Jak si vytrhat obočí – podrobný návod k dosažení perfektního výsledku

Chcete vědět jak si vytrhat obočí podle aktuálních módních trendů, nebo vás jen zajímá, zda si ho trháte správně? Hledáte alternativní možnosti jeho úpravy? Víte, jaké jsou nejčastější chyby pří trhání pinzetou?

V tomto článku se dozvíte nejen odpovědi na tyto otázky, ale také spoustu zajímavých i méně známých tipů a triků, které vám pomůžou vytvarovat obočí přesně podle vašich představ a téměř bezbolestně.

Jak si vytrhat obočí krok za krokem

Obočí musíte vnímat jako součást celku. Nemělo by se na něj zapomínat, ale ani ho přehnaně a neesteticky zdůrazňovat. Současné trendy přejí přirozenosti, což je určitě dobře a v mnohém vám to usnadní práci.

Začněme, ale pěkně od začátku.

Co budete potřebovat

 • Kvalitní pinzetu – bez ní to prostě nepůjde, nebo to půjde, ale ztuha a bezbolestné to také nebude. Určitě se vám vyplatí pořídit si profesionální pinzetu s ostrým koncem, kterou chytnete bez problému i malé tenké chloupky.
 • Zvětšovací zrcátko – užitečná pomůcka, kterou oceníte nejen při trhání chloupků.
 • Dostatek světla – nejlépe denního. Při umělém osvětlení leccos přehlédnete, vytrhávejte tedy raději vždy přes den.

Ještě než začnete, pár užitečných rad, jak si správně vytrhat obočí bez bolesti

Nejprve je třeba se smířit s faktem, že absolutně bezbolestně to nikdy nebude, ale díky těmto jednoduchým trikům bolest zmírníte na minimum.

Nástroje máte připravené, teď musíte připravit i svoji pokožku. Zjemnění pleti v okolí očí je součástí správné techniky vytrhávání. Neměly byste ji vynechávat, proto si na úpravy udělejte čas. Uvidíte, že to má smysl. Vaše pleť bude jemná a hladká, takže chloupky půjdou snadněji odstranit. Pokud jste to do této doby nedělaly, rozdíl poznáte okamžitě.

Jsou i jiné metody úpravy obočí, než jeho vytrhávání. Pokud chcete docílit co nejkrásnějšího vzhledu, v našem salónu vám rádi poskytneme nezávaznou konzultaci a navrhneme to nejlepší pro vaše obočí.

ZKRÁŠLETE MĚ

Tipy jak připravit pleť na vytrhávání

 • Ideální je sprcha teplou vodou. Ta vám otevře póry a zjemní pokožku.
 • Nemáte čas na sprchu? Omyjte si alespoň obličej teplou vodou. Můžete si také namočit malý ručník do teplé vody a na pár minut si ho přiložit na obličej.
 • Nezapomeňte obočí potřít troškou krému. Chloupky se vám budou lépe chytat.

Toto je praktická příprava, po které se můžete směle vrhnout na samotnou úpravu. Pokud nevíte jak na to, nejste si jistá, jak začít, nebo se jen chcete ujistit, že jste to doteď dělala správně, věnujte pozornost následující kapitole.

Opravdu víte jak si trhat obočí?

Jak už bylo řečeno dříve, obočí není samostatná jednotka, ale součást celku. Tedy pokud je s ním něco v nepořádku kazí to celkový dojem. Připomeňme si, že vaším cílem by měla být přirozenost, takže vám jde opravdu jen o úpravy a ne o vytvoření zcela nového stylu, který sice může být super trendy, ale vám zrovna sluší něco jiného.

Stačí dodržet těchto 9 základních pravidel:

 1. Pracujte s tím, co vám nadělila příroda. Držte se hlavní linie a vytrhávejte jen chloupky, které jsou mimo a to ve směru jejich růstu.
 2. Určete správnou délku. K tomu vám pomůže jednoduchý trik, ke kterému budete potřebovat dvě tužky, nebo dva tenké štětce. Ty položíte křížem u křídla nosu. Jednu tužku přiložíte ve svislé přímce podél nosu, druhou povedete k vnějšímu koutku oka. Tímto způsobem zjistíte, kde má ideálně začínat a končit. Pamatujte si ale, že začíná nejdále nad vnitřním koutkem oka.
 3. Profesionální vizážisté radí začít vytrhávat od vnějšího konce ve spodní linii směrem ke kořeni nosu. Obočí jemně vyčešte směrem nahoru po směru růstu, aby byly příliš dlouhé chloupky lépe vidět.
 4. Rozhodněte se, jak husté ho chcete mít. Bohužel ne u všech vypadá hustý porost, tak úchvatně jako v případě modelky Cary Delevingne. Líbí se vám to a chcete být in, ale je nutné, abyste zohlednila velikost vašich očí a také prostor mezi obočím a očima. Pokud máte malé oči, husté obočí by je opticky ještě zmenšilo. Tenčí zvolte také, pokud máte nízko posazený nadočnicový oblouk.
 5. Pokud je opravdu hodně husté a navíc se v něm tvoří štětinky, je nutné prostříhávat. Do tohoto úkonu se ale bez zkušeností samy nepouštějte, mohly byste si vystříhat velké díry. Raději v tomto případě přenechejte první úpravu obočí vizážistce, která má s prostříháváním praxi. Zároveň vám pomůže s tvarováním, takže máte vzor podle, kterého jen upravujete.
 6. Dostáváme se k tvarování. Správný tvar obočí vám dokáže ubrat pár let, zjemnit výraz, nebo třeba i odvézt pozornost od výrazné brady. Abyste dosáhla toho nejlepšího možného výsledku, je třeba vytrhávat nejen s ohledem na jeho hustotu, ale také podle typu vašeho obličeje a posazení vašich očí. Přijde vám to příliš složité? Je pravda, že tvarování vyžaduje trochu delší přípravu, pokud se vám do toho nechce, nebo máte strach, že to sama nezvládnete, vždy můžete první úpravu absolvovat u zkušené vizážistky. Poradí vám a na vás bude už jen pravidelná úprava.
 7. Věříte si, že to zvládnete sama, pak začněte vytrhávat. Vždy jen po jednom chloupku, proto ta pinzeta s ostrým koncem. Pořád platí držet se přirozené linie.
 8. Nic neuspěchejte, dejte si na čas, ať si chloupků nevytrhnete víc, než jste původně zamýšlela. Obočí dorůstá poměrně dlouho a někdy nedoroste vůbec.
 9. Netrhejte chaoticky obě najednou. Nejdříve dokončete jedno a pak přejděte na druhé, které vytrháte stejným způsobem. To ale neznamená, že musí být absolutně identické. Říká se, že obočí jsou sestry, ale ne dvojčata.

