6 nejčastějších mýtů a fám o permanentním make-upu: Ověřte si, zda některým z nich také nevěříte

Mýty a fámy o permanentním make-upu si často žijí svým vlastním životem a řada z vás ani netuší, že jsou opakovaně sdílené informace nepřesné a v horším případě zcela nepravdivé. PMU je poměrně nově zpopularizovaná kosmetická procedura.

Každé novince nějakou dobu trvá, než prorazí nedůvěru konzervativních jedinců. Slyšeli jste o PMU informaci, která vás vyděsila, nebo se jen chcete vyvarovat zbytečnému nedorozumění? Náš článek uvede na pravou míru nejčastější mýty a fámy.

Na šíření neúplných nebo zcela nepravdivých informací se někdy podílí i některé specialistky, které nemají dostatečné znalosti nebo jim chybí praxe

Na našich stránkách najdete pouze zkušené expertky s odpovídajícím vzděláním v oboru.

Mýty a fámy o permanentním make-upu často působí zcela věrohodně

Permanentní make-up je oblíbená kosmetická procedura, která slibuje dlouhotrvající výsledek. Tento fakt je jeho hlavním benefitem, ale na druhou stranu také i “prokletím”. Ženy, které tuto zkrášlující úpravu zvažují, zcela správně pátrají po všech dostupných informacích.

PMU nepřipouští žádné chyby. Je tedy přirozené, že si ověřujete, zda je tato procedura vhodná právě pro vás, jaká jsou hlavní rizika, kontraindikace atd.

Při hledání odpovědí na vaše otázky, byste měly být ale opatrné. Některé často opakované mýty se totiž tváří jako “ověřená fakta”, která můžete vyčíst hned z několika zdrojů. Ty nejčastější z nich pro vás jednou pro vždy vyvrátíme v následujících kapitolách. 

6 nejčastějších mýtů a fám o permanentním make-upu: Ověřte si, zda některým z nich také nevěříte obrázek 3

Mýtus č. 1: Permanentní make-up je bolestivý a nebezpečný

Už roky toužíte po permanentních očních linkách, ale při představě jehly pohybující se v okolí očí na vás jdou mdloby? Jehla, která se při zákroku používá je ale opravdu titěrná kosmetická pomůcka, která proniká pouze do hloubky 1 mm, což je na půlce cesty ke kořínkům chloupků obočí.

Pokud tedy snadno snášíte vytrhávání obočí nebo třeba vytahování zadřené třísky, ucítíte při tomto zákroku pouhé šimrání. Proti jakémukoliv diskomfortu mají expertky v záloze anestetický krém. 

Námi vybrané specialistky jsou profesionálky, které dokážou zajistit, abyste se během aplikace PMU cítily příjemně

Mýtus č. 2: Permanentní znamená navždy

Líbí se vám permanentní obočí? Jak dlouho vydrží? Pokud by povedená úprava byla navždy, asi by se žádná žena nezlobila. Jak to ale je s trvanlivostí PMU ve skutečnosti?

Latinský význam slova permanens je skutečně trvalý, stálý, avšak v pojetí kosmetického měřítka znamená dobu v délce 1 až 3 let. Pokožka se totiž sloupává a obnovuje, zvlášť pokud je vystavena tolika vlivům, jako je tomu v oblasti úst a očí.

Nemusíte se strachovat, že naše úprava vydrží na vašem obličeji až do pokročilého stáří nebo že budete muset trpně snášet či draze odstraňovat výtvor, který se vám nelíbí. Navíc vlastní klasické líčení je u PMU povoleno, dá se tedy zvýrazňovat, obměňovat nebo překrýt. 

