Jak si namalovat a vytvarovat obočí, které bude obličeji slušet

Milujete dokonalost a chcete vědět, jak si namalovat obočí bez chybičky? V našem článku zjistíte, jak při jeho líčení správně postupovat a na jaké nešvary si dávat pozor. Poradíme, jaký tvar je pro vás nejvhodnější, jak určit délku obočí, i co by měla obsahovat základní výbava pro jeho úpravu.

Tápete, jak si správně nalíčit obočí?

Dobře upravené obočí může vašemu pohledu přidat smyslnost nebo vás dokonce omladit! Nechte si proto raději poradit od profesionálů.

Jak si správně namalovat obočí

Dobře nalíčené obočí je klíčem k dokonalému vzhledu. Obočí by nemělo být zarostlé či naopak příliš vytrhané. I barva by měla být sladěná s vašimi vlasy. Vhodná úprava obočí je tak trochu alchymie. Váháte, jak si správně namalovat obočí? 

Nejlepší je zlatá střední cesta, kdy obočí působí přirozeně, ale zároveň je upravené a šik. 

Jak si namalovat a vytvarovat obočí, které bude obličeji slušet obrázek 3

Jak si vybrat správnou barvu na obočí

Obočí by mělo mít barvu v přirozených tónech a ladit k vlasům. Pozor! Stejná barvu vlasů i obočí, pokud obě barvy nejsou vaše přírodní, může udělat více škody než užitku. U světlých vlasů je vhodné zvolit o odstín tmavší barvu obočí a u tmavých vlasů o odstín světlejší. 

Barvení obočí se provádí hennou nebo profesionální barvou. Můžete si ho barvit doma nebo zajít do kosmetického salonu, kde vám vyberou vhodnou barvu a její intenzitu.

Pokud jste s barvou spokojeny a potřebujete zamaskovat jen drobné nedokonalosti, obočí stačí dokreslit i pomocí tužky, stínu či vosku.

Jak zachovat přirozený vzhled obočí

Současným trendem je upravená přirozenost. Mnoho úprav spíše škodí. Jak si upravit obočí tak, aby podtrhlo vaši krásu? Nejlepší je vyhnout se těmto chybám: 

Mezera mezi obočím

Chloupky by se neměly vytrhávat dál než za linii vnitřního koutku oka. Ani o chloupek více.

Krátké obočí

Další častou chybou je nepřiměřené zkracování obočí. Správně by vám mělo končit na přímce nos – vnější koutek oka – obočí.

Barva obočí

Jak již bylo zmíněno, barva obočí by nikdy neměla mít stejnou barvu jako vaše vlasy. Výrazné ohraničené linie působí moc tvrdě. Dokreslovat a stínovat by se mělo zlehka, aby obočí působilo přirozeně.

Tvar obočí

Ke každému typu obličeje se hodí jiný tvar obočí. Zachováním přirozeného tvaru, který jen lehce poupravíte, nemůžete nic zkazit.

Jak si vyměřit dokonalé obočí

Pro určení délky obočí poslouží jednoduchý trik. Začátek obočí zjistíte přiložením tužky k nosu, tak aby protínala vnitřní koutek oka. Nejvyšší poloha obočí by měla být v místě, kde se protíná tužka s rohovkou (nos – rohovka – obočí). Konec by měl být na přímce nos – vnější koutek oka – obočí.
Jak si namalovat a vytvarovat obočí, které bude obličeji slušet obrázek 5

Jak namalovat obočí tak, aby vypadalo přirozeně

Je zcela na vás, jestli zvolíte tužku nebo stíny. Pracuje se s nimi trochu odlišně a každému vyhovuje něco jiného. Výběr barvy má však stejná pravidla. Odstín volte podle přirozené barvy vlasů nebo obočí. U tmavovlásek se doporučuje trochu světlejší odstín, u světlovlasých žen by měla být volba přesně naopak. Barva musí být vždy matná!

Předtím, než se pustíte do malování obočí, je dobré si pořídit alespoň základní výbavu, která vám ulehčí práci. 

Jak si namalovat obočí tužkou a stíny

Tipy pro výběr správné tužky na obočí:

Volba správné barvy je základ

U světlovlasých žen by barva měla být o jeden odstín tmavší, u tmavovlasých žen o jeden odstín světlejší.

Textura

Přesné linky uděláte spíše s tvrdou tužkou, s měkkou tužkou se zase jednodušeji rozmazává a vytváří se tak přirozenější vzhled.

