10 kroků, jak si doma správně obarvit obočí

Barvení obočí doma je jedním ze způsobů, jak relativně levně vylepšit vzhled svého obličeje. Nabízí se však otázka, jestli je to i ten nejlepší způsob. Pro domácí barvení je třeba trocha šikovnosti, umu, zkušeností a také estetického cítění. Chce to také čas a trpělivost.

Pokud tyto schopnosti nemáte, doporučujeme raději ušetřit čas a přesto vypadat skvěle

Jak na to? Zajděte si k profesionálům. Ti vašemu obočí rozumějí a na výsledku to bude jasně poznat!

Jak barvit obočí doma - bezpečné postupy, tipy a rady

Pokud si hodláte barvit obočí poprvé, je třeba si uvědomit, že domácí aplikace vyžaduje jistá bezpečnostní opatření. Rozhodně se předem seznamte s kvalitou kosmetiky, kterou pro barvení budete používat.

Na kvalitě v tomto případě záleží – díky ní se můžete vyhnout alergické reakci. Kvalitní barva také o něco déle vydrží.

S každým novým produktem je třeba nezapomínat i na testování alergických reakcí před aplikací. Může se stát dokonce i to, že na stejnou barvu, kterou jste použila v minulosti, můžete aktuálně citlivě reagovat.

10 kroků, jak si doma správně obarvit obočí obrázek 3

Výběr správné barvy a odstínu pro obočí

Obočí je výraznou součástí každého obličeje. Pokud je dokonalé, obličej díky tomu získá na kráse a pohled zase na hloubce. Úprava obočí dokáže vzhled obličeje posunout opravdu výrazně směrem k dokonalému vzhledu, kterého si každý všimne. Chcete vědět, jak se správně nalíčit?

Jak pečovat o prodloužené řasy?

Pro výběr barvy, která je vhodná pro barvení obočí, je třeba brát ohled na barvu vlasů a také na barvu očí a vás typ pleti. Budoucí obočí by mělo být jen o několik málo odstínů tmavší, než je barva vlasů.

Nejvíce si musejí dát pozor blondýnky, ale také zrzky. V jejich případě by obočí v žádném případě nemělo mít žádný odstín černé. Pro ženy s velmi světlou pletí se obecně nehodí většinou moc tmavé odstíny vlasů, takže ani obočí nedoporučujeme výrazně tmavé.

Pro výrazně delší efekt a tím pádem déle obarvené obočí doporučujeme profesionální barvu na obočí. Dá se koupit i pro domácí použití.

Nebojte se na domácí barvení obočí použít přírodní barvivo henna. Má totiž svoje výhody a je mezi ženami velmi oblíbená. Jedná se o prášek, který se vyrábí ze sušených listů keře Lawsonia Inermis.

Stejně tak jako henna pro barvení vlasů je henna pro barvení obočí nabízena v široké škále odstínů. Není proto problém si vybrat tu správnou, která se bude hodit k barvě vlasů jejich nositelky. Jaké jsou výhody henny? Neobsahuje oxidační činidla a díky svojí barvicí složce vydrží až šest týdnů.

Nebojte se, pokud je obočí ihned po barvení výraznější, než jste si představovaly. Pravděpodobně se zabarvila i kůže, která se během několika dní a odlíčení zase vyčistí a obočí bude vypadat přirozeněji.

Pokud se vám nepodaří najít vhodný odstín hned napoprvé, můžete zkusit barvení obočí u profesionální vizážistky nebo kosmetičky.

Dokonalost si přece zasloužít

Krok za krokem: Domácí barvení obočí

Domácí barvení má stejně jako barvení obočí v salonu svoje přesné postupy. Inspirovat se můžete na internetu, v mnoha video návodech i společně s námi.

Začněte čištěním

Bez této základní procedury to prostě nejde. Profesionálové nejprve vyčešou z obočí přebytečnou suchou kůži, jejíž množství vás nejspíš překvapí.

Po vyčesání staré kůže následuje očištění chloupků obočí pomocí čisticí emulze, která zbaví chloupky mastnoty a nečistot. Díky tomu pak barva správně chytne a nebude se rychle smývat.

Najděte správný tvar

Výsledné obočí musí mít správný tvar, je třeba proto jeho tvar nejdříve upravit prostřednictvím pinzety. Jak si vytrhat obočí? Důležitým momentem je také určení budoucího tvaru obočí - kam až bude barva nanášena.

To zjistíte pomocí triků se špejlí. Přiložte ji jedním koncem pod nos a druhý konec směřujte k vnějšímu koutku oka. Ve výšce obočí najdete optimální konec obočí, aby bylo přirozené a dostatečně široké.