Hotovo? Výsledný tvar můžete opět upravit pomocí kartáčku a pak nanést trošku gelu na vlasy, aby vám lépe držel. Máte po trhání zarudlou pleť v okolí očí? Zkuste si ji chladit kostkami ledu, rychleji se zklidní. Ve většině případů ale zarudnutí do pár minut samo zmizí. Z tohoto důvodu určitě nenechávejte vytrhávání na poslední chvíli před odchodem z domu. Nemusí všichni vědět, že jste si právě trhala obočí, navíc nános make-upu na podrážděnou pokožku také není úplně ideální.

Čemu byste se měly obloukem vyhnout

 • Zapomeňte na žiletku, ta je při úpravách absolutní tabu. Doba vyholeného obočí, kdy si ženy místo něj kreslily tužkou dvě tenké čárky je díkybohu pryč. Žiletka se sice jeví jako rychlejší řešení, ale ve skutečnosti je to rychlá cesta ke katastrofě, která se těžko napravuje. Pokud nechcete používat pinzetu, jsou i jiné účinné způsoby vytrhávání, kterým se budeme věnovat v samostatné kapitole.
 • Nikdy netrhejte pomocí špinavé pinzety. Jistě si banálním kosmetickým úkonem nechcete přivodit nějakou infekci.
 • Netrhejte chloupky v horní linii. Ta se upravuje jen zlehka odstraněním příliš dlouhých chloupků, nebo chloupků, které rostou úplně mimo.
 • Pokud máte příliš suchou a citlivou pleť, dejte si na přípravě obzvlášť záležet. Tento typ pleti vyžaduje obecně větší péči, takže na ni nezapomínejte ani před trháním. Jinak se vám může stát, že budete mít zarudlou pleť celý den, v horším případě se vám může i zanítit.

Snažily jste se, ale chybička se vloudila. Tipy jak opravit špatně vytrhané obočí

Nezoufejte, stát se to může každé. Možná jen potřebujete více praxe, nebo profesionální radu do začátku. Každopádně nemá smysl plakat nad rozlitým mlékem. Naštěstí můžete tyto nehody opravit. Ty menší zvládnete spravit sama, ty větší raději konzultujte s vizážistkou.

Na drobné nehody vám stačí ostrá tužka na obočí, stíny a gel

Kvalitní a ostrá tužka, která svým barevným odstínem ladí s barvou vašich vlasů, by měla být samozřejmou součástí vaší kosmetické taštičky a to nejen na maskování chyb, ale i na běžné úpravy a dobarvování.

Pokud se vám stalo, že jste si v obočí nedopatřením udělala drobné dírky, vezměte si ostrou tužku a krátkými tahy si chybějící chloupky domalujte. Tužka by měla být opravdu ostrá. Můžete použít i stíny, aby byl výsledek co nejrealističtější.

Máte jen nepatrný zub, obočí pročísněte a zafixujte gelem, tak aby zub nebyl vidět. S gelem to ale nepřehánějte!

V ostatních případech, jako jsou vyholené části, určitě vyhledejte profesionální pomoc.

Chcete vědět jak vytrhat obočí bez pinzety? Vyzkoušejte metodu trhání nití

Tato metoda je velmi zajímavou alternativou k tradičnímu trhání pomocí pinzety. Původem je z Indie, ale velmi populární je i v arabském světě. Technika odstraňování chloupků pomocí nitě je umění, kterému se musíte naučit, a vyžaduje praxi.

Jaké jsou její výhody?

 1. Tato technika je velmi přesná, linie jsou čistší a rovnější.
 2. Vytrhávání touto metodou bolí méně.
 3. Je vhodná pro osoby s citlivou pokožkou.
 4. Je levnější v porovnání s jinými způsoby depilace.

Tato stará technika si nachází stále více příznivců i u nás, najdete ji v nabídce mnoha kosmetických salonů. Pokud máte trpělivost a odhodlání, můžete se ji i sama naučit.

Bojíte se, že byste si neodborným zásahem obočí zkazili? Pusťte k tomu raději nás! Úprava obočí je naší specialitou!

NECHÁM TO NA VÁS

Krásně upravené obočí podtrhne vaši krásu

A to je přesně ten výsledek, který si přejete. Tento článek vám poskytl detailní manuál správné techniky vytrhávání. Dozvěděly jste se všechny podstatné tipy a triky, které vám pomůžou docílit perfektního looku. Víte, co dělat, když se vám úprava nepovede a také jaké jsou výhody depilace nití.

Jak si trháte obočí vy? Máte zvládnutou správnou techniku, nebo často opravujete chyby? Chtěly byste vyzkoušet depilaci nití? Podělte se s námi o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sign in

Send Message

My favorites