Voděodolnost

I když se to nezdá, i toto je důležité. Hlavně v případě, kdy se plánujete věnovat sportu a hrozí, že se při této aktivitě zpotíte. A vaše práce na skvělé vizáži tak může přijít vniveč.

Další tipy, jak a čím si namalovat obočí

Krom tužky na obočí můžete samozřejmě vyzkoušet i stíny či takzvané paletky. Popřípadě lze vše kombinovat dohromady. Jen je potřeba nezapomenout, že méně je někdy více.

V případě, že pořád tápete v tom, jak si vytvarovat obočí, může vám pomoci návštěva profesionální kosmetického salonu, který se specializuje právě na úpravu obočí. Tam vám pomohou najít ten správný tvar i barvu. Bez starostí a přešlapů. 

Pokud si v péči o obočí nedůvěřujete, nechte úpravu obočí v rukou námi pečlivě vybraných profesionálů

Jak namalovat chybějící obočí

Pokud máte obočí husté, patříte mezi ty šťastnější, kterým stačí jen lehké poupravení. Většina žen však má obočí řídké nebo hodně světlé. Je to také váš případ? Nezoufejte! I to jde napravit.

Jak dokreslit obočí

Jak dokreslit chybějící obočí? Vhodný tvar lze docílit podbarvením obočí. Stíny jsou ideální pro přirozené zvýraznění obočí a sjednocení tvaru. Pracuje se s nimi snadněji než s tužkou.

Za pomoci zkoseného štětce s nimi vytvoříte perfektní tvar. U kořene obočí nanášejte méně barvy, ke konci můžete trochu přidat, případně obočí prodloužit.

Jak vyplnit mezery v obočí

V případě, že chcete zakrýt mezery v obočí nebo výrazněji změnit tvar, použijte tužku na obočí. Mezery zamaskujete jemnými krátkými tahy, tak aby se podobaly chloupkům.

Tužku na obočí volte měkčí, aby se snadno rozmazávala a měla dobrý pigment. Chybou je vybrat tvrdou tužku, kterou si obočí vybarvíte jako omalovánku. Linie jsou ostré, barva příliš výrazná a jednolitá.

Jak si namalovat a vytvarovat obočí, které bude obličeji slušet obrázek 7

Tipy pro ty, kteří trpí řídnutím obočí

Techniky pro dokreslení chybějících chloupků

Právě v případě řídkého obočí či obočí neodborně vytrhaného může návštěva kosmetického salonu pomoci k plnému a krásnému obočí. Ať už skrze volbu správného tvaru a úpravy, tak díky kosmetickým úpravám jako je microblading či permanentní make-up.

Máte pocit, že se vám stále nedaří dosáhnout požadovaného tvaru a odstínu obočí?

Možná skutečně potřebujete pomoc odborníka. Tito specialisté zaručeně dají vaše obočí do pořádku!

Jak správně používat šablonu na obočí

Úprava obočí začíná určením vhodného tvaru. Tvarování patří mezi to nejdůležitější. Lze jej určit na základě typu obličeje:
Správně zvolený tvar obočí pak může odpoutat pozornost od vysokého čela, špičaté brady nebo třeba kulatého obličeje. K tomu, abyste dosáhli perfektního tvaru si můžete pomoci i šablonami na obočí.
Šablony jde běžně koupit, nebo si je můžete sami vytvořit doma podle svého tvaru obočí, se kterým jste spokojeny. Nebo si můžete všechny tyto peripetie odpustit a nechat si obočí upravit profesionálně.
Jak si namalovat a vytvarovat obočí, které bude obličeji slušet obrázek 9

Závěr

Upravit obočí lze mnoha způsoby. Je jenom na vás, pro jakou metodu se rozhodnete. Ať už je to každodenní malování stínem/tužkou, profesionální úprava pomocí barvení a tvarování nebo kosmetický zákrok v podobě permanentního make-upu či microbladingu.

Úpravu obočí byste však neměly v žádném případě podceňovat. Obočí je rám obličeje a umocňuje jeho výraz. Při malování obočí doma dodržujte základní pravidla jako je správný tvar a barva obočí. Pokud si nevíte rady s tvarem a barvou, určitě navštivte profesionály, kteří vám pomohou. 

Obočí je korunou vašeho obličeje

Proto je potřeba mu věnovat určitou péči. Nevíte, jak si namalovat obočí tak, aby vám slušelo? Tápete v tom, jak si dokreslit obočí tak, aby vám dodalo jiskru? Zkuste profesionální úpravu.

Přihlásit se

Poslat zprávu

My favorites