Jak si namalovat a vytvarovat obočí, které bude obličeji slušet

Jste žena, která o sebe ráda pečuje a nevíte, jak si namalovat obočí bez chybičky? V našem článku zjistíte, jak při jeho líčení správně postupovat a na jaké nešvary si dávat pozor.

Také se dozvíte, jaký tvar a barva obočí je pro vás nejvhodnější, jak určit délku obočí a co by měla obsahovat základní výbava pro jeho úpravu. Upravené obočí může vašemu pohledu přidat smyslnost nebo vás dokonce omladit!

K docílení perfektního obočí stačí dodržovat jednoduchá pravidla úpravy, které po přečtení budete znát i vy.

Jak si namalovat obočí? Je důležité znát odpověď?

Dobře nalíčené obočí je klíčem k dokonalému vzhledu. Obočí by nemělo být zarostlé či naopak příliš vytrhané. Nejlepší je zlatá střední cesta, kdy obočí působí přirozeně, ale zároveň je upravené a šik.

Obočí rámuje obličej a určuje jeho výraz. Dokáže zcela změnit vaši tvář. Je jenom na vás, jestli se rozhodnete pro líčení doma nebo využijete permanentního make-upu obočí. Jeho úprava by se ale neměla podceňovat. Podle vizážistů je upravené obočí hlavním pilířem dobrého vzhledu.

Líčení obočí – návod, jak si vybrat ideální tvar a barvu

Úprava obočí začíná určením vhodného tvaru. Tvarování patří mezi to nejdůležitější. Lze jej určit na základě typu obličeje:

 • Ovál – obloukovité obočí
 • Obdélník – dlouhé a ploché obočí
 • Trojúhelník – krátké a jemné obočí
 • Hrazda – dlouhé obočí
 • Kruh – ostré obočí
 • Čtverec – měkké oválné obočí

Doporučený tvar může odpoutat pozornost od vysokého čela, špičaté brady nebo třeba kulatého obličeje.

Pokud máte svoje obočí husté, patříte mezi ty šťastnější, kterým stačí lehké poupravení. Jestliže obočí vytrháváte – trhejte ho vždy jenom v dolní části. Většina žen má obočí řídké nebo hodně světlé, je to také váš případ? Nezoufejte! Profesionální zahuštění obočí vyřeší vaše trable. Světlé obočí se dá jednoduše nabarvit.

Barva obočí

Obočí by mělo mít barvu v přirozených tónech a ladit k vlasům. Pozor! Rozhodně nemít stejnou barvu vlasů i obočí, pokud obě barvy nejsou vaše přírodní. U světlých vlasů je vhodné zvolit o odstín tmavší barvu obočí a u tmavých vlasů o odstín světlejší.

Obočí si můžete dokreslit – volíte barvu tužky, stínu, vosku aj. Obočí lze i obarvit. Barvení obočí se provádí hennou nebo profesionální barvou. Můžete si ho obarvit doma nebo zajít do kosmetického salónu, kde vám vyberou vhodnou barvu a její intenzitu.

Máte pocit, že se vám stále nedaří dosáhnout požadovaného tvaru a odstínu obočí? Možná skutečně potřebujete pomoc specialisty. Ozvěte se nám a my dáme vaše obočí do pořádku!

CHCI VYLEPŠIT SVÉ OBOČÍ

Jak si správně namalovat obočí – co k tomu potřebujete

Předtím, než se pustíte do malování obočí, je dobré si pořídit alespoň základní výbavu, která vám ulehčí práci.

 • Pinzeta – pro případ, že chcete doladit tvar nebo někde přibyl nechtěný chloupek
 • Kartáček – učeše obočí a nasměřuje chloupky správným směrem
 • Zkosený tenký štětec – nejlepší varianta pro vykreslování, pracuje se s ním přímo precizně
 • Stín – nebo takový produkt, který je určený na obočí, neobsahuje šimr a má dobrý pigment
 • Fixátor/vosk –pro finální úpravu, aby hotové obočí vydrželo déle

Malování obočí – postup krok za krokem

Pro určení délky obočí poslouží jednoduchý trik. Začátek obočí zjistíte přiložením tužky k nosu, tak aby protínala vnitřní koutek oka. Nejvyšší poloha obočí by měla být v místě, kde se protíná tužka s rohovkou (nos – rohovka – obočí). Konec by měl být na přímce nos – vnější koutek oka – obočí. K samotnému malování:

1. Připravte si obočí

Kartáčkem pročešte obočí do požadovaného směru.

2. Vykreslete obočí

Vezměte si tužku na obočí a zlehka malými čárkami domalujte řídká místa. Poté přijde na řadu stín. Stínem udělejte tenkou linii ve spodní části obočí, začněte ji dělat kousek za začátkem obočí – ne úplně u kořene. Vytvořte slabou linii zarovnávající i horní část obočí. Nenabírejte si na štětec moc stínu, vždy ho před použitím trošku oklepejte. Posledním krokem je vybarvení obočí. Nanášejte stín v tenké vrstvě a podmalujte s ním své chloupky, u kořene slabě, aby se nevytvořila ostrá hranice.

