Jak vytvarovat obočí – nejlepší triky a tipy pro trendy přirozený vzhled

Jak vytvarovat obočí? Aktuální módní trendy velí přirozeně a svěže. Doba umělých tenkých linek je naštěstí pryč a doufejme, že už se nikdy nevrátí. Přirozené, husté obočí je současným ideálem krásy.

Chcete jít s dobou, ale nevíte jak na to? V tomto článku se dozvíte, jaké jsou hlavní zásady pro jeho úpravu podle tvaru vašich očí i obličeje. Jste blondýnka, brunetka, nebo zrzka? Na barvě vlasů záleží! Dočtete se, jaký odstín by mělo vaše obočí mít podle barvy vašich vlasů.

Dozvíte se také, jaké jsou nejčastější chyby a jak se jich vyvarovat.

Správné tvarování dokáže zjemnit rysy vašeho obličeje, zamaskovat drobné nedostatky a dokonce ubrat pár let.

S pomocí tohoto článku se to naučíte i vy, jednoduše krok za krokem.

Jak vytvarovat obočí? Začněme tím, co byste určitě dělat neměly

Chybami se člověk učí. To je sice pravda, ale pokud uděláte chybu při trhání obočí, může vás opravdu mrzet, v některých případech bohužel doživotně.

Na co si musíte dát při tvarování pozor:

 1. Nedělejte větší mezeru než je nezbytně nutné. Mělo by začínat nejdále nad vnitřním koutkem oka.
 2. Nesnažte se vytvořit dokonalý oblouk za každou cenu. Raději se držte přirozených kontur. Tvarujte podle jeho typu a také tvaru vašeho obličeje.
 3. Není pravda, že musí mít úplně stejnou barvu jako vaše vlasy.
 4. Jeho přirozenost je žádoucí, ale neplatí to, pokud je od přírody řídké.
 5. Optimální délka je také důležitá. Už víte, kde má správně začínat. Končit by mělo na přímce, která spojuje vnější stranu nosu a vnější koutek oka.
 6. Při líčení nikdy nezačínejte obočím. Můžete si tak nevědomky vytvořit příliš silný make-up.
 7. Nikdy nemodelujte pomocí žiletky!
 8. Absolutní tabu jsou už zmiňované tenké černé linky.

Bojujete s úpravou obočí a nevíte si rady? Zkuste zvážit pomoc profesionálů. V našem salónu neuspořádaná obočí zkrotíme a těm nevýrazným dodáme ty pravé kontury!

PŘEJI SI PROFESIONÁLNÍ ÚPRAVU OBOČÍ

Modelování nemusí být věda, pokud víte jak na správný tvar obočí

Celkový výsledek vašeho snažení záleží nejen na typu vašeho obličeje, kterému se budeme věnovat později. Velmi důležitý je také tvar a posazení vašich očí.

Tip

 • Pokud máte oči posazené blízko u sebe, vytrhávejte chloupky dále od kořene nosu.
 • Naopak pokud jsou vaše oči posazené daleko od sebe a chcete je opticky přiblížit, mělo by začínat blíže u kořene nosu.

Jak správně upravit tvar obočí podle jeho typu? Upravujte a dolaďujte – nepřetvářejte na zcela nový styl!

Pracujte s tím, co vám příroda nadělila. Nesnažte se změnit jeho vzhled od základu. Výsledek takového experimentu se těžko napravuje.

Rozlišujeme jeho pět základních typů:

1. Klenuté

2. Tvar do písmene S

3. Strmý oblouk

4. Zaoblené

5. Rovné

Daný typ je nutné respektovat, jen tak dosáhnete přirozeného looku. Odstraňte chloupky, které jsou mimo hlavní linii a dobarvěte je tam, kde naopak chybí.

