Moderní obočí 2024: Nejnovější trendy v tvarování, barevných odstínech a stylizaci

Každý nový rok s sebou přináší zajímavé módní trendy. Moderní obočí pro rok 2024 je zcela přirozené, s lehkým nádechem minulosti, protože se inspiruje módními trendy 40. let. To ale není jediný směr, kterým se můžete v letošním roce vydat.

Maximální přirozenost jde letos ruku v ruce s extravagantním extrémem, díky kterému bude vaše obočí doslova nepřehlédnutelné. V našem článku najdete inspiraci, zajímavé tipy a triky, ze kterých si jistě vyberete oblíbený styl s ohledem na vaše osobní preference. 

Přirozené metody, jak podpořit růst obočí

Moderní obočí 2024: Nejnovější trendy v tvarování, barevných odstínech a stylizaci obrázek 1

Pokud nejste příznivcem zdlouhavé a nejisté domácí péče, využijte služeb odborníka, který zvolí metodu pro krásné obočí šitou přímo vám na míru!

Jak zvýraznit obočí bez čekání

Toužíte-li po stálé precizní úpravě, která by vydržela delší dobu, lze využít některých profesionálních kosmetických úprav. Jednou takovou je stále populárnější permanentní obočí.

Výsledkem je perfektně vykreslené obočí. Výhodou je také úspora času, odpadá nutnost denní úpravy až na několik měsíců. Existuje hned několik technik permanentního make-upu a každá je něčím specifická: 

Moderní obočí 2024: Nejnovější trendy v tvarování, barevných odstínech a stylizaci obrázek 3

Jak skrýt nedokonalosti při dorůstání obočí?

Dokonalého tvaru a hustoty je možné dosáhnout i pomocí líčení a dekorativní kosmetiky. Lze tak jednoduše zakrýt nevzhledné mezery při dorůstání obočí. Čím se nejčastěji realizuje?
Tip: Při výběru dekorativní kosmetiky určené pro obočí myslete na odstíny, hodící se k vaší barvě vlasů. Vždy vybírejte o 1-2 tóny tmavší produkt. Docílíte tak přirozenějšího vzhledu.

Rychlejší růst obočí pomocí vhodných přípravků prostřednictvím aplikace přírodních olejů a peelingu

Jedna z tradičních metod, jak podpořit růst obočí, je stimulace pokožky. Využít můžete například krystalový cukr s kapkou oblíbeného oleje a jemnými krouživými pohyby masírovat pokožku. Ta bude jemnější, odstraní se odumřelé buňky a podpoří se tak růst nových chloupků. Nezapomeňte na specifické vlastnosti olejů.

Nanášením na suchou pokožku se vytvoří mastný film a nevstřebají se tak veškeré prospěšné látky. Před jeho nanášením je tedy vhodnější místo navlhčit a následně olej vmasírovat. Jaké oleje a přírodní preparáty se pro růst obočí doporučují? 

Tradiční metody korekce obočí

Kdo je šikovný, může se o svoje obočí starat sám pomocí metod úpravy obočí a zbavit se nechtěných chloupků:
Moderní obočí 2024: Nejnovější trendy v tvarování, barevných odstínech a stylizaci obrázek 5

Péče o obočí a prevence nadměrného vytrhávání

Pokud jste se při domácích pokusech, jak si upravit obočí, dopustila několika chyb a výsledkem je nechtěný tvar, je jasné, že zcela nové obočí nenaroste přes noc, existuje však pár základních způsobů, jak rychleji doroste vytrhané obočí.

Přestaňte si nadměrně trhat obočí – Úplným odstraňováním formou vytrhávání či voskování rychlejšího růstu nedosáhnete, ba naopak se může stát, že některé chloupky již nedorostou.

Růst obočí po řadách

Držte se jedné řady a okolo ní chloupky vytrhejte, až zcela naroste, přejděte k řadě druhé, a tak stále dokola. Na zcela nové obočí si sice počkáte, avšak nemusí vás trápit neupravený vzhled.

Husté obočí je trendy, stačí ale několik přešlapů způsobených při jeho úpravě a estetický problém je na světě.

Mnoho žen se při korekci dopouští několika chyb, kvůli kterým vznikne nevzhledný tvar. Následná obnova obočí je složitější, ale existuje několik možností, jak růstu pomoci. Mezi nimi je spousta přírodních prostředků a kosmetických přípravků. Pro úsporu času lze využít profesionálních úprav. 

Za jak dlouho doroste obočí a jaké jsou jeho růstové fáze?

Chloupky obočí mají podobně jako vlasy svoje jednotlivá období růstu.
Rychlost růstu je celkově velmi individuální, při zastřihování pozorujeme růst již po několika dnech a trvá přibližně 6 týdnů, než chloupek doroste do průměrné délky. Na zcela nové chloupky po jejich úplném odstranění můžete naopak čekat i několik měsíců.

Pokud nechcete experimentovat doma a čekat dlouhé týdny, až vám obočí doroste do požadovaného tvaru, zkuste se poradit s odborníky na slovo vzatými

Ti vám s vaším obočím rozhodně pomohou!

Proč obočí přestává růst?

V životě člověka existuje mnoho důvodů, které mají na kvalitu pokožky, vlasů a chlupů významný vliv. Negativními vlivy, které mohou způsobit řídnutí vlasů, vypadávání obočí nebo dokonce i zastavení jeho růstu mohou být:
Při jakýchkoliv výrazných změnách v oblasti vlasové kštice nebo ochlupení doporučujeme konzultaci s odborníkem. Tyto změny mohou být prvním příznakem závažného zdravotního problému.

Růst obočí - pomáhají babské rady?

Růst obočí je natolik specifická disciplína, že pro ni obecně nelze doporučit experimenty s růstem obočí dle babských rad. Daleko více o této problematice vědí odborníci ve specializovaných salonech. 

Moderní obočí 2024: Nejnovější trendy v tvarování, barevných odstínech a stylizaci obrázek 7

Co říkají o růstu obočí diskuze na internetu?

Na internetu najdeme například diskuze na téma „Neroste mi obočí“. Část tipů radí, co v případě nedostatků obočí můžeme dělat. Důležité je ale také, co nedělat a jak na růst obočí vyzrát.

A co říkají diskuze na téma růst obočí na sociálních sítích?

Spousta žen hledá odpovědi na své otázky na sociálních sítích. Nejlepší radou, kterou můžete dostat, je nechat stav obočí posoudit odborníkovi. Jen ten dokáže odhadnout, jaký postup je právě pro konkrétní ženu nejlepší.

Každá jsme jiná a každá máme také jiné obočí. Co nás však všechny spojuje, je touha po přirozeném, ale zároveň i krásném vzhledu. Nejlépe poradí specialisté. 

Ušetřete spoustu času s nanášením make-upu a úpravou obočí

Trvalý, přirozený vzhled, co vydrží roky. Permanentní make-up je sázkou na jistotu. Vsaďte na něj u námi vybraných odborníků!

Přihlásit se

Poslat zprávu

My favorites