3. Zafixujte obočí

Fixátor prodlouží dobu bezchybného obočí.

4. Zvýrazněte obočí

Obočí můžete zvýraznit highlighterem, tím že ho v tenké vrstvě nanesete pod obočí. Druhou méně nápadnou možností je korektor v barvě vaší kůže/make-upu. Ten naneste po celém obvodu obočí a zapracujete do ztracena.

Jak si namalovat obočí tužkou a stínem

Je zcela na vás, jestli zvolíte tužku nebo stíny. Pracuje se s nimi trochu odlišně a každému vyhovuje něco jiného. Výběr barvy má však stejná pravidla. Odstín volte podle přirozené barvy vlasů nebo obočí. U tmavovlásek se doporučuje trochu světlejší odstín a naopak. Barva musí být vždy matná!

Kdy malovat obočí tužkou?

V případě, že chcete zakrýt mezery v obočí nebo výrazněji změnit tvar. Mezery zamaskujete jemnými krátkými tahy, tak aby se podobaly chloupkům. Tužku na obočí volte měkčí, aby se snadno rozmazávala a měla dobrý pigment. Chybou je vybrat tvrdou tužku, kterou si obočí vybarvíte jako omalovánku. Linie jsou ostré, barva příliš výrazná a jednolitá.

Kdy líčit obočí stínem?

Vhodný tvar lze docílit podbarvením obočí. Stíny jsou ideální pro přirozené zvýraznění obočí a sjednocení tvaru. Pracuje se s nimi snadněji než s tužkou. Za pomoci zkoseného štětce vytvoříte perfektní tvar. U kořene obočí nanášejte méně barvy, ke konci můžete trochu přidat, případně obočí prodloužit. Pudrového efektu obočí lze docílit také microblandingem.

Jak si nalíčit obočí, abyste se vyvarovali nejčastějším chybám

Při malování obočí se dělá mnoho chyb. Důvodem je přílišná snaha o dokonalost. Pokud se budete řídit dle vypsaných rad a vyvarujete se 4 nejčastějším nešvarům, budete na té nejlepší cestě k vysněnému obočí.

1. Mezera mezi obočím

Nejčastější chybou je vytrhávání chloupků nad nosem. Nikdo po vás nechce, abyste vypadaly jako Brežněv, ale všeho s mírou. Chloupky by se neměly vytrhávat dál než za linii vnitřního koutku oka.

2. Krátké obočí

Další častou chybou je zkracování obočí. Správně by vám mělo končit na přímce nos – vnější koutek oka – obočí.

3. Barva obočí

Jak již bylo zmíněno, barva obočí by nikdy neměla mít stejnou barvu jako vaše vlasy. Výrazné ohraničené linie působí moc tvrdě. Dokreslovat a stínovat by se mělo zlehka, aby obočí působilo přirozeně.

4. Tvar obočí

Ke každému typu obličeje se hodí jiný tvar obočí. Zachováním svého přirozeného tvaru, který se lehce poupraví, nemůžete nic zkazit. Pokud nejste se svým tvarem obočí spokojení, protože jste ho kdysi třeba špatně vytrhaly a už vám nedorostlo, pro remodelizaci je doporučováno čepelkování obočí.

V našem salónu vám rádi uděláme obočí podle vašich představ. Pokud si v péči o něj zcela nedůvěřujete, zkrášlíme je za vás. Třeba se při tom sami něco přiučíte!

OBJEDNAT SE

Dámy s permanentním make-upem obočí nemusejí na tyto chyby dávat pozor, udělá to za ně kosmetička. Nezapomínejte, že i při takovéto úpravě byste měli zajít na občasnou korekci obočí.

Jak si nakreslit obočí na různé příležitosti

Obočí se zpravidla nijak nepřizpůsobuje outfitům jako například oční stíny nebo rtěnka. Pokud se ale chystáte na párty, ples či jinou večerní událost, můžete obočí zvýraznit více, obzvláště jestli chcete líčení dodat dramatický look. Vzhled obočí podtrhnete i rozjasňovačem, který nanesete pod obočí. Letošním hitem festivalů je zdobení obočí lesklými kamínky v různých barvách.

Upravit obočí lze mnoha způsoby. Je jenom na vás, pro jakou metodu se rozhodnete. Ať už je to každodenní malování stínem/tužkou, barvení nebo profesionální služby permanentního make-upu. Úpravu byste ale neměly podceňovat, obočí je rám obličeje a umocňuje jeho výraz. Při malování obočí doma dodržujte základní pravidla. Pokud si nevíte rady s tvarem a barvou, určitě navštivte profesionály, kteří vám pomohou.

A jakou úpravu obočí preferujete vy? Využíváte služeb kosmetiček nebo volíte prostředí domova? Neváhejte a v komentáři se s námi podělte o vaše tipy a triky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sign in

Send Message

My favorites