Trvanlivost microbladingu obočí: Jak dlouho vydrží a jak o něj správně pečovat

Zajímá vás v souvislost s microbladingem obočí, jak dlouho vydrží? Jeho postupné blednutí je zcela normální, při správné péči ale můžete jeho trvanlivost prodloužit až na 18 měsíců. Neobejde se to však bez jednoho předpokladu – tetování bylo provedeno odborně a aplikované pigmenty jsou té nejlepší kvality.

Špičková technika ani materiály nechybí našim pečlivě vybraným PMU expertům

Svěřte svou krásu do jejich rukou

Co je microblading a jak dlouho vydrží v průměru?

Microblading, nebo také vláskování obočí, je v jedním z druhů permanentního make-upu. Jeho podstata spočívá v napodobení jednotlivých chloupků v obočí. Jejich vykreslení nedovoluje chyby – tloušťka, sklon i umístění musí být perfektní, aby výsledek působil velmi realisticky a přirozeně.

Ačkoliv by se mohlo zdát, že efekt permanentního make-upu trvá navždy, s ohledem na techniku i přirozené vlastnosti naší pokožky to není možné. Tetování postupně bledne, až se ztratí úplně.

V případě microbladingu tento proces trvá průměrně 11-18 měsíců. Trvanlivost efektu vláskování ovlivňuje celá řada faktorů, z nichž některé lze pozitivně ovlivnit a životnost tetování tak prodloužit.

Trvanlivost microbladingu obočí: Jak dlouho vydrží a jak o něj správně pečovat obrázek 3

Péče o microblading obočí pro prodloužení trvanlivosti

Péče o tetování obočí je stejně důležitá, jako jeho samotný výkon.

fáze: 3-8 dní po ošetření

Dochází k odlučování pigmentu a tvorbě stroupků. Ty nenamáčejte, neaplikujte na ně žádné kosmetické přípravky a ideálně se jich vůbec nedotýkejte. Ačkoliv pokožka může nepříjemně svědit, nechte stroupky samovolně odpadnout.

fáze: 2.-6. týden po ošetření

V této době dochází k ustálení barvy. Případné nedostatky budou doladěny v rámci korekce. Vyhýbejte se slunci a cílenému opalování.

fáze - péče o zahojené obočí

Na tetované místo nenanášejte pleťové nebo samoopalovací krémy. Při slunění jej chraňte krémem s SPF 50. Vyhýbejte se soláriím a příliš častému saunování. Pozor si dejte i na nadměrné používání peelingů.

Získejte obočí podle svých představ!

Cesta k vašemu perfektnímu obočí díky microbladingu začíná tady a teď

Jak obnovit microblading?

V momentě, kdy je microblading obočí příliš světlý až neznatelný, nebo pozorujete v ošetřované oblasti flíčky, je ten správný čas na jeho obnovu.

Zákroku se bát nemusíte, v zásadě se neliší od první aplikace pigmentu, jen bývá o něco rychlejší. Během obnovy technička opětovně zavede pigment do hloubky cca 1 mm pod kůži. Výsledný efekt vydrží dalších cca 18 měsíců.

Trvanlivost microbladingu obočí: Jak dlouho vydrží a jak o něj správně pečovat obrázek 5

Neriskujte - obraťte se na prověřené PMU specialisty se zkušenostmi a řadou spokojených klientů!

Srovnání trvanlivosti microbladingu s jinými metodami úpravy obočí

Vláskování obočí patří k náročnějším technikám a jeho trvanlivost je již zmíněných 12-18 měsíců. O něco déle, až 2 roky, vydrží v dobrém stavu bez zásahu PMU specialisty tzv. pudrové obočí. Ptáte se, proč tedy microblading vůbec provádět?

Má vzhledem k menší výdrži smysl? Ano! Sice paradoxně nevydrží tak dlouho, ale nabízí jedinečný efekt, který je s výsledky jiných technik nesrovnatelný.

Další oblíbenou technikou, jak si upravit obočí, je barvení. Jeho efekt vydrží zhruba 4 týdny, v porovnání s microbladingem tedy výrazně méně.

Trvanlivost microbladingu obočí: Jak dlouho vydrží a jak o něj správně pečovat obrázek 7

Závěrečné shrnutí

Omezená trvanlivost permanentního make-upu je záměrná – zanechává vám prostor přizpůsobit ho měnícím se rysům obličeje i trendům zkrášlování. Konkrétně microblading obočí vydrží 12-18 měsíců. Pigment postupně a rovnoměrně bledne až téměř vymizí.

Jeho životnost ovlivňuje mnoho faktorů, např. stáří pokožky a její elasticita, typ pleti, rychlost metabolismu. Pozitivně ji můžete ovlivnit následnou péčí a přizpůsobením své kosmetické rutiny.

Dlouhodobě skvěle vypadající permanentní make-up se ale neobejde bez precizního základu. Pro něj vám doporučujeme obrátit se na námi vybrané specialistky.

Hýčkejte se - péči o svůj zevnějšek svěřte těm nejlepším PMU techničkám ve vaší lokalitě

Přihlásit se

Poslat zprávu

My favorites