Poradíme vám, jak na zvýraznění obočí: Techniky, make-up a péče pro perfektní vzhled

Výrazné obočí je současným ideálem krásy. Co když máte ale nad očima pravý opak? Jsou vaše chloupky příliš světlé? Nebo je vaše obočí velmi řídké? Není důvod k panice. Způsobů a technik pro zvýraznění obočí mají námi vybraní specialisté v nabídce služeb hned několik. 

Zvýraznění obočí je trendy a žádoucí

Vyzkoušejte ho s našimi PMU experty a zažijte precizní práci od odborníků, kteří se věnují každému detailu vaší krásy!

Zvýraznění obočí - techniky podle vhodnosti pro daný typ obočí a obličeje

Jaký způsob je tím nejlepším pro úpravu obočí? Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Volba techniky se vždy odvíjí od výchozího stavu obočí (jeho barvy, tvaru a hustoty) a tvaru obličeje konkrétní klientky.

Nezřídka odborníci na úpravu obočí jednotlivé metody kombinují, aby dosáhli optimálního výsledku.

V estetických studiích našich specialistů se setkáte zejména s modelováním obočí, jeho zvýrazněním s pomocí barvení a permanentního make-upu. 

Poradíme vám, jak na zvýraznění obočí: Techniky, make-up a péče pro perfektní vzhled obrázek 3

Make-up pro zvýraznění obočí

Ke zvýraznění stačí i obyčejná ostrá tužka na obočí a stíny. S pomocí tužky dokreslíte chybějící chloupky (jemné čárky, které nakreslíte krátkými tahy). Na obočí použijte i sypké stíny.

Nezapomeňte obočí pročísnout kartáčkem a nakonec jej důkladně zafixujte. Buď jej opatrně přestříkejte lakem, nebo naneste trochu gelu a kartáčkem upravte.

Dekorativní kosmetika je ideální pro úpravu obočí tehdy, pokud z jakéhokoliv důvodu nechcete provádět jeho barvení ani permanentní make-up. Pomůže ale i tehdy, pokud už máte obočí profesionálně upravené a chcete jeho krásu jen lehce podtrhnout. 

Tipy pro vytvoření přirozeného vzhledu a vyvážení obočí s ostatními rysy obličeje

Při líčení obočí byste měli mít na paměti jedno pravidlo – čím mohutnější ho uděláte, tím menší budou opticky působit vaše oči. Ačkoli je husté obočí momentálně v kurzu, nezapomínejte, že musí být s ostatními rysy obličeje v harmonii.

Jeho tvar rovněž přizpůsobte tvaru svého obličeje. Kulatému obličeji sedí spíše hranatější a definovanější obočí. Naopak tvář s ostrými rysy můžete zjemnit pomocí zaoblených tvarů. 

Nevyhovuje vám každodenní líčení obočí?

Zvažte permanentní make-up. Námi vybraní specialisté ví, jak vkusně podtrhnout vaši přirozenou krásu.

Barvení obočí a jeho vliv na zvýraznění

Máte velmi světlé chloupky? Doporučujeme zvýraznění obočí barvením. To v případě, že je samo o sobě dostatečně husté k proměně nenápadného nebo dokonce téměř neviditelné obočí stačí.

Experti z námi doporučovaných salonů k barvení obočí používají hennu i profesionální barvy. Obě tyto možnosti mají svoje pro a proti. Henna je přírodní barvivo, které vaše obočí nejen obarví, ale také vyživí. Nicméně henna se poměrně rychle vymyje. Na chloupcích a pokožce vydrží v průměru 5 – 20 dní.

Naproti tomu profesionální barvy vydrží až 4 týdny a mají více barevných odstínů. Můžete si tedy vybrat odstín podle barvy vašich vlasů, očí nebo odstínu pleti, který vám bude nejlépe slušet. 

Nemůžeme vám ale s úplným klidem doporučit provádět domácí barvení obočí. Proč?

Poradíme vám, jak na zvýraznění obočí: Techniky, make-up a péče pro perfektní vzhled obrázek 5

Permanentní make-up obočí

Permanentní make-up je výbornou alternativou v případě, že máte nejen velmi světlé chloupky, ale také vás trápí jejich nedostatek. Permanentní make-up