Jak se správně nalíčit? – Návod a postup dokonalého líčení

Jak se správně nalíčit krok za krokem? Je to tak trochu věda. Jakmile však zjistíte ty správné techniky, jak se hezky nalíčit, z líčení se stane zábava a výsledky budou vypadat skvěle. S dokonalým nalíčením se budete cítit perfektně při jakékoliv příležitosti. 

Chtějte dokonalý obličej s minimem námahy!

Najděte ten nejlepší kosmetický salon pro vás.

Základy správného líčení: Příprava pleti a výběr produktů

Nepodceňte očistu a hydrataci pleti před líčením

Nakupujte kosmetiku podle typu pleti

Lidská pleť má mnoho typů, od suché, po mastnou, od mladé až po zralou. Speciální péči potřebuje pleť citlivá nebo problematická. Vždy nakupujte kosmetiku určenou speciálně pro váš typ pleti, jen s její pomocí bude mít vaše pleť potřebné látky a výživu, nebude zbytečně vysušená nebo málo hydratovaná.
Jak se správně nalíčit? - Návod a postup dokonalého líčení obrázek 3

Co vše je k líčení potřeba?

Kvalitní štětce na make-up

Vždy mějte více druhů.

Zrcadlo s osvětlením

Dostatek světla a velké zrcadlo jsou podstatné pro kvalitní líčení. Při nedostatku světla se totiž lehce přehlédnou drobné nedostatky, které však mohou ve výsledku celý dojem líčení pokazit.

Pokud se líčíte do klubu, nebo na místo, kde bude méně světla, zkuste si podobný nedostatek světla vyzkoušet, jakmile budete kompletně nalíčená. Tento pokus vám odpoví na otázku, zda-li je líčení dost vidět a odpovídá tak prostředí s tlumeným osvětlením.

Make-up houbičky

Ty by měly být tak akorát do ruky a také z kvalitního materiálu. Nezapomeňte houbičky před použitím namočit do čisté vody a vymačkat. Poté jemnými doteky houbičkou nanášejte postupně make-up.

Čistič štětců

Štětce, které se používají pro nanášení dekorativní kosmetiky, je třeba pravidelně čistit. Jak z hygienických důvodů, tak i z těch pocitových. Znečištěný štětec není zkrátka dobrou vizitkou žádné ženy.Existuje mnoho možností, jak štětce vyčistit. Můžete použít dětský šampon nebo přírodní mýdlo, ale také specializované roztoky na čištění společně se silikonovou čisticí podložkou.

Denní líčení: Návod pro svěží a přirozený vzhled

Líčení má svoje pravidla a je důležité je krok za krokem dodržovat: 

Příprava pleti

Na začátku je třeba pleť odlíčit a zbavit nečistot a mastnoty. Na to použijeme buď odličovací mléko, čisticí emulzi nebo třeba micelární vodu. Používejte vždy kvalitní přípravky, které nezatěžují vaši pleť škodlivými komponenty.

Báze - neboli primer

Znamená podklad pod make-up, který sjednotí pleť a hlavně dodá make-upu správný základ, aby vydržel bez vad během celého dne.

Korekce

Pokud jsou na pleti drobné nedostatky ve formě pupínků, kruhů pod očima, drobné žilky nebo červené flíčky, je nejlepší je v této fázi líčení takzvaně zamaskovat.

K tomu slouží různě barevné korektory, které účinně maskují nežádoucí vady na kráse. Dejte však pozor na jeho množství a vždy jej pečlivě roztírejte do ztracena.

Konturování

Využijte, pokud chcete opticky upravit tvar obličeje.

Líčení očí

Věnujte pozornost návodu na líčení očí u všech jeho částí - očních víček, řas i líčení nebo barvení obočí. Základem je kontura oční linkou a barvení řas pomocí řasenky.

Pro slavnostnější líčení stínujeme oči očními stíny. Pro večerní líčení doporučujeme metalické stíny, případně použít glitry pro zvýraznění efektu.

Líčení obočí

Obočí je pro celkový vzhled obličeje důležité. Tomu odpovídají také poslední trendy jeho líčení. Obočí by nemělo za každou cenu dominovat celkovému vzhledu, má však zvýraznit styl celého looku a zároveň podtrhnout krásu ženského obličeje.

Pokud se vám líčení obočí nedaří podle vašich představ, nechte se inspirovat návodem, jak si namalovat obočí.

