Poradíme vám, jak si upravit obočí pomocí účinných metod a triků pro dosažení opravdu dokonalého vzhledu

Jak si upravit obočí? Mít dokonalé obočí již není požadavkem pouze celebrit a žen ze světa showbyznysu. Mít dokonalé obočí patří dnes mezi standardní požadavky moderních žen. A nejen to.

Ženy chtějí mít dokonalé obočí, které nebudou muset ráno líčit a večer odličovat. Obočí, které z nich udělá hvězdu v každé denní nebo noční době. Jaké obočí máme na mysli? Obočí, které je upravené profesionály! 

Podívejte se na naše tipy na specialisty, kteří vám pomohou dosáhnout žádaného vzhledu

Začněte transformaci svého obočí právě teď!

Proč je důležité o obočí pravidelně pečovat?

Obočí je důležitou součástí vašeho obličeje. Jak si sama upravit obočí, tak, aby sedělo vašemu obličeji? Zásady jeho tvarování a barvení není radno podceňovat. Právě obočí totiž dodává vaší tváři ten správný výraz. Jak si tedy správně obočí upravit?

Přinášíme několik tipů. Některé zvládnete sami, jako například kosmetiku a domácí úpravu obočí a některé jsou samozřejmě adekvátní pouze v rukou odborníků, jako je například permanentní make-up. Vždy však dbejte na to, aby obočí bylo přirozené a nepůsobilo uměle. 

Poradíme vám, jak si upravit obočí pomocí účinných metod a triků pro dosažení opravdu dokonalého vzhledu obrázek 3

Znáte nejoblíbenější metody úpravy obočí?

Metod na jeho úpravu a tvarování je hned několik. Zásadně se liší nejen přístupem, ale mnohdy také mírou bolestivosti. Pojďme si nyní představit způsoby, jak si doma nebo také u specialistů upravit obočí. 

Každá metoda má své pro a proti a každá má také své zásady, jak se na ni připravit.

V případě, že jste v minulosti absolvovaly permanentní make-up obočí, se kterým dnes již nejste spokojená, nebojte se svůj vzhled vylepšit. Odstranění permanentního make-upu dokážou v každém dobrém salonu!

Rádi byste zjistili, která technika se k vašemu obočí bude hodit nejvíce?

Námi vybrané specialistky vám mohou i více, než jen poradit. Přijďte k nim na konzultaci, a třeba se rovnou dohodnete na konkrétní úpravě!

Základní body, na které je třeba myslet při otázce, jak si upravit obočí

Pro celkový vzhled je zkrátka důležitý jak začátek, střed, tak i konec obočí

Ptejte se odborníků, co bude přímo vám slušet nejlépe! Chtějte obočí na míru!

Jak jsou na tom muži s úpravou obočí?

I představitelé silnějšího pohlaví někdy chtějí vypadat skvěle! Nebo alespoň upraveně a přitažlivě. Stále více mužů se zajímá například o to, jak si vytrhat obočí. Mužům samozřejmě doporučujeme péči odborníka.

Protože, ruku na srdce, ten to zvládne jistě nejlépe. A i muži potřebují kvalitní péči v příjemném prostředí. Ideální péčí o mužské obočí je buď pravidelná návštěva kosmetičky a nebo laserová epilace. 

Poradíme vám, jak si upravit obočí pomocí účinných metod a triků pro dosažení opravdu dokonalého vzhledu obrázek 5

Jak si úpravu obočí udělat co nejpříjemnější? Dodržujte zásady a věnujte pozornost výběru techniky

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv způsob úpravy, přípravu rozhodně nepodceňujte. Jak jste určitě samy poznaly, metody se značně liší, a ne každá je vhodná pro každé obočí. Jak upravit obočí, aby bylo dokonalé, netrvalo to příliš dlouho a také aby tato procedura nebyla příliš bolestivá?

