Jak mít husté obočí: Jednoduché kroky pro jeho plnější a hustší vzhled

Trend přirozeného a hustého obočí vidíme na všech obálkách časopisů, ovšem ne každá žena se takovým od přírody může pyšnit. Každodenní dokreslování chybějících chloupků tužkou je zdlouhavé a navíc nepůsobí tak přirozeně. Přečtěte si několik tipů, jak mít husté obočí a vystupte z tohoto začarovaného kruhu. 

Zahajte svou cestu k ideálnímu obočí, které bude vyhovovat vašim přáním a osobnosti ještě dnes

Námi vybrané salony vám poskytnou precizní permanentní obočí, které bude skvěle ladit s vaším obličejem.

Proč je husté obočí důležité?

Správně tvarované a husté obočí může zdůraznit oči, zvýraznit obličejové rysy a přidat celkovou harmonii do vzhledu.

Jaký je vliv obočí na sebevědomí a dojem, kterým člověk působí? Obočí hraje důležitou roli nejen ve vizuálním dojmu, ale také v osobním sebevědomí. Správně tvarované obočí může také omlazovat vzhled obličeje a přidat dojem svěžesti. 

Jak dlouho roste obočí?

Růst obočí je cyklický proces, který může být ovlivněn genetikou, stárnutím a životním stylem, průměrný růst obočí trvá několik měsíců. 

Jak mít husté obočí: Jednoduché kroky pro jeho plnější a hustší vzhled obrázek 3

Jak přirozeně zahustit obočí?

  • Růstová séra: Komerčně dostupná růstová séra na obočí mohou obsahovat aktivní složky, jako jsou peptidy a vitamíny, které podporují růst chloupků.
  • Přírodní oleje: Kokosový olej, ricinový olej a jojobový olej mohou být přírodními způsoby, jak podporovat růst obočí. Aplikujte je pravidelně a nechte působit přes noc.
  • Cibule – často se doporučuje na růst vlasů a stejně funguje i v případě obočí. Aplikujte šťávu přímo na chloupky, nechte hodinu působit a důkladně vymyjte.
  • Mléko – chloupky vyživí a posílí. I v tomto případě je vhodné nanášet před spaním, aby déle působilo.
  • Aloe vera – podporuje růst jednotlivých chloupků, pravidelně nanášejte koncentrát nebo čerstvou šťávu z aloe vera. 
  • Ricinový olej – zaručí růst ale i zpevnění a výživu, aplikujte malé množství oleje, nechte působit přes noc a ráno vymyjte.
  • Kokosový olej – je známý tím, že podporuje růst chloupků, které zároveň posiluje. Nanášejte ho na obočí a nechte působit přes noc.
  • Sérum pro růst řas a obočí – některé z běžných složek v takových sérech mohou zahrnovat rostlinné extrakty, kyselinu hyaluronovou či peptidy, které chloupky posílí.
  • Olivový olej – k hustému obočí pomáhá pravidelná pětiminutová masáž olivovým olejem, která tuto oblast prokrví. 

Pokud si s obočím nevíte sami rady, neváhejte se obrátit na odborníky v salonech, kteří vám s úpravou rádi poradí a pomohou

Jídlem k hustému obočí

Doplnění potřebných vitamínů dokáže vyřešit mnoho problému. V případě nevýrazného obočí se doporučují vitamíny A, C a E.

Vitamín A doplníte konzumací jater, vaječného žloutku nebo papriky. Vitamín C je obsažen například v kiwi, brokolici a zelí. A pro doplnění vitamínu E jsou vhodné oříšky, zelené olivy nebo špenát. 

Jak mít husté obočí: Jednoduché kroky pro jeho plnější a hustší vzhled obrázek 5

Profesionální možnosti pro hustší obočí

Další možností, jak mít obočí trvalé krásné a upravené je PMU obočí, který vám poskytnou odborníci ve specializovaných salonech. Využít můžete několik různých metod:

Microblading

jedná se o dokreslování tenkých linek, které napodobují skutečné chloupky.

Pudrové obočí

vláskování v kombinaci se stínováním zajistí přirozeně vypadající obočí.

3D obočí

tato technika zahrnuje použití jemného ručního nástroje nebo stroje k vytváření tenkých, jednotlivých chloupků nebo jemných stínů, což vytváří dojem realistických a plných obočí.

Barvení obočí

tato procedura je vhodná pro ty, kteří chtějí zdůraznit obočí nebo vyplnit mezery.

Laminace obočí

chloupky jsou, fixovány do požadovaného tvaru a následně ošetřeny speciálním fixačním gelem.

Kontaktujte naše profesionální odborníky v salonech PMU a objevte možnosti, které vám mohou přinést dlouhotrvající elegance a bezstarostný vzhled

Jaký make-up a produkty použít pro dojem hustšího obočí?

Techniky líčení pro vytvoření dojmu hustšího obočí

Není nic jednoduššího, než jemně zvýraznit obočí a podtrhnout jeho linii růstu dekorativní kosmetikou.

Představení produktů pro obočí, které podporují plnější vzhled

Pro úpravu obočí můžete použít tužku, gel, řasenku či stíny. Vždy se snažte najít vhodný odstín, který lichotí vaší barvě pleti.

Jak upravovat dorůstající obočí?

Přirozený vzhled neznamená, že nemusíme dbát na jeho úpravu. Úpravu obočí lze provádět několika způsoby - pinzetou, voskem, cukrovou pastou či bavlněnou nití. Zároveň máte na výběr, zda se spolehnete samy na sebe, nebo se svěříte do profesionální péče.

Jak mít husté obočí: Jednoduché kroky pro jeho plnější a hustší vzhled obrázek 7

Čemu se vyhnout, když chcete husté obočí

Důležité je čištění a odstraňování make-upu, čištění obočí od make-upu každý večer je klíčové pro udržení zdravé pokožky a prevenci ucpaných folikulů.

Závěr

V dnešní době je husté obočí symbolem nejen módního trendu, ale také zdraví a krásy obličeje. Abychom dosáhli této žádané vlastnosti, klíčové jsou pravidelná péče o pokožku, opatrný přístup k úpravě obočí a zdravý životní styl.

Pokud toužíte po hustém obočí a hledáte spolehlivou cestu k jeho dosažení, vřele doporučujeme konzultovat s odborníky v salonech úpravu obočí či permanentní make-up obočí. Jak dlouho ale vydrží?

Může vydržet i roky. I na tento dotaz však doporučujeme obrátit se na konkrétního specialistu. Tito odborníci mohou poskytnout personalizované rady a nabídnout metody, které odpovídají vašim jedinečným potřebám a přáním. 

Nechte své obočí vyniknout

Námi vybraní specialisté dodají vašemu obočí výraz a eleganci, kterou si zaslouží.

Přihlásit se

Poslat zprávu

My favorites