Permanentní make-up v těhotenství aneb 3 následky, se kterými se tělo musí vypořádat

Permanentní make-up v těhotenství bývá probírán poměrně často. Někdo v něm problém nevidí, na druhou stranu se však jedná o zákrok do těla ženy. A organizmus se s ním musí vypořádat. V čem konkrétně se může skrývat nebezpečí pro ženu a její nenarozené dítě?

Permanentní make-up v těhotenství se spíše nedoporučuje. Proč?

Aplikace permanentního make-upu symbolizuje zákrok do organizmu, i když malý. V těhotenství se imunitní systém ženy musí postarat jednak o ni a jednak i o život dítěte. Proto je lepší, když tělu během tohoto období nebudete způsobovat zbytečnou zátěž.

Ve většině ostatních případů ale aplikaci permanentního makeupu nic nebrání. Chcete-li se tímto způsobem učinit krásnější, v našem salónu vás do světa PM rádi uvedeme!

CHCI ZVÝRAZNIT SVOU KRÁSU

Anestetika při zákroku

Aplikace permanentního make-upu se provádí jehlou. I když se jedná spíše o povrchový zákrok, dostává klientka analgetika. A jak je známo, těm by se ženy měly v těhotenství spíše vyhýbat. I přes tato lokální analgetika navíc žena může pociťovat drobnou bolest, která může být pro tělo stresující.

Tělo musí zahojit rány

Bezprostředně po zákroku tělo pracuje na tom, aby zahojilo vzniklou ranku. Na to tělo spotřebuje množství energie. Stejně tak po zákroku může žena pociťovat doznívající bolest.

Může vzniknout alergická reakce

V neposlední řadě se pod povrch kůže aplikují pigmenty, které mohou (ale také nemusejí) způsobit alergickou reakci. A vypořádat se s jejími následky je pochopitelně rovněž jednodušší, pokud žena navíc není těhotná.

Těhotenství trvá devět měsíců, permanentní makeup roky! Jakmile bude vaše dítě na světě, můžete se opět věnovat i své kráse. A k tomu jsme zde my.

MÁM ZÁJEM O PERMANENTNÍ MAKEUP

Kojení

Při kojení se tělo musí potýkat s velkým množstvím hormonálních změn. Následkem toho permanentní make-up může na pokožce špatně chytnout, což představuje jediné riziko. Miminku by při kojení nijak ublížit neměl.

I když není nijak prokázáno, že permanentní make-up v těhotenství škodí, nebývá ze strany kosmetických studií příliš podporován. Přeci jen se jedná o drobný zásah do těla, a tak je doporučováno nechat aplikaci až po ukončení kojení.

A jaký názor máte na permanentní make-up v těhotenství vy? Jste pro nebo proti? Podělte se o svůj názor v komentářích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sign in

Send Message

My favorites