Až se rozhodnete pro správnou metodu, můžete přistoupit k dalšímu kroku, a sice k přípravě na její provedení. Základem je totiž nejen obstarat vhodné vybavení (vhodný typ pinzety, vosk, cukrovou pastu…), ale také vše správně provést.

Pamatujte na to, že u vytrhávání pinzetou trháte chloupky ve směru jejich růstu. U depilace voskem, cukrovou pastou či za použití nitě je to přesně naopak.

K obecnějším radám také patří určité režimové opatření. Asi nebude dobré, když si deset minut po proceduře naplánujete důležitou schůzku. Kůže, která bude zarudlá, by nepůsobila dobře. Případnou reakci a zarudnutí můžete ve většině případů eliminovat použitím krému například s obsahem aloe vera.

Pokud plánujete obočí nikoliv vytrhávat, ale naopak jej chcete zvýraznit či dotvořit a rozhodnete se proto pro permanentní make-up obočí, vyvarujte se před aplikací použití jakékoliv kosmetiky. Místo naopak musíte dobře umýt. Počítejte s tím, že se budou v průběhu hojení v místě aplikace tvořit stroupky, které ale nesmíte strhávat.

Místo je třeba nechat úplně zahojit. První den může být navíc daná část mírně oteklá. Vodou ji můžete omýt až přibližně pátý den po aplikaci. Týden byste se také měly vyhýbat dlouhodobému pobytu a aktivitám ve vlhkém prostředí, tedy například saunování. 

Pokud si stále nevíte rady, jak správně pečovat o svoje obočí doma, vyhledejte odborníka

Buď na konzultaci a nebo rovnou na úpravu, která s vaším obličejem udělá hotové zázraky!

Jak správně obočí upravit a především správně zvolit jeho tvar?

Úprava není jen o dokonalé technice. Musíte také vědět, čeho chcete docílit, a jak by měl vypadat výsledek. Pokud nemáte představu a začnete jen tak, s vědomím, že to nějak dopadne, je to to nejhorší, co můžete udělat. 

Jak správně upravit obočí v závislosti na typu obličeje?

Nezáleží jen na vás a na tom, co se vám líbí. Úprava obočí závisí i na tvaru vašeho obličeje. I proto jsme vás v předchozím odstavci nabádali k přirozenosti. To, co sluší vaší kamarádce, totiž nemusí slušet i vám. Existuje ale pár pravidel, která vám pomohou určit správný tvar obočí. 

Poradíme vám, jak si upravit obočí pomocí účinných metod a triků pro dosažení opravdu dokonalého vzhledu obrázek 7

Jaké jsou další domácí možnosti úpravy obočí?

Nemusíte hned vyhledávat služby zkušené kosmetičky. Jak vytrhat obočí bez pinzety? Například depilaci voskem či cukrovou pastou zvládnete doma zcela určitě. Do některých procedur se ale samy rozhodně nepouštějte. I tak zdánlivě banální úkol, jakým je například barvení, by se totiž mohl nepříjemně zvrtnout.

Mějte na paměti, že upravujete část těla, která je pro váš výraz a celkový vzhled nesmírně důležitá. Pokud tedy lidově řečeno nechytnete ten správný odstín, docílíte tak akorát velmi nepřirozeného vzhledu, a to určitě nechce žádná z vás.

Stejně tak rozhodně zvažte, komu se svěříte do rukou v případě permanentního make-upu. Nejde sice o trvalou změnu, i tak vám ale barvivo na obličeji vydrží několik let, a tak je žádoucí, aby byla tato procedura provedena správně. Jak ale vybrat?

Důležité jsou zejména reference ostatních. Chtějte vědět, jakou má salon historii a případně je dobré vidět i certifikáty na konkrétní procedury. 

Chtějte profesionální a kvalitní péči

V námi pečlivě vybraných salonech vám ji rádi dopřejí!

Domácí úprava šitá na míru pro všechny typy obočí

Jak si upravit dlouhé obočí

Přirozeně husté a dlouhé obočí je snem mnohých žen, ne každé však sluší a pokud jsou navíc chloupky dlouhé až příliš, působí spíše nevzhledně. V takovém případě nám ale pouhé vytrhávání nepomůže, je třeba jej zkrátit.

