Jak si upravit obočí?

Metod a postupů je v tomto směru víc než dost… Upravujte ho s ohledem na typ, hustotu a barevný odstín!

Je důležitou součástí vašeho obličeje. Jak si upravit obočí, tak, aby sedělo vašemu obličeji? Zásady jeho tvarování a barvení není radno podceňovat. Právě obočí totiž dodává vaší tváři ten správný výraz a pokud je příliš husté, řídké či snad světlé, nedělá obvykle dobrý dojem.

Metod na jeho úpravu a tvarování je hned několik. Zásadně se liší nejen přístupem, ale mnohdy také mírou bolestivosti. Pojďme si nyní představit způsoby, jak jej můžeme upravovat:

· Trhání – zdaleka nejrozšířenější metoda, ke které vám bohatě stačí jen ta správná pinzeta – na menší chloupky špičatá, na ty delší zkosená nebo rovná – zrcátko a trocha zručnosti. Bezprostředně po vytrhání může být však pokožka podrážděná a zarudlá.

· Depilace voskem – nabízí se například využití samostrhávacího vosku, při kterém je třeba dbát na správnou teplotu hmoty (asi 50 °C), nebo voskových pásků, s jejichž pomocí chloupky proti směru jejich růstu pohodlně odstraníme. Pokud se pro tuto metodu rozhodnete, měly byste vědět, že patří k těm bolestivějším.

· Depilace cukrovou pastou potěší zejména ty, které holdují přírodním látkám. Jde o směs cukru, citronové šťávy, vody a olivového oleje. Směs tedy jedlá a ty odvážnější ji mohou klidně i ochutnat. Tato metoda je navíc oproti vosku šetrnější a minimalizuje případné kožní problémy i podráždění.

· Odstranění chloupků nití – metoda vhodná spíše pro masochisty a v Česku oblibu asi nenajde, zkusit ji ale můžete. Epilace nití (která na rozdíl od depilace nevytrhává chloupky pouze nad povrchem kůže, ale i pod ním), se provádí pomocí překřížené bavlněné nitě. Je sice rychlá, ale také velmi bolestivá a mnohdy ne příliš hygienická. Niť totiž nelze vydesinfikovat.

· Laserová epilace – dalším způsobem je epilace laserem. Toto ošetření trvá jen pár minut a chloupků vás zbaví i s jejich kořínky.

· Permanentní make up – vyřeší situace, kdy má žena obočí příliš řídké, nebo jej v důsledku nemoci (např. alopecie, chemoterapie) nemá vůbec. Pod kůži je vám implantováno speciální barvivo, proces tak může zdánlivě připomínat tetování, ale není tomu tak. Permanentní make up má, jak už název napovídá, oproti tetování pouze dočasný účinek a časem vybledne. Vše pak závisí na tom, jak rychle se barvivo v pokožce rozpustí. V průměru vydrží 4 roky.

Každá metoda má své pro a proti a každá má také své zásady, jak se na ni připravit.

Rádi byste zjistili, která technika se k vašemu obočí bude hodit nejvíce? U nás vám můžeme i více, než jen poradit. Přijďte k nám na konzultaci, a třeba se rovnou dohodneme na konkrétním zákroku!

MÁM ZÁJEM

Jak si úpravu obočí udělat co nejpříjemnější? Dodržujte zásady a věnujte pozornost výběru techniky

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv způsob úpravy, přípravu rozhodně nepodceňujte. Jak jste určitě samy poznaly, metody se značně liší, a ne každá je vhodná pro každého. A i když asi nebude úprava obočí patřit mezi vaše nejoblíbenější aktivity, příliš bolestivá by pro vás taky být neměla.

Vyberte proto takovou metodu, která vám po žádné stránce nebude činit problém. Až se rozhodnete, můžete přistoupit k dalšímu kroku, a sice k přípravě na její provedení. Základem je totiž nejen obstarat vhodné vybavení (vhodný typ pinzety, vosk, cukrovou pastu…), ale také vše správně provést. Pamatujte na to, že u vytrhávání pinzetou vytrháváte chloupky ve směru jejich růstu. U depilace voskem, cukrovou pastou či za použití nitě je to přesně naopak.

K obecnějším radám také patří určité režimové opatření. Asi nebude dobré, když si deset minut po proceduře naplánujete důležitou schůzku. Kůže, která bude zarudlá, by nepůsobila dobře. Případnou reakci a zarudnutí můžete ve většině případů eliminovat použitím krému, jako například tím s obsahem aloe vera.

