Permanentní make-up v těhotenství: Bezpečnost, následky a alternativy pro krásu v očekávání

Permanentní make-up v těhotenství bývá probírán poměrně často. Někdo v něm problém nevidí, na druhou stranu se však jedná o zákrok do těla ženy, se kterým se organismus musí vypořádat.

V čem konkrétně se může skrývat nebezpečí pro ženu a její nenarozené dítě? Na to se podíváme v našem článku. 

Každá žena si samozřejmě přeje být krásná za všech okolností, během těhotenství je ale na prvním místě bezpečnost klientky i miminka

Můžete však zvolit například barvení obočí přírodní hennou. Podívejte se, které specialistky se tímto zabývají.

Bezpečnost permanentního make-upu v těhotenství

Aplikace permanentního make-upu symbolizuje zákrok do organizmu, i když malý. V těhotenství se imunitní systém ženy musí postarat jednak o ni a jednak i o život dítěte.

Proto je lepší, když tělu během tohoto období nebudete způsobovat zbytečnou zátěž, kterou představují následující procesy. 

Tělo musí zahojit rány

Bezprostředně po permanentním make-upu přichází hojení – tělo pracuje na tom, aby zahojilo vzniklou ranku. Na to tělo spotřebuje množství energie. Stejně tak po zákroku může žena pociťovat doznívající bolest. 

Může vzniknout alergická reakce

V neposlední řadě se pod povrch kůže aplikují pigmenty, které mohou (ale také nemusejí) způsobit alergickou reakci. A vypořádat se s jejími následky je pochopitelně rovněž jednodušší, pokud žena navíc není těhotná.
Permanentní make-up v těhotenství: Bezpečnost, následky a alternativy pro krásu v očekávání obrázek 3

Specifické oblasti permanentního make-upu a jejich rizika

Různé oblasti aplikace permanentního make-upu a jejich možný vliv na těhotenství:

Obočí

Obočí je jednou z nejčastěji upravovaných oblastí pomocí permanentního make-upu. Během těhotenství by měly být zváženy jak estetické aspekty, tak i možná rizika. Aplikace pigmentů v oblasti obočí by měla být provedena s maximální opatrností, aby nedošlo k narušení citlivé kůže v této oblasti.

Linky

Permanentní make-up očních linek, může poskytnout dlouhotrvající efekt bez denního líčení. Nicméně, při aplikaci permanentního make-upu v této oblasti by měly být brány v úvahu potenciální negativní vlivy na těhotenství.

Oční oblast je mimořádně citlivá a je třeba se vyhnout rizikům spojeným s infekcemi nebo podrážděním.

Rty

Aplikace permanentního make-upu na rty může zahrnovat obrys rtů nebo plné zbarvení. V průběhu těhotenství by měly být brány v úvahu jakékoliv potenciální alergické reakce na použité pigmenty a obecná bezpečnostní opatření.

Odstranění permanentního make-upu

Odstranění permanentního make-upu v těhotenství je citlivý proces, který by měl být pečlivě zvážen s ohledem na bezpečnost matky a plodu.

Většina odborníků a lékařů doporučuje odložit odstranění permanentního make-upu až po porodu a ukončení kojení, pokud to není nezbytně nutné.

Jaké látky se v PMU používají a jak mohou ovlivnit těhotenství a plod?

Aplikace permanentního make-upu se provádí jehlou. I když se jedná spíše o povrchový zákrok, dostává klientka analgetika. A jak je známo, těm by se ženy měly v těhotenství spíše vyhýbat.

Během těhotenství mohou být rizika spojená s permanentním make-upem vyšší

Je proto vždy dobré poradit se ohledně konkrétní procedury se specialistou, který vám na základě letitých zkušeností poskytne svá doporučení.

Rady od odborníků a lékařů ohledně permanentního make-upu v těhotenství

Permanentní make-up přináší možnost dlouhotrvajícího líčení, ale těhotné ženy by měly vzít v úvahu rady odborníků a lékařů, než se rozhodnou podstoupit tuto kosmetickou proceduru během těhotenství. Odborníci zdůrazňují několik klíčových aspektů, které by měly být brány v úvahu.

Doporučení od dermatologů a specialistů týkající se kosmetických procedur během těhotenství

Co zvážit před rozhodnutím o permanentním make-upu v těhotenství

Permanentní make-up v těhotenství: Bezpečnost, následky a alternativy pro krásu v očekávání obrázek 5

Alternativy a bezpečné postupy pro krásu během těhotenství

Vhodné je používání přírodních produktů šetrných k pokožce jako je minerální make-up, přírodní hydratační masky a séra a další kosmetické produkty.

Jaké jsou vhodné a bezpečné kosmetické úpravy v těhotenství?

Těhotenství přináší mnoho radostí, ale také několik omezení, pokud jde o kosmetické procedury

S vhodnými alternativami, které si můžete užívat i během těhotenství vám rádi poradí odborníci ve specializovaných kosmetických salonech.

Osobní příběhy a zkušenosti žen s permanentním make-upem v těhotenství

Zkušenosti s permanentním make-upem během těhotenství se různí. Mnohé ženy ho podstupují bez sebemenších problémů, jiné kvůli zvýšené citlivosti pleti zaznamenávají delší či bolestivější hojení, další pro jistotu permanentní make-up odkládají na období po porodu.

Důležité je dbát na rady odborníků a na váš individuální zdravotní stav. V každém případě je důležité svěřovat se do rukou pouze profesionálům a ověřit si případná rizika se svým lékařem či dermatologem. 

Permanentní make-up v těhotenství: Bezpečnost, následky a alternativy pro krásu v očekávání obrázek 7

Závěr

Rozhodnutí podstoupit tento kosmetický postup během těhotenství vyžaduje pečlivé zvážení různých faktorů. Specifické oblasti, jako obočí a rty, jsou běžnými cíli procedury, ale nesou s sebou možná rizika spojená s citlivostí pokožky a reakcemi na použité pigmenty.

Vždy je nejlepší dbát na bezpečnost a konzultovat s odborníky před provedením jakýchkoli kosmetických procedur během těhotenství. Každá žena je jedinečná, a proto by měla brát v úvahu své vlastní pohodlí při rozhodování o permanentním make-upu v tomto období.

Konzultace s odborníky pomáhá zajistit informované rozhodnutí, a proto je vhodné obrátit se na námi vybrané salony s pozitivními recenzemi a dobrým renomé, ve kterých s vámi rádi zkonzultují vše ohledně procedury permanentního make-upu během těhotenství. 

Neváhejte se na obrátit na odborníky a na základě poskytnutých rad se můžete samy rozhodnout, zda procedurou permanentního make-upu projít nyní nebo jí odložit po těhotenství

Přihlásit se

Poslat zprávu

My favorites