Barevné líčení očí – trendy tipy, jak oživit svůj vzhled

Rády experimentujete a nebojíte se ani výrazných barev? V tom případě určitě vyzkoušejte barevné líčení očí. Jeho podstatou je kombinace různých barev.

Kombinovat můžete pastelové, matné i metalické barevné odstíny. Výrazný “look” je ideální pro dívky a ženy, které jsou rády středem pozornosti.

Chcete změnu, ale nevíte, co vám bude slušet nejlépe?

Špičkové expertky z naší databáze vám navrhnou optimální řešení na míru. Vše oči mohou zvýraznit liftingem řas či permanentním make-upem očních linek.

Barevné líčení očí je aktuálně nejpopulárnější trend

Pestrobarevné oční stíny jsou hitem roku 2024. Nosí se nejen na pompézní večírky a plesy, ale pokud chcete, můžete být nepřehlédnutelná i během nákupu, procházky městem nebo návštěvě divadla.

Výrazné líčení očí, které pracuje s velmi odvážnými barevnými kombinacemi, skvěle oživí váš vzhled a podtrhne vaši unikátní osobnost.

Nicméně, aby byl výsledek opravdu oslnivý, nejprve se musíte naučit kombinovat širokou paletu barevných odstínu tak, aby výsledná kombinace byla v absolutní harmonii s vaším celkovým vzhledem a stylingem.

Pozornost okolí je skvělá, ale pokud není vaším záměrem vyloženě šokovat extravagancí, musíte se naučit základní pravidla barevného líčení a vždy respektovat barvu vašich očí, obočí, vlasů a styling oblečení a doplňků. 

Barevné líčení očí – trendy tipy, jak oživit svůj vzhled obrázek 3

Jak na líčení očí podle barvy

Barva očí je základním faktorem výběru vhodné palety barevných odstínů. Toto zlaté pravidlo vám pomůže dosáhnout požadovaného “wow” efektu, ať už si zvolíte jakoukoliv techniku líčení či barevnou kombinaci.

Stěžejní je vždy harmonie, které dosáhnete jen tehdy, pokud se zaměříte na tyto základní faktory:

Pamatujte si, že hlavním účelem líčení je zdůraznění vašich předností a maskování drobných nedostatků a asymetrií.

Špatně zvolené barvy či technika líčení nedokonalosti naopak zdůrazní. Mohou také negativně změnit výraz obličeje a přidat pěkných pár let navíc. 

Jaké barevné kombinace lichotí právě vaší barvě očí?

1. Hnědé oči – hnědooké ženy jsou ve výhodě. Barvu vašich očí můžete bez problému zkombinovat s jakýmkoliv barevným odstínem. Pokud nemáte extrémně výraznou barvu vlasů, můžete bez starostí experimentovat s různými barevnými odstíny.

Pokud chcete vaše oči zvýraznit, sáhněte po odstínech lososové, zlaté a bronzové barvy. Tyto barvy se obzvlášť hodí pro ty z vás, které máte v očích zlatavé flíčky.

V případě, že mají vaše oči oříškový nádech (odstíny zelené), můžete vyzkoušet teplé metalické, lilkové barvy, které nechají vyniknout zelené barvě ve vašich očích. Chybu neuděláte ani s kontrastní zářivě modrou či růžovou barvou.

Pokud jsou vaše oči velmi tmavé až černé, bude vám slušet výrazné kouřové líčení, které skvěle doplní tmavá oční linka. 

2. Modré oči – modroočkám nesluší těžké kouřové líčení. Vaše světlé oči se v tmavém odstínu ztratí. Proto raději dejte přednost světlým a neutrálním tónům. Korálové a šampaňské odstíny lichotí velmi světlým očím.

Chybu rozhodně neuděláte ani s chladnými metalickými a růžovými tóny. Pokud preferujete výraznější barevné kombinace, skvělý kontrast vytvoří purpurová nebo extravagantní rezavá oranžová.

3. Zelené oči jsou výrazné samy o sobě, proto je není nutné rámovat černou oční linkou. Místo černé sáhněte po uhlové či hnědé tužce, které oči orámují přirozeně. Zelenookým sluší zemité tóny hnědé a hnědošedé.

Pro dosažení impozantního kontrastu aplikujte purpurovou, levandulovou a další odstíny fialové. Pokud máte v očích barevné flíčky (hnědé, zlaté), můžete tyto barvy zdůraznit s pomocí zlatých, stříbrných nebo třpytivých bronzových odstínů.

Pestrobarevné líčení zpravidla nejlépe doplňuje černá, popřípadě hnědá řasenka. Pro dosažení originálního “looku”, můžete zvolit modrou, zelenou nebo růžovou řasenku.

Praktickou alternativou klasické řasenky je barvení řas, které se nejčastěji provádí černou barvou. Vaše řasy budou krásně upravené po dobu 4 až 6 týdnů. 

Nebaví vás každodenní úpravy řas, očních linek a obočí?

Díky permanentnímu make-upu budete dokonale upravená za každé situace po dobu až 2 let.

Zlaté líčení očí na pomyslném trůnu vystřídají stříbrné metalické odstíny. Jaké jsou další žhavé trendy v líčení pro rok 2024

Rok 2024 bude ve znamení pestrobarevné extravagance i retro elegance, která je jako vystřižená za starého hollywoodského filmu.

Ať už jste vyznavačka originality, nebo jste se naopak zhlédla v nenápadném líčení, trendy novinky roku 2024 osloví všechny ženy, protože mistrně kombinují všechny oblíbené styly, které jsou okořeněné správnou dávkou neotřelé extravagance. 

