Barvení obočí v těhotenství: Bezpečnost, možnosti a péče o vzhled v tomto období života ženy

Je barvení obočí v těhotenství bezpečné? Chcete mít jistotu, že je tato kosmetická procedura ve vašem stavu vhodná? Zajímáte se o bezpečnější alternativy?

Pokud chcete znát odpověď na všechny tyto otázky, jste na správném místě. Dočtete se, zda jsou vaše obavy opodstatněné, či nikoliv. Dozvíte se také, která barva je nejbezpečnější. 

Nechcete se vzdát barvení obočí v těhotenství?

V kvalitním kosmetickém salonu vám poradí tu nejbezpečnější cestu, jak svého cíle dosáhnout.

Bezpečnost barvení obočí v těhotenství

Názory odborníků na aplikaci barev na vlasy a obočí v těhotenství se velmi různí. Někteří lékaři ho nedoporučují po celou dobu těhotenství, zatímco jiní tvrdí, že aplikace barvy představuje minimální riziko srovnatelné s aplikací krémů, make-upu, líčidel apod.

Zatím nebylo prokázáno, zda chemikálie proniká až k plodu. Jedná se tedy jen o doporučení. Rozhodnutí, zda se jím budete řídit, je jen na vás.

Barvení obočí v těhotenství: Bezpečnost, možnosti a péče o vzhled v tomto období života ženy obrázek 3

Jak zjistím, kdy je aplikace během těhotenství bezpečná?

Vzhledem k tomu, že nikdy nebylo přímo prokázáno, že barvení obočí plodu škodí, tak vše záleží čistě na vás. Přesto je důležité si uvědomit, že tělo v těhotenství může reagovat intenzivněji, a s tím je potřeba počítat. 

A v případě pochybností se raději spokojit jen s bezpečnější a přesto velmi efektivní alternativní úpravou obočí jako je například změna jeho tvaru.

Možné komplikace

Jak už bylo řečeno. Zatím nebylo prokázáno, že barvení vlasů nebo obočí škodí plodu. Problém však může nastat hlavně v případě alergií. I člověk, který nebyl do té doby alergický, může v těhotenství reagovat mnohem citlivěji na různé chemické látky, které jsou v barvách obsaženy.

Kdy se aplikaci vyhnout?

V případě, že už jste zjistily, že máte alergii na barvu na vlasy či jiné barvící přípravky nebo například alergii na sloučeninu zvanou PPD (Paraphenylenediamin). Také v případě, že máte ekzém, dermatitidu, různé vyrážky, psoriázu nebo ječné zrno.

Aplikace barvy by mohla jen zhoršit příznaky nebo stav pokožky. Možností úprav obočí je přece jen více. Zajímají vás další možnosti, jak si upravit obočí?

Barvení obočí v těhotenství: Bezpečnost, možnosti a péče o vzhled v tomto období života ženy obrázek 5

Specifické aspekty barvení obočí v těhotenství

V těhotenství je vždy mnohem lepší dávat na sebe mnohem větší pozor. Svým jednáním neohrožujete pouze sebe, ale i vývoj plodu. I co se týče barvení, je potřeba obezřetnosti. Určitě je lepší vždy prostudovat složení a kupovat jen kvalitní barvy určené pro citlivou pleť.

Mění se během těhotenství struktura chloupků?

Další zajímavostí, která může ovlivnit celkový výsledek barvení obočí v těhotenství je fakt, že chloupky se během těhotenství stávají mnohem více hrubšími. Jednoduše se pak může stát, že barva, kterou jste roky používala, přinese tentokrát zcela jiný výsledek.

Rady a doporučení pro bezpečné provedení barvení obočí v tomto období

Přemýšlíte o bezpečném barvení obočí v těhotenství?

Nechte si poradit od profesionálů. Třeba najdete řešení, které bude bezpečnější.

Bezpečné alternativy k barvení obočí v těhotenství

Nechcete v těhotenství používat žádné chemikálie? To je v pořádku. V tomto případě je pro vás vhodnou alternativou barvení obočí hennou – ale pouze jejím přirozeným odstínem, který je červeno-oranžový. Jiné barevné odstíny henny nemusí být zcela přírodní. Pokud chcete mít absolutní jistotu, před aplikací se zeptejte na složení.

Další možností je úprava obočí pinzetou. Použití pinzety na odstraňování nadbytečných chloupků je bezpečnou metodou, která nezahrnuje žádné chemikálie. Jen je potřeba trochu umu a trpělivosti.

Popřípadě je dobré zajít do kosmetického salonu. Dobře upravené obočí dokáže udělat divy. Třeba místo barvy potřebuje jen získat potřebnou hustotu. Přečtěte si, jak urychlit růst obočí. 

Barvení obočí v těhotenství: Bezpečnost, možnosti a péče o vzhled v tomto období života ženy obrázek 7

Osobní zkušenosti a rady od odborníků

Jak už bylo řečeno. Názory odborníků na aplikaci barev na vlasy a obočí v těhotenství se velmi různí. Někdo říká, že barvení nevadí, jiní lékaři barvení po dobu těhotenství a někdy i kojení spíše nedoporučují.

Co se týče osobních zkušeností žen, jsou podobně různorodé jako názory odborníků. Některé ženy se barvit přestaly, jiné přešly na přírodní produkty. Většina z nich se však vyhnula používání barev z drogerií a barvení přenechala profesionálům hlavně kvůli složení barev, které je v profi salonech kvalitnější a bezpečnější. 

Chcete se o sebe starat i v době těhotenství?

V kvalitních kosmetických salonech pro vás najdou to správné řešení.

Jak na péči o obočí během těhotenství

Pokud vezmeme v úvahu bezpečné postupy péče o obočí, které nezahrnují barvení, určitě jedná o klasické úpravy jako je:
Barvení obočí v těhotenství: Bezpečnost, možnosti a péče o vzhled v tomto období života ženy obrázek 9

Závěr

Těhotenství je velmi náročným obdobím v životě ženy. A to po všech stránkách. Dokonce i barvení vlasů nebo obočí pak budí otazníky, zda se do této aktivity pustit či nikoliv.

Dosud nebyla vědecky prokázána přímá spojitost mezi barvením a možným poškozením plodu, ale vždy je dobré si uvědomit, že při barvení se dostává minimální část látek i do krevního oběhu. Záleží pak na každé ženě, zda toto chce podstoupit či nikoliv. 

V případě, že se rozhodnete pro barvení, je vždy dobré sledovat složení i kvalitu výrobků a:

Uvažujete o barvení obočí v těhotenství?

V profesionálním kosmetickém salonu vám poradí a najdou pro vás takovou úpravu, která s vámi bude vnitřně rezonovat. Možnosti změny jsou.

Přihlásit se

Poslat zprávu

My favorites