Péče o řasy a obočí: Kompletní průvodce, který zahrnuje domácí péči, PMU a další populární metody

Pravidelná péče o řasy a obočí by měla být samozřejmou součástí každodenní zkrášlovací rutiny. Některé ženy péči o řasy a obočí zanedbávají, nebo se jí nevěnují vůbec.

Přitom právě zdravé řasy a upravené obočí vám dokáží ubrat pár let a přidat na vaší kráse. Inspirujte se naším článkem, ve kterém najdete několik užitečných rad a tipů, jak o ně správně pečovat, vyživovat je a zároveň je nezatěžovat.

Naučte se o vaše řasy a obočí správně starat

Zkušená expertka vám odborně poradí a navrhne optimální úpravy, které vám budou zaručeně slušet.

Péči o řasy a obočí je nutné provádět pravidelně

Každá žena může mít krásné řasy a obočí, pokud jim věnuje dostatečnou a hlavně pravidelnou péči. Pokud tyto oblasti zanedbáváte, vězte, že se napáchané škody velmi složitě napravují. 

Co zahrnuje pravidelná péče o řasy a obočí?

Existuje hned několik metod úprav obočí, jejich cílem je dosažení ideálního tvaru, který působí naprosto přirozeně a také symetricky. Tvar obočí obecně je velmi důležitý, protože má vliv i na celkový výraz vašeho obličeje. Nevhodně upravené obočí na sebe navíc může strhnout negativní pozornost, po které určitě netoužíte.

Dále je důležitý i odstín, který by měl být v dokonalé harmonii s pletí a přirozenou barvou vašich vlasů. Pokud máte světlý typ pleti, obočí by mělo být o jeden odstín tmavší. V případě, že máte velmi tmavé vlasy, měl by být zvolený odstín naopak světlejší. 

Péče o řasy a obočí: Kompletní průvodce, který zahrnuje domácí péči, PMU a další populární metody obrázek 3

Jak docílit správného tvaru obočí?

Obočí by mělo mít přirozený tvar. Úpravy by tedy měly kopírovat přirozený růst. Pokud máte od přírody silnější obočí, nesnažte se ho za každou cenu ztenčovat. Při trhání obočí platí zásadní pravidlo: Méně je někdy více.

Jestliže nejste spokojená se svým tvarem, můžete zajít za profesionálem, tzv. brow artist. Ten vám během konzultace navrhne tvar, který se vám bude líbit a který je zároveň vhodný pro váš tvar obličeje. Doma si pak vytrháváte jen ty chloupky, které rostou okolo základního tvaru.

Další z možností je permanentní make-up obočí. Toto je vhodná alternativa zejména pro ženy, které mají řídké, nevýrazné nebo žádné obočí a pro jeho zahuštění nepomáhá ani pravidelné vyživování séry nebo jinými podpůrnými látkami. 

Jak správně pečovat o řasy a obočí v každodenním režimu?

Péče o řasy a obočí: Kompletní průvodce, který zahrnuje domácí péči, PMU a další populární metody obrázek 5

Jak zajistit optimální hydratační a vyživující péči o řasy?

Poslední dobou jsou velice oblíbená různá růstová séra na řasy, která obsahují převážně pečující složky (vitamíny, peptidy). Ideální volbou jsou kvalitní séra na přírodní bázi. Ty syntetické totiž mohou mít díky obsaženým látkám (např. prostaglandin) nežádoucí účinky.

Naopak přírodní látka Plexaura Homomalla (trsovník lékařský) přirozeně aktivuje růst řas, prodlužuje jejich dobu obnovy, zabraňuje lámání a vypadávání. Dalšími účinnými látkami je pak biotin, D-panthenol a kyselina hyaluronová.

Při používání séra je nutné vytrvat. Výsledný efekt se nedostaví hned, ale až po několika týdnech. Důležité je pravidelné a správné nanášení (ke kořínkům řas). 