Jak na to? Jednoduše. Chloupky češte na jednu stranu a pak už je jen stačí zastřihnout nůžkami na manikúru. Obličej to přinejmenším rozjasní. Využít můžete také k tomu určený hřebínek a chloupky zastřihnout podobně jako vlasy.

Jen pozor, ať odhadnete tu správnou délku. Pokud to přeženete, bude váš výraz působit opět nepřirozeně.

Opravdu chcete husté obočí?

Rovné a příliš husté obočí, není zas až tak slušivé, přestože jej mnozí považují za trend. Jak už bylo zmíněno, každému obličeji sluší něco jiného. Husté obočí působí na některých typech obličejů až příliš robustně.

Jak upravit řídké obočí

Pokud vám příroda nenadělila husté obočí, nebo pokud má vaše obočí nedostatky z jiných důvodů, pak nezbývá než zasáhnout. Menší úpravu můžete provést za použití tužky na obočí a chybějící části jednoduše domalovat.

Světlé obočí nejlépe hnědou barvou, tmavší pak černou. Pokud jsou nedostatky výraznější, může být řešením permanentní make-up a technika tzv. vláskování, neboli microblading obočí.

Už o něm dnes byla řeč – jde o metodu, při které je do prostoru obočí implantováno určité množství speciálního inkoustu a jemnými tahy, vláskováním, dokáže dodat vašemu obočí na kráse i na objemu.

A pokud vás snad od aplikace odrazuje hojení permanentního make-upu obočí (stroupky a určitá omezení, která jsme zmínili výše), pak věřte, že nejde o nic strašného.

V těchto salonech už permanentní make-up úspěšně aplikovali stovkám spokojených zákaznic – i zákazníků

Troufněte si stát se další spokojenou zákaznicí! Chtějte krásné obočí, co vydrží!

Jak upravovat husté obočí: Vyzkoušejte epilaci

Pokud trpíte opačným problémem, a sice příliš hustým porostem, který velmi nerady pravidelně vytrháváte, vyzkoušejte pro změnu již zmíněnou epilaci obličeje laserem, při které se odstraní chloupky i s kořínky a zarůstání se tak zpomalí, s trochou štěstí se ho zbavíte natrvalo.

Laserový paprsek se totiž zachytí v cibulce chloupku a trvale ji zničí. Počítejte však s tím, že ošetření bude potřeba zopakovat dle doporučení odborníka. 

Poradíme vám, jak si upravit obočí pomocí účinných metod a triků pro dosažení opravdu dokonalého vzhledu obrázek 9

Jak upravovat světlé obočí

Barva obočí je stejně důležitá jako jeho tvar. Obecně se dá říci, že bychom měly mít obočí přibližně o odstín až dva tmavší než barvu vlasů. V každém případě by obě barvy k sobě měly ladit. V přirozenosti je sice krása, co tedy ale dělat, když se rozhodneme pro změnu barvy vlasů a naše obočí tomu jaksi neodpovídá?

Menší změny v barvě můžeme doladit již zmíněnou obočenkou, výraznější změny nám poté pomůže zkorigovat gel (který může barvu i zesvětlit) či barva na obočí. S tou ale opatrně. 

Čemu se při úpravách obočí rozhodně vyhněte

Nebojte se vyhledat odborníka

Vzhledem k tomu, že každý obličej má svá specifika, je třeba k němu tak přistupovat. Každý typ obličeje si žádá jinou péči a také jinou barevnou stylizaci. V profesionálních salonech to také dobře vědí a každému klientovi vybírají vzhled obočí dle jeho dispozic, fototypu, barvy vlasů a tvaru obličeje. 

Vyzkoušejte námi vybrané salony a mějte konečně obočí dle posledních módních trendů, které vám vydrží dokonalé bez každodenní péče a nutných úprav!

Přihlásit se

Poslat zprávu

My favorites