Eliminujte skvrny

Prevencí proti zabarvení kůže kolem obočí barvou je použití mastného krému nebo vazelíny. Naneste je v celém okolí obočí, kde nebudete nanášet barvu. Díky tomu se barva na kůži neuchytí a nezabarví ji.

Naneste barvu

Při této zásadní proceduře buďte opravdu pečliví a nanášejte barvu opravdu rovnoměrně na všechny chloupky obočí. Je třeba ji nanášet od kořínků ke konečkům a dobře rozetřít, aby se obočí příliš nelepilo k sobě a barva nevytvářela hrudky.

Nechte působit

Při působení dbejte jednoznačně na rady výrobce. Čas určený výrobcem nepřekračujte, ani nezkracujte, jinak barva nebude mít tu správnou texturu a odstín.

Odstraňte všechnu barvu z obočí

Dejte pozor na jemnost této procedury.

Odstraňte všechny skvrny od barvy

pomocí speciálního přípravku odstraňte z kůže všechny viditelné skvrny, které vznikly při barvení. Tyto přípravky se používají i při odstraňování skvrn po barvení řas.

Vylaďte detaily

obočí je třeba učesat a upravit. Pokud máte ještě fixační preparát, nebojte se jej použít společně s přípravkem na růst obočí.

Jak tedy urychlit růst obočí? Na obočí se vyrábí několik typů sér na podporu růstu, v e-shopech i u profesionálů najdete také kondicionéry na podporu skvělého vzhledu obočí a boostery na podporu jeho růstu.

Pokud budete své obočí také pravidelně pročesávat a stimulovat kartáčkem folikulu chloupku, může to mít také pozitivní vliv na jeho růst i kondici.

Pokud se na barvení obočí doma necítíte a chcete mít obočí dokonalé a ještě ušetřit spoustu času, zkuste se poohlédnout po tom, co je takzvaný microblading obočí. Jak již sám název napovídá, ke zlepšení vzhledu obočí jsou využívány mikročepelky.

Díky nimž je do svrchní vrstvy kůže aplikován pigment, který dokáže vytvořit iluzi hustšího obočí v dokonalém tvaru. Jedná se o jednu z variant permanentního make-upu, který vydrží zkrášlovat obličej až rok a půl.

10 kroků, jak si doma správně obarvit obočí obrázek 5

Péče o obočí po barvení a prodloužení trvanlivosti barvy

O trvanlivost čerstvě nabarveného obočí lze pečovat a tím také prodloužit jeho výraznou barvu na co nejdelší dobu. Jak na to?

Udržte si barvu co nejdéle

Pro udržení barvy co nejdéle doporučujeme odložit návštěvu sauny, bazénu nebo také solária. Pobyt ve vlhkém prostředí barvu z obočí eliminuje. Častý pobyt na slunci barvu zase zesvětluje. Obočí doporučujeme také výrazně nedrhnout a neodličovat.

Pokud chcete mít obočí co nejdéle krásně výrazné, můžete také zvolit službu profesionálů

Ti zvolí správnou barvu, kterou zafixují tak, že vydrží opravdu dlouho

Bezpečnost a prevence: Co je důležité vědět před domácím barvením obočí

Každá aplikace barvy nebo kosmetického produktu spolu může nést riziko kontraindikací. Jaké jsou v případě barev na domácí aplikaci?

10 kroků, jak si doma správně obarvit obočí obrázek 7

Barvení raději doma nebo v salonu?

Tuto otázku si jistě položilo mnoho žen. Domácí barvení obočí jistě může znamenat úsporu finančních prostředků. Ušetříme také čas cesty do salonu.

Na druhou stranu, ruku na srdce, kdo umí obarvit obočí tak dokonale, aby se výsledný vzhled vyrovnal a nebo předčil barvení v salonu? Opravdu málokdo.

Vizážistka nebo kosmetička totiž vidí daleko více, než dokáže žena vidět v zrcadle. Profesionálka má také rozhodně více zkušeností. Jejíma rukama denně projde několik žen. Každá žena je jiná a s každou zákaznicí získává kosmetička cenné zkušenosti, které doma prostě získat nelze.

Pokud raději necháte o svůj vzhled pečovat profesionála, jistě se vám to vyplatí, dokonalý vzhled je totiž vždy dobrou investicí

Pokud však váháte, který salon je ten pravý pro vás a zároveň za ním nechcete cestovat daleko, využijte naše tipy na nejlepší salony ve vašem okolí!

Přihlásit se

Poslat zprávu

My favorites