Pokud plánujete obočí nikoliv vytrhávat, ale naopak jej chcete zvýraznit či dotvořit a rozhodnete se proto pro permanentní make up obočí, vyvarujte se před aplikací použití jakékoliv kosmetiky. Místo naopak musíte dobře umýt. Počítejte s tím, že se budou v průběhu hojení v místě aplikace tvořit stroupky, které ale nesmíte strhávat. Místo je třeba nechat úplně vyhojit. První den může být navíc daná část mírně oteklá, vodou ji můžete omýt až přibližně pátý den po aplikaci. Týden byste se také měly vyhýbat dlouhodobému pobytu a aktivitám ve vlhkém prostředí, tedy například saunování.

Vlasy upravujete pravidelně. Podcenit byste ale neměly ani úpravu obočí – jak upravit, a především správně zvolit jeho tvar?

Úprava není jen o dokonalé technice. Musíte také vědět, čeho chcete docílit, a jak by měl vypadat výsledek. Pokud nemáte představu a začnete jen tak, s vědomím, že to nějak dopadne, je to to nejhorší, co můžete udělat.

Před samotnou akcí byste proto měla vědět, kde bude vaše obočí začínat a kde končit, tedy jak na jeho ideální délku. Mělo by začínat od vnitřního koutku oka. Vnější okraj pak snadno určíte za pomoci obyčejné tužky. Pokud ji povedete diagonálně od nosní dírky směrem k vnějšímu okraji oka, snadno zjistíte, jak obočí upravit a přebytečné chloupky za tužkou můžete bez obav odstranit.

Vsaďte však na přirozenost. Ne každý tvar je pro každého. Někdo vypadá s hustým obočím rostlým blízko sebe komicky a zamračeně, jinému naopak sluší. Při úpravě se proto nesnažte obočí protrhávat za každou cenu a až příliš měnit jeho tvar. Pokud byste navíc rády docílily tvaru, na který ale bohužel v současnosti nemáte dostatečný objem, pak vězte, že pauza je i v tomto ohledu někdy nutná.

Správný tvar vám nicméně předurčí především tvar vašeho obličeje.

Jak správně upravit obočí v závislosti na typu obličeje?

Nezáleží jen na vás a na tom, co se vám líbí. Úprava obočí závisí i na tvaru vašeho obličeje. I proto jsme vás v předchozím odstavci nabádaly k přirozenosti. To, co sluší vaší kamarádce, totiž zdaleka nemusí slušet i vám. Existuje ale pár pravidel, která vám pomohou určit jeho správný tvar.

Například hranatý obličej je sám o sobě dost výrazný. Výrazné lícní kosti i čelo tvoří ve vašem obličeji přirozenou dominantu, není proto vhodné, aby obočí bylo také výrazné. Mnohem lépe uděláte, když jej necháte lemovat váš obličej, ale nebudete z něj vytvářet příliš velký kontrast. Jednoduše řečeno – tady vsaďte na přirozenost víc než kdy jindy.

Kulatý obličej naopak ocení výraznější zásah. Prospěje vám, když obočí obličej opticky protáhne. Volte proto klenutější tvar. V otázce jeho šířky se vám pak meze rozhodně nekladou. Protáhlý obličej bude poté třeba trochu rozšířit. Výrazná klenba proto v tomto případě nebude dobrou volbou. Dejte naopak přednost rovnějšímu tvaru s jemnými rysy.

Pokud budete dodržovat uvedené tipy, není úprava vůbec složitá a zvládne ji prakticky každý.

Nemusíte hned ke kosmetičce - jak si doma upravit obočí?

Nemusíte tak hned vyhledávat služby zkušené kosmetičky. Depilaci voskem či cukrovou pastou zvládnete doma zcela určitě. Do některých procedur se ale samy rozhodně nepouštějte. I tak zdánlivě banální úkol, jakým je například barvení, by se totiž mohl nepříjemně zvrtnout a způsobit vám nemalé problémy.

Mějte na paměti, že upravujete část těla, která je pro váš výraz a celkový vzhled nesmírně důležitá. Pokud tedy lidově řečeno nechytnete ten správný odstín, docílíte tak akorát velmi nepřirozeného vzhledu, a to určitě nechce žádná z vás.

