Jak zhustit obočí a docílit přirozeného, ale zároveň upraveného vzhledu

Jak zhustit obočí je častá otázka mnoha žen. Trend přirozeného a hustého obočí vidíme na všech obálkách časopisů. Úzké obloukové linky už jsou dávno pasé. Ovšem ne každá žena se takovým od přírody může pyšnit. Každodenní dokreslování chybějících chloupků tužkou je zdlouhavé a navíc nepůsobí tak přirozeně. Jak vystoupit z tohoto začarovaného kruhu? Přečtěte si několik tipů, jak obočí zhustit.

Zřejmě pro vás není novinkou, že správný tvar i jeho barva, která sedí k pleti i vlasům, dokáže podtrhnout přednosti každé tváře. Mnoho žen ale s těmito pravidly stále bojuje a je pro ně obtížné vyznat se ve všech tvarech, odstínech a technikách.

Základem je přirozený vzhled.

To, že je trendem přirozenost, neznamená, že obočí nemůže být výrazné. Ovšem pokud je husté, je výrazné samo o sobě. Není tak potřeba navíc poutat jeho uměle výraznou barvou. Ideálním případem je vrozené husté obočí, které stačí lehce zvýraznit a zafixovat, aby drželo správný tvar. Výhodou je, že díky následujícím tipům můžete tohoto případu docílit.

V oblasti péče o obočí pro nás neexistují tajemství. Pokud máte s obočím jen samá trápení, existuje celá řada způsobů, jak pomoci. Přijďte k nám na konzultaci a dozvíte se více!

OBJEDNAT SE NA KONZULTACI

Jak zhustit obočí přirozenou cestou

Než se dostaneme k samotným tipům, je dobré vědět, čemu se vyhnout, aby nebyl růst chloupků narušován.

Vyvarujte se aplikaci pleťových krémů na obočí. Některé látky mohou poškozovat folikuly jednotlivých chloupků a zpomalovat růst.

Ten naopak podpoříte pravidelnou péčí prospěšným způsobem. Překvapivě vám postačí pouze přírodní a běžně dostupné suroviny, které na něho budete nanášet. Vyberte si nejvhodnější alternativu.

1) Kokosový olej

Kokosový olej je známý tím, že podporuje růst chloupků, které zároveň posiluje. Jeho používáním docílíte tlustších brv, které lépe drží tvar. Olej nanášejte na obočí a pro ještě lepší výsledek ho nechte působit přes noc.

2) Ricinový olej

Osvědčeným pomocníkem je i ricinový olej. Ten zaručí růst ale i zpevnění a výživu. Večer po odlíčení aplikujte malé množství oleje. Nechte ho působit přes noc a ráno vymyjte. Ricinový olej je vhodnou variantou, pokud na dorůstání spěcháte. Výsledky totiž zaznamenáte už po 3-4 týdnech používání.

3) Aloe Vera

Šťáva z aloe vera podporuje růst jednotlivých brv a zároveň zanechává celé obočí krásně lesklé. Pro tyto výsledky pravidelně nanášejte koncentrát nebo čerstvou šťávu z aloe vera.

4) Šťáva z cibule

Překvapující účinky má i obyčejná cibule. Často se doporučuje na růst vlasů a stejně funguje i v případě obočí. Šťáva z cibule obsahuje velké množství síry a v místě aplikace zvyšuje cirkulaci krve. Aplikujte ji na přímo na chloupky, nechte hodinu působit a důkladně vymyjte.

5) Mléko

Růst stimuluje i mléko, které chloupky vyživí a posílí. I v tomto případě je vhodné nanášet před spaním, aby déle působilo.

6) Olivový olej

Účinky olivového oleje jsou v péči o pleť a pokožku dávno prokázány. K hustému obočí pomáhá pravidelná pětiminutová masáž olivovým olejem, která tuto oblast prokrví.

7) Exfoliace

Exfoliace (odstranění odumřelých buněk) růst také všeobecně urychluje. Jedná se v podstatě o peeling a zlepšení cirkulace krve v této oblasti. Exfoliaci ale provádějte šetrně. Využít můžete například kartáček na zuby.

8) Vitamíny

Doplnění potřebných vitamínů dokáže vyřešit mnoho problému. V případě nevýrazného obočí se doporučují vitamíny A, C a E.

Vitamín A doplníte konzumací jater, vaječného žloutku nebo papriky. Vitamín C je obsažen například v kiwi, brokolici a zelí. A pro doplnění vitamínu E jsou vhodné oříšky, zelené olivy nebo špenát.

Kromě těchto přírodních alternativ ale existuje celá řada sér a olejíčků různých značek. Kvůli možnému kontaktu s očním okolím ale dávejte pozor na složení těchto produktů.

Typy dekorativní kosmetiky ke zvýraznění přirozeného obočí

Pokud je vaše obočí samo o sobě husté, může být problémem jeho nevýrazná barva. Není nic jednoduššího, než ho jemně zvýraznit a podtrhnout jeho linii růstu dekorativní kosmetikou. Bude tak působit ještě hustějším dojmem. Existuje velké množství takových produktů. Každé ženě může ale vyhovovat jiný.