Nic neriskujte a vyberte si z našeho seznamu ověřenou specialistku, která má dlouholeté zkušenosti a velmi vysoká hodnocení kvality služeb

Přírodní péče o obočí

Hustého a výrazného obočí dosáhnete správnou péčí a výživou. V první řadě je potřeba vyhnout se nanášení pleťových krémů na obočí. Mohou totiž obsahovat látky, které poškozují folikuly chloupků a tím zpomalují jejich růst.

Naopak pravidelnou aplikací z níže uvedených přírodních surovin jejich růst podpoříte.

Péče o řasy a obočí: Kompletní průvodce, který zahrnuje domácí péči, PMU a další populární metody obrázek 7

Jak by měla vypadat péče o obočí po různých procedurách?

Pokud uvažujete o PMU nebo microbladingu obočí, měli byste předem znát správnou pozákrokovou péči. Díky tomu prodloužíte trvanlivost výsledku a zamezíte nepříjemným alergickým reakcím nebo podráždění kůže.

Péče o obočí po microbladingu

Bezprostředně po microbladingu (vláskování) obočí je nutné danou oblast natřít speciálním krémem, který usnadní regeneraci pokožky a zároveň napomáhá uchovat aplikovaný pigment. Několik dní po aplikaci pigmentu byste danou oblast měli chránit proti slunci (přímému slunečnímu záření) a vodě.

Oblast obočí nenamáčejte a nenanášejte na něj žádné mycí prostředky ani kosmetické přípravky (aplikujte pouze ty, které vám doporučila expertka). 

Péče o obočí po laminaci

Po laminaci je důležité abyste na obočí alespoň 24 hodin vůbec nesahali a aby ošetřená oblast nepřišla do styku s vodou. Tento režim je nutné dodržet minimálně 1 den, ale ideální je režim dodržovat první dva dny po úpravě. 

Péče o permanentní obočí

PMU obočí je poměrně nákladná investice. Pokud chcete, aby byl výsledek co nejlepší a měl dlouhou trvanlivost, důsledně dodržujte všechna základní doporučení. V prvních dnech po aplikaci PMU na danou oblast neaplikujte žádné kosmetické přípravky, pouze ty, které vám doporučí vaše specialistka.

Vyhněte se soláriu, wellness a bazénům. Nevystavujte obočí prudkému mrazu ani přímému slunečnímu záření (prvních 14 dnů používejte opalovací krémy s SPF 50).

PMU lze aplikovat celoročně, ale vzhledem k těmto doporučením je ideální dobou aplikace podzimní nebo jarní období. 

Toužíte po perfektním PMU obočí?

Expertky z naší databáze jsou TOP ve svém oboru.

Optimální péče o nalepovací řasy

Bezprostředně po aplikaci (prvních 24 hodin) je vaším úhlavním nepřítelem nadměrná vlhkost. Obloukem se tedy vyhněte wellness, sauně a bazénu. Odpusťte si také návštěvu posilovny a při vaření si dejte pozor na páry, které se vypařují z hrnce.

Poté je nutné řasy pravidelně pročesávat, aby se do sebe nezamotávaly. Díky tomu budou vypadat esteticky dokonale a nezačnou vám předčasně vypadávat.

Stejně postupujte také prvních 24 hodin po laminaci řas. Poté laminované řasy nevyžadují žádnou speciální péči. 

Péče o řasy a obočí: Kompletní průvodce, který zahrnuje domácí péči, PMU a další populární metody obrázek 9

Krásné řasy a obočí máte na dosah ruky

Optimální péče o řasy a obočí vám přinese kýžené výsledky. Důležitá je nejen pravidelná hydratace a výživa, ale také zvolení vhodné a citlivé úpravy, která vytvaruje obočí do požadovaného tvaru.

Pokud si s úpravami ani péči nevíte rady, nemusíte se trápit samy doma a čekat na nejistý výsledek. Zkušená specialistka vám vše vysvětlí a pokud si to budete přát, doporučí vám optimální typ úpravy, díky které dosáhnete pozitivní změny v rekordně krátkém čase. 

Špičkové specialistky z našeho seznamu provádí profesionální PMU obočí, očních linek a rtů

V portfoliu jejich služeb ale najdete také laminaci a prodloužení řas.

Přihlásit se

Poslat zprávu

My favorites