6 nejčastějších mýtů a fám o permanentním make-upu: Ověřte si, zda některým z nich také nevěříte obrázek 5

Mýtus č. 3: PMU vypadá nepřirozeně

Přemýšlíte, jak mít husté obočí, protože k vám byla příroda v tomto ohledu skoupá? PMU představuje komfortní řešení, které vám ušetří spoustu času, který denně trávíte dokreslováním neexistujících chloupků. Zní to slibně, ale vy se bojíte, že budete po aplikaci PMU obočí vypadat jako Marfuša z Mrazíka?

Kdyby to byla pravda, nestoupal by každým rokem u námi vybraných specialistek počet spokojených klientek.

Na našich stránkách jsme pečlivě vybrali salony s mnohaletou praxí a zkušenostmi, někteří je i rádi předávají dál prostřednictvím kurzů PMU. Každý z těchto salonů dokáže vybrat ten správný tvar obočí pro váš typ obličeje a nabízí škálu odstínů pro obočí i výplň rtů odpovídající vašemu fototypu.

Vyznávají heslo „méně je více“, a proto se zaměřují na decentní zvýraznění vybraných partií, což umožňuje vypadat svěže i v případě únavy a bez rozsáhlého líčení. Řasám a obočí je dodán potřebný objem, aniž by to vypadalo přehnaně. 

Mýtus č. 4: Všechny procedury permanentního make-upu jsou stejné

To rozhodně není pravda, jednotlivé procedury se liší technikou provedení, druhem použité jehly a v neposlední řadě také výsledným efektem. 

Nejste si jisté, která technika je pro vás ta pravá?

Tyto expertky vám odborně poradí a navrhnou také optimální tvar obočí, který podtrhne vaše přednosti a schová případné nedostatky.

Mýtus č. 5: Permanentní make-up je totéž co tetování

Princip je sice stejný, do kůže se vpravuje barva, ale zásadní rozdíl je jednak v hloubce, do které se barvivo dostane a jednak v jeho druhu.

Na obličeji se provádí velmi jemné povrchové vybarvování, tzv. microblading a používají se přírodní pigmenty, které zaručují přirozený efekt a postupné nekomplikované vstřebávání organismem. Proto má také nižší životnost. Přesto se ale rozhodně finančně vyplatí. 

6 nejčastějších mýtů a fám o permanentním make-upu: Ověřte si, zda některým z nich také nevěříte obrázek 7

Mýtus č. 6: PMU je pro tělo toxický

Kvůli reakci organismu a nenásilným změnám jsou používané pigmenty skutečně přírodní. Upřímně řečeno, více umělých ingrediencí do sebe dostanete každodenní aplikací levných líčidel a krémů.

Vzhledem k nízké míře invazivity celé procedury, použití sterilních nástrojů a přírodních materiálů se prakticky nesetkáváme s nežádoucími vedlejšími účinky. Naše specialistky si zakládají na profesionálním přístupu a snaží se dělat maximum pro pohodlí a spokojenost klientek. 

Jak odhalit pravdu a kde hledat důvěryhodné informace o PMU?

Odstranění permanentního make-upu je sice možné, ale je určitě lepší, když se mu zcela vyhnete. Pokud chcete mít absolutní jistotu, že jste vaši tvář svěřily do rukou opravdového profesionála, než se vydáte do konkrétního kosmetického salonu, zjistěte si o expertce co nejvíc informací.

Ve fázi “hledání” se zaměřte na důvěryhodné zdroje. Navštivte stránky specialistek, které mají v oboru již vytvořené renomé a získávají stabilně vysoká hodnocení klientek. Tyto specialistky mají zpravidla dlouholetou praxi v oboru a navíc se často pyšní i mezinárodní certifikací z významných zahraničních institucí.

Specialistky, které přesně odpovídají tomuto popisu, sdružujeme na našich webových stránkách. Můžete se 100% spolehnout nejen na jejich odborný názor, ale jisté si můžete být také výsledkem jejich práce. 

Přidejte se k široké základně spokojených klientek

Vyberte si z naší databáze ověřenou expertku v blízkosti vašeho bydliště.

Přihlásit se

Poslat zprávu

My favorites