Stejně tak rozhodně zvažte, komu se svěříte do rukou v případě permanentního make upu. Nejde sice o trvalou změnu, i tak vám ale barvivo na těle vydrží několik let, a tak je žádoucí, aby byla tato procedura provedena správně. Jak ale vybrat? Důležité jsou zejména reference ostatních. Chtějte vědět, jaké má salón zkušenosti a případně je dobré vidět i certifikát.

Co však dělat, když nechceme pouze upravit tvar, ale trápí nás například příliš řídké či dlouhé obočí?

Jak si upravit dlouhé obočí
Husté a dlouhé obočí je snem mnohých žen, ne každé však sluší a pokud jsou navíc chloupky dlouhé až příliš, působí spíše nevzhledně. V takovém případě nám ale pouhé vytrhávání nepomůže, je třeba jej zkrátit. Jak na to?

Jednoduše. Chloupky sčešte na jednu stranu a pak už je jen stačí zastřihnout nůžkami na manikúru. Obličej to přinejmenším rozjasní. Využít můžete také k tomu určený hřebínek a chloupky zastřihnout podobně jako vlasy. Jen pozor, ať odhadnete tu správnou délku. Pokud to přeženete, bude váš výraz působit opět nepřirozeně.

Je husté a rovné obočí to pravé?
Ideálem pro všechny ale není ani rovné a husté obočí, přestože jej mnozí považují za trend. Jak už bylo zmněno, každému obličeji sluší něco jiného. Husté obočí působí na některých typech obličejů až příliš robustně, rovné mnohdy až příliš jemně.

Můžeme tedy říct, že trendy se v této oblasti rozhodně vyplatí sledovat, i tak je ale, ostatně jako asi všude, musíme brát s rezervou.

Jak upravit řídké obočí

Pokud vám příroda nenadělila husté obočí, nebo pokud má vaše obočí nedostatky z jiných důvodů, pak nezbývá než zasáhnout. Menší úpravu můžete provést za použití tužky na obočí a chybějící části jednoduše domalovat. Světlé obočí nejlépe hnědou barvou, tmavší pak černou. Pokud jsou nedostatky výraznější, může být řešením permanentní make up a technika tzv. vláskování, neboli microblading.

Už o něm dnes byla řeč – jde o metodu, při které je do prostoru obočí implantováno určité množství speciálního inkoustu a jemnými tahy, vlásky, dokáže dodat vašemu obočí na kráse i na objemu. A pokud vás snad od aplikace odrazuje hojení permanentního make upu obočí (stroupky a určitá omezení, která jsme zmínili výše), pak věřte, že nejde o nic strašného.

U nás jsme permanentní makeup úspěšně aplikovali již stovkám spokojených zákaznic – i zákazníků. Třeba si troufnete být další. Pokud chcete krásné obočí, co vydrží, dejte nám vědět!

TO ZNÍ DOBŘE, ZKUSME TO!

Jak upravovat husté obočí - Vyzkoušejte epilaci

Pokud trpíte opačným problémem, a sice příliš hustým porostem, který velmi nerady pravidelně vytrháváte, vyzkoušejte pro změnu již zmíněnou epilaci obličeje laserem, při které se odstraní chloupky i s kořínky a zarůstání se tak zpomalí, s trochou štěstí se ho zbavíte natrvalo. Laserový paprsek se totiž zachytí v cibulce chloupku a trvale ji zničí.

Počítejte však s tím, že ošetření bude pravděpodobně potřeba několikrát zopakovat.

Jak upravovat světlé obočí

Barva obočí je stejně důležitá jako jeho tvar. Obecně se dá říci, že bychom měly mít obočí přibližně o odstín až dva tmavší než barvu vlasů. V každém případě by obě barvy k sobě měly ladit. V přirozenosti je sice krása, co tedy ale dělat, když se rozhodneme pro změnu barvy vlasů a naše obočí tomu jaksi neodpovídá?

Menší změny v barvě můžeme doladit již zmíněnou obočenkou, výraznější změny nám poté pomůže zkorigovat gel (který může barvu i zesvětlit) či barva na obočí. S tou ale opatrně.

Jak upravovat černé obočí
Předchozím odstavcem jsme tak vyvrátili další trend, který není tak úplně pravdou. Tmavé obočí není pro všechny. Vlastně žádná barva, je třeba vždy volit s rozvahou a podle našeho doporučení. Teď už ostatně víte, jak na to.

A ať už se rozhodnete pro cokoliv, dobře zvažte své síly. S barvou se v tomto případě rozhodně nevyplatí experimentovat a náprava škod může být zdlouhavá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sign in

Send Message

My favorites