Podívejte se, jaké existují základní možnosti:

  • Tužka
  • Gel
  • Řasenka
  • Stíny / paletky

Vždy se snažte najít vhodný odstín, který lichotí vaší barvě pleti i vlasovým kořínkům.

Jak na husté obočí bez starostí a čekání

Pokud toužíte po dokonalém tvaru bez potřeby dokreslování a zvýrazňování barvy, ideálním řešením je permanentní make-up obočí. Ten zaručí precizní a dlouhodobý výsledek. Mohlo by se zdát, že tento způsob bude vypadat uměle, ovšem opak je pravdou. Díky moderním technikám a kvalitnějším pigmentům je možné dosáhnout naprosto přirozeného vzhledu.

Permanentní make-up je metoda dočasného líčení, která spočívá v aplikaci barviva do horní vrstvy kůže, kde se barva uchovává po dobu několika měsíců, než je potřeba ji obnovit.

Hlavní výhodou permanentního make-upu je úspora času a vytvoření hustějšího dojmu dokreslením chybějících chloupků. Tato úprava navíc nevyžaduje žádnou speciální péči. Přijde vám metoda dočasného líčení jako správná volba pro vás? Přečtete si, z jakých technik můžete vybírat.

Techniky permanentního make-upu

· Microblading

Microblading neboli vláskování je základní metoda. Jedná se o dokreslování tenkých linek, které napodobují skutečné chloupky. Výsledkem je upravený a pravidelný vzhled, který však působí přirozeně.

· Pudrová metoda

Pudrová metoda spočívá v aplikaci barviva formou velkého množství mikroteček mezi prázdná místa mezi jednotlivými chloupky.

· Microblanding s pudrovým efektem

Vláskování v kombinaci se stínováním zajistí velmi hustě vypadající obočí. Stínování však zaručí stále přirozený vzhled.

Permanentní make-up je oblíbeným řešením, které nabízí téměř většina kosmetických salónů. Proto je to jednoduchý a rychlý způsob, jak docílit hustějšího dojmu. Výhodou je i to, že s profesionály zkonzultujete vhodný tvar i odstín pro vaši tvář.

Možná je permanentní makeup přesně to, co potřebujete! Pokud ano, rádi vám jej aplikujeme. Krásné obočí, co vydrží několik let? Kdo by tomu mohl říci ne?

REZERVUJTE SE NA ZÁKROK PM

Jak mít husté obočí, které je zároveň upravené

Pravidelná úprava obočí je základ. Přirozený vzhled neznamená, že nemusíme dbát na jeho úpravu. Vytrhávání nežádoucích chloupků lze provádět několika způsoby. Zároveň máte na výběr, zda se spolehnete samy na sebe, nebo se svěříte do péče profesionální kosmetičce.

Při úpravě vycházejte z bezprostřední linie a tu zachovejte. Odstraňujte jen chloupky mimo ni.

5 způsobů, jak obočí upravovat

1) Pinzeta

Nejpoužívanějším pomocníkem je klasická pinzeta. Existuje ale několik druhů – špičatá, šikmo zkosená nebo rovná. Ať už používáte jakoukoliv, vždy vytrhávejte ve směru růstu a snažte se ho zachytit hned u kořene, abyste předešla jeho zlomení.

2) Vosk

V případě upravování voskem je lepší přenechat práci kosmetičce. Některé kosmetické značky však nabízejí studené voskové pásky, které jsou určené na rychlé a jednoduché domácí použití. Vždy ale voskem vytrhávejte proti směru růstu.

3) Cukrová pasta

Upravovat tvar lze také pomocí směsi glukózy, fruktózy, citronové šťávy, vody a olivového oleje. Tento způsob je nejméně bolestivý a efekt trvá až několik týdnů. Teplá cukrová pasta se nanáší proti směru růstu, ale strhává se po směru.

4) Bavlněná nit

Poměrně novým způsobem je upravování bavlněnou nití. Tato metoda umožňuje dosáhnout přesných a ostrých linií. Provádí se pomocí dvou kusů nití, které jsou spletené dohromady. Přesnými pohyby prstů namotávají a odstraňují nežádoucí chloupky.

5) Zastřihávání

Důležitým pravidlem je, že ne vždy musí být chloupek odstraněn. V mnoha případech ho stačí jen zastřihnout tak, aby nepřesahoval linii růstu. Pokud budete obočí zastřihávat a méně vytrhávat, bude logicky hustší.

Díky celé řadě možností může hustého obočí dosáhnout každá žena. Buď pravidelnou péčí přírodními a speciálními přípravky, které podporují růst, nebo permanentním make-upem. Ten umožní zvětšení objemu i zvýraznění barvy, aniž byste musela dlouho čekat. Důležitým aspektem je i úprava. Hlavní zásadou je zbytečně chloupky nevytrhávat. V mnoha případech stačí pouze zastřihnout. Máte zkušenost s některým z těchto tipů?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit se

Poslat zprávu

My favorites