Top barvy líčení očí pro rok 2024

Některé Beauty trendy jsou žhavou novinkou, která září jako kometa jednu sezónu a poté upadne v zapomnění. Jiné se drží na špici popularity i několik let po sobě, nebo se do módy vracejí s odstupem několika let a v některých případech i desetiletí.

Možností, jak osvěžit váš vzhled, máte tedy celou řadu. Níže se můžete inspirovat aktuálně nejžhavějšími barevnými odstíny a trendy nejen pro líčení očí. 

Barevné líčení očí – trendy tipy, jak oživit svůj vzhled obrázek 5

Propadněte kouzlu stříbrného lesku

Stříbrný lesk je trefou do černého nejen během plesové sezóny. Metalické odlesky stříbrné barvy lze aplikovat na oči, rty a tváře. Dokonalý lesk je jako stvořený pro slavnostní příležitosti či večerní posezení u sklenky vína. Stříbrná povznese vaše běžné líčení na vyšší úroveň a dodá mu nádech elegantního luxusu.

Pokud si chcete uzurpovat veškerou pozornost jen samy pro sebe, nebojte se použít metalickou stříbrnou po celé ploše víčka. Decentnějšího vzhledu dosáhnete, pokud stříbrný stín aplikujete pouze na střed víčka a orámujete ho jinými barevnými odstíny. Stříbrné stíny vám umožní experimentovat s metalickými linkami.

Nezapomeňte nanášet oční linky podle tvaru očí, abyste dosáhli dokonalého dramatického efektu. Pokud si líčením očních linek nevěříte, je tu ještě možnost permanentních očních linek

Něžný broskvový odstín Peach Fuzz je barvou roku 2024

Proč zrovna Peach Fuzz? Odpověď je jednoduchá. Tento teplý pastelový odstín sluší naprosto každé ženě bez ohledu na věk, barvu očí, či barevný tón pleti. Je to dáno tím, že tento barevný odstín obsahuje všechny základní barevné podtóny.

Peach Fuzz oční stíny skvěle rozzáří vaše oči, ale použít jej můžete také jako tvářenku, rtěnku, lak na nehty nebo si v tomto odstínu můžete pořídit nový kousek oblečení. Ať už se rozhodnete pro cokoliv, můžete si být jisté, že s touto barvou neuděláte chybu.

Pokud chcete vašim očím dodat hloubku, pořiďte si lesklé broskvové stíny, matná paleta naopak dodá barvě vašich očí na intenzitě.

Pro dosažení romantického vzhledu, doporučujeme absolvovat lifting řas, který vaše řasy krásně natočí a opticky prodlouží. 

Do popředí zájmu se dostává také námořnická modř

Námořnická modrá není barvou pro každého. Pokud si ale modrou můžete dovolit, pak směle do toho.

Oční stíny můžete nanést na celé víčko a doplnit je třpytkami, nebo si můžete vyhrát s linkami. Kromě barevných stínů je trendy také abstraktní líčení, díky kterému si můžete na očním víčku vytvořit doslova umělecké dílo. 

Barevné líčení očí – trendy tipy, jak oživit svůj vzhled obrázek 7

Praktické tipy, jak na barevné líčení očí

Toužíte po krásně zatočených řasách?

Odložte kleštičky do šuplíku a vyzkoušejte lifting řas. Efekt krásně zatočených řas si tak můžete bez práce užívat po dobu několika týdnů!

Návod, jak na výrazné líčení očí

Už přesně víte, jaká barevná kombinace je pro vás ta pravá? Skvělé, teď už jen zbývá uvést vaše teoretické poznatky do praxe.
  1. Než se pustíte do práce s barvami, aplikujte na vaše víčka kvalitní bázi pod oční stíny. Díky tomu se vám bude se stíny lépe pracovat, protože báze překryje drobné nedokonalosti a zároveň budou stíny na víčku lépe držet.
  2. Aplikaci samotné barvy začínejte od středu oka směrem ven až do ztracena. Ostré hrany a přechody jsou nežádoucí, vždy stínujte do ztracena! Další barvu aplikujte na vnitřní polovinu víčka. Jako poslední zvýrazňujeme vnitřní koutek oka (pro rozjasnění je nutné použít kontrastní barvu).
  3. Pokud chcete dosáhnout dramatičtějšího efektu, postupujte zcela stejně i v linii pod spodními řasami (od středu směrem k vnějšímu koutku oka).
  4. Nakonec použijte oční linku, řasy zvýrazněte řasenkou a natočte s pomocí kleštiček. 
Barevné líčení očí – trendy tipy, jak oživit svůj vzhled obrázek 9

Barevné líčení očí je trendy, ale může natropit více škod než užitku

Pestrobarevné oči z vás mohou udělat hvězdu večera. Pokud ale s barvami neumíte pracovat, dostane se vám zcela jiné pozornosti, než byste si přály.

Líčení očí je tak trochu věda, která vyžaduje nejen určité znalosti, ale také notnou dávku estetického cítění.

Tomu všemu se můžete naučit pod taktovkou zkušených profesionálů, kteří vám poradí, jaké barevné odstíny jsou pro vás nejlepší možnou kombinací a mohou vás také naučit základní či pokročilé techniky stínování. 

Pokud se rády necháváte opečovávat, nemusíte se ani nic učit

Specialistky z našeho seznamu vám vykouzlí obočí či řasy dle aktuálních módních trendů.

Přihlásit se

Poslat zprávu

My favorites