slepí, je vhodné je pročesat právě speciálním kartáčkem, aby nedocházelo k jejich nadměrnému zatěžování a ničení.

Řasenka sama o sobě může dodat na objemu, pokud však máte pocit, že výsledek není uspokojivý, doporučuje se nanést nejprve zhušťující objemovou pro řídké řasy a poté ještě vrstvu prodlužující řasenky – ta má úzký kartáček, hezky je tak od sebe oddělí a protáhne. Tato kombinace váš obličej dokáže pozvednout a výsledek vás mile překvapí. Obsahuje navíc důležité vitamíny a podpůrné látky, které rovněž přispívají ke kvalitnímu růstu. Řasy můžete před nanášením také dotvarovat za pomoci kleštiček.

Přírodní růst řas je samozřejmě nejlepší. Jak jej ale podpořit?

Pro přirozený vzhled věnujte pozornost také správné barvě řasenky. Jste-li světlý typ, pořiďte si spíše hnědou a klasickou černou pak aplikujte pouze na dokreslení. Docílíte tak mnohem přirozenějšího vzhledu a barva nebude působit tak tvrdě. Pokud byste však namísto masáže a správné úpravy přece jen více upřednostnily již zmiňované kosmetické výrobky, pak máte rozhodně z čeho vybírat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sign in

Send Message

My favorites