Tvářenka

S její pomocí můžete kouzlit se změnami tvaru obličeje. Kulatý obličej opticky zúží, naopak na úzkém obličeji zvýrazní lícní kosti. Tvářenka dodá vašemu obličeji barvu a jiskru. Bez tvářenky se moderní žena neobejde, a proto se jí vyrábí mnoho druhů. Pořídit si ji můžete pudrovou, krémovou nebo ve formě gelu.

Líčení rtů

To je pomyslnou třešničkou na dortu celého looku obličeje. Podle toho, jaká nás čeká příležitost a nebo také podle celkového konceptu líčení volíme také typ líčení rtů.

Fixace

Najděte si svůj oblíbený fixační sprej, díky kterému bude váš make-up zafixován na dlouhé hodiny s matným vzhledem bez sklonu k mastným odleskům.

Jak se správně nalíčit? - Návod a postup dokonalého líčení obrázek 5

Pokud se vám často stane, že na ranní líčení vám nezbývá čas, zkuste přemýšlet o permanentních očních linkách

Chtejte vypadat skvěle i bez časově náročného líčení!

Večerní líčení: Když chcete zářit přes den i v noci

Jaký je návod na večerní líčení? Vždy je třeba použít všechny zmiňované součásti make-upu, aby co nejdéle vydržel v perfektním stavu a nerozmazal se. Elegantního vzhledu dosáhnete například použitím metalických odstínů očních stínů. Do vnitřního koutku oka můžete použít bílou nebo stříbrnou barvu, aby oko dostalo jiskru.

Nezapomeňte stíny rozetřít do ztracena, aby nekončily ostrou hranou. Výsledek je pak daleko jemnější. Večerní líčení by mělo být výraznější než to denní, aby vyniklo i bez dostatku světla. 

Podrobný návod na líčení očí: Řasy a stíny v praxi

Jak aplikovat stíny? Základní návod je velice jednoduchý – od vnitřního koutku oka začínáme se světlejší barvou stínů, na očním víčku ztmavíme a směrem k vnějšímu koutku použijeme ten nejtmavší oční stín.

Dbejte na to, aby barvy a jednotlivé oční stíny na sebe barevně navazovaly a ladily spolu v jeden barevný kontext.

Jak se správně nalíčit? - Návod a postup dokonalého líčení obrázek 7

Líčení očí podle jejich barvy

Vybírejte barvy, které budou vaše oči zvýrazňovat a podtrhnou jejich krásu a barvu. Barevné líčení očí dokáže jejich barvu buď zvýraznit nebo také potlačit. Vždy samozřejmě použijte barvu stínů, která se bude hodit nejen k barvě očí, ale také k barvě outfitu. Jaké barvy stínů se hodí ke konkrétní barvě očí?

Nezapomeňte na dotvoření celého efektu pomocí líčení řas řasenkou nebo zvýraznění očí pomocí barvení řas. Bez dokonalých řas to totiž nebude nikdy ono! 

Nemáte čas se každé ráno zdlouhavě líčit?

Spolehněte se na odborníky na permanentní make-up a hledejte u nich ty správné rady a tipy pro skvělý vzhled!

Návod na líčení rtů: Perfektní kontury a barvy

Líčení rtů může být skvělou zábavou! Perfektně nalíčené rty totiž dodají ženě nejen tu správnou jiskru, ale také kouzlo sebevědomí. Nebojte se proto použít rtěnku i jako součást denního líčení. Vždy dbejte na to, aby odpovídala vaší pleti, typu, barvě vlasů a očí a také věku a kondici rtů.

Nejdříve je dobré rty vyživit, případně odstranit odumřelé kožní buňky pomocí jemného peelingu, tyto nedokonalosti by totiž rtěnka jen zvýraznila. Druhým krokem je správně ořezaná konturovací tužka.

Tu nanášejte na kraje rtů a při touze po větších a plnějších rtech i kousek přes okraj rtů. Poté naneste rtěnku od středu rtů ke krajům ideálně ve dvou vrstvách. Pro večerní líčení na party nebo na večeři volte rtěnku neslíbatelnou, aby vydržela co nejdéle dokonalá. 

Jak se správně nalíčit? - Návod a postup dokonalého líčení obrázek 9

Jak se správně líčit podle tvaru obličeje

Chtějte vypadat dokonale s vlastním líčením nebo s permanentním make-upem

Vždy však dbejte na radu a využijte profesionálních služeb odborníků z kosmetických studií nebo studií permanentního make-upu, kteří z vás udělají opravdovou krásku!

Přihlásit se

Poslat zprávu

My favorites