Co dělat, když je od přírody:

 • Krátké – tento typ je velmi častý především u světlovlásek. Jednoduše končí dříve než by ideálně mělo. Řešením je jeho jemné domalování, nejlépe klasickou tužkou na obočí. Pro tyto účely používejte ostrouhanou tužku do ostré špičky, chcete domalovat krátké tahy jakoby do ztracena.
 • Velmi světlé, nebo řídké – v obou případech je nutné chloupky opatrně krátkými tahy dokreslovat pomocí tužky, nebo stínu. Pohodlným řešením je permanentní make-up obočí. Odpadnou vám každodenní úpravy a díky profesionální modelaci docílíte perfektního výsledku bez námahy.
 • Velmi husté – toto obočí je sice v současnosti módním hitem, ale čeho je moc toho je prostě příliš. Asi žádná z nás nechce vypadat jako Marfuša z Mrazíka. Hustota je výhoda, buďte za ni ráda, ale nadbytečné a nepoddajné chloupky musíte odstraňovat. Pokud se vám tvoří štětinky, je nutné je prostříhávat. V tomto případě bude lepší svěřit se do rukou zkušené vizážistky. Prostříhávání vyžaduje praxi. První úpravu tedy raději přenechejte profesionálům. Podle jejich vzoru pak jednoduše upravujte.
 • Tenké – toto je opačný extrém, po kterém v dnešní době netouží vůbec nikdo. Bohužel, některé ženy mají tu smůlu, že se takto narodí. Jiné podlehly módnímu trendu let minulých a rozhodly se pro odstranění chloupků laserem. Patříte do této skupinky i vy? Nezoufejte, i laserová korekce se dá upravit, tak aby vypadala přirozeně. V hlavní roli je opět ostrá tužka. Pokud chcete své tenké obočí zesílit, podkreslujte jeho tvar krátkými tahy v jeho spodní linii, tedy tam, kde byly původní chloupky, nebo kde chybí.
 • Rovné a obloukové – i když jsou velmi módní takzvané „stříšky“ u těchto dvou typů byste na ně měla zapomenout. Nemalujte na svůj obličej něco, co tam nepatří. Opět platí pravidlo „Pracujte s tím, co máte!“. Takže žádné nepřirozené malůvky. Doveďte k dokonalosti původní vzhled. Zkuste ho podmalovat světlejším stínem. Tímto způsobem zvýrazníte jeho barvu i tvar.

Barva obočí

Ještě stále si mnoho žen myslí, že by mělo mít naprosto stejnou barvu jako je barva vlasů. Takhle to ale nefunguje.

Ukažme si na názorných příkladech, jaký odstín byste měla zvolit podle barvy vašich vlasů.

 • Blondýnky – pokud patříte do této skupiny, bez tužky se pravděpodobně neobejdete. Jakou barvu byste měla zvolit? Nejméně dvakrát až třikrát tmavší než je vaše barva vlasů. Zkuste světle hnědou, našedlou, nebo tmavou blond tužku.
 • Brunetky by měly mít tužku jen o odstín tmavší.
 • Černovlásky zase o odstín světlejší, aby jejich výraz nepůsobil moc tvrdě.
 • Zrzky – přírodní zrzky to mají s líčením trochu složitější. Obecně se doporučuje obočí zvýraznit. Nejideálnější je vytvořit si vhodný tmavší odstín pomocí stínů. Pokud se barvíte, platí stejné pravidlo, obočí zvýraznit, ale to rozhodně neznamená obarvit si ho zbytkem barvy na vlasy! Stačí jen zvolit vhodný odstín.

Nesmíme zapomenout na tvář. Jak si vymodelovat dokonalé obočí podle tvaru obličeje?

Možná začínáte mít pocit, že je správné tvarování přece jen trochu věda. Částečně máte pravdu. Pokud chcete dosáhnout nejlepšího možného výsledku, musíte o něm přemýšlet jako o součásti celku, který musí dohromady fungovat. Mějte na paměti, že chcete svou krásu podtrhnout, zvýraznit své přednosti a zakrýt nedostatky. Proto je důležité zohlednit všechny faktory, které vám pomůžou dosáhnout kýženého výsledku. Budete se líbit nejen sama sobě, pozitivní ohlasy jistě zaznamenáte i ve svém okolí.

Oko je okno do vaší duše, obličej je vaše vizitka

To ale neznamená, že musíte být za každých okolností perfektně nalíčená. Tuny líčidel vám logicky přirozený vzhled nevykouzlí. I s minimem make-upu můžete zazářit, zvláště pokud je vaše obočí dokonale upravené přesně tak, jak má být.

Už víte, jak upravovat podle jeho typu, posazení vašich očí i barvy vlasů. Zbývá poslední dílek pomyslné skládačky a tím je tvar vašeho obličeje.

4 základní typy obličeje, který je ten váš?

 1. Kulatý – jaký je? Stejně široký i dlouhý. Typické jsou pro něj plnější tváře a kulatá brada, čelo je v tomto případě nižší.
 2. Hranatý obličej – jeho charakteristickými rysy jsou stejně široké lícní kosti, čelisti i čelo. Čelo bude pravděpodobně vyšší a brada užší.
 3. Trojúhelníkový – někdy se mu také říká srdíčkový. Představte si převrácený trojúhelník, kde nejširší částí je čelo a nejužší brada, která je velmi výrazná.
 4. Oválný – ideální tvar, protože je symetrický. Poznáte ho tak, že délka je 1,5 násobkem jeho šířky.

Každému typu sluší něco jiného. V následující kapitole si podrobněji rozebereme, jak modelovat, abyste si například opticky zúžila obličej, nebo zjemnila příliš tvrdý výraz.

Možná se vám nedaří upravit vaše obočí tak, aby ladilo se zbytkem obličeje. U nás máme zkušenosti s prakticky každým typem obličeje i obočí a dokážeme do jejich poměru vnést harmonii!

CHCI SLADIT MÉ OBOČÍ

Nejprve se dozvíte jak na přirozené obočí pro kulatý obličej

Nebojte se, na další typy taky dojde. Pokud patříte do této kategorie, tak máte asi dost často pocit, že působíte tak trochu oplácaným dojmem a to i v tom případě, že jste štíhlá jako laňka. Abyste svou tvář opticky prodloužila, potřebujete docílit ostřejšího úhlu klenutí.

Jak zjemnit příliš tvrdý výraz, který je typický pro hranatý obličej?

Zásada číslo jedna zní: „Nevytvářejte velký kontrast.“ Jak to provést? Snažte se sjednotit vrchol oblouku s nejširší hranou čelisti. Inspirujte se mezi hvězdami Hollywoodu. Krásným příkladem perfektní modelace tohoto typu je například herečka Demi Moore.

Co svědčí trojúhelníkovému typu?

Připomeňme si, že tento typ má často velmi výraznou bradu. Přirozeně toužíme po symetrii, takže v tomto konkrétním případě chceme od brady odpoutat pozornost. Modelujeme tedy spíše krátké a měkké obočí.

Ovál je prostě ideál

Nejdřív přijměte gratulace, vám sluší téměř všechno. Oválný tvar je po všech stránkách ideální, protože je přirozeně symetrický a vaše rysy jsou harmonické. Vaši tváři bude lichotit rovné a nebo ploché obočí bez výrazné klenby. Takto svůj obličej opticky rozšíříte.

Chce to cvik a odhodlání. V domácích podmínkách si vystačíte s úzkou pinzetou, kartáčkem na rozčesávání a tužkou s odstínem, který ladí s barvou vašich vlasů.

Není také na škodu úplně první modelaci absolvovat u vizážistky, která má s estetickou úpravou obočí praxi. Poradí vám a vy tak získáte potřebnou sebedůvěru.

Máte představu, jak si udělat krásné obočí. Záleží jen na vás, zda se do úprav pustíte samy, nebo s pomocí vizážistky.

V obou případech by vaším mottem měla být přirozenost. Nesmíte také nikdy zapomenout, že obočí není osamělý hráč, ale součást celku.

Díky tomuto článku máte podrobný návod, jak tvarovat podle jeho typu, vzdálenosti očí, tvaru obličeje i barvy vlasů. Víte, jaké jsou nejčastější chyby a jak jim předcházet. Dozvěděly jste se také, že s pomocí modelace, můžete opticky rozšířit, nebo zúžit váš obličej, nebo odpoutat pozornost od velké brady.

A jak jste na tom vy? Zvládáte úpravy samy, nebo chodíte pravidelně k vizážistce? Jste se svým obočím spokojená? Podělte se s námi o vaše zkušenosti a názory.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sign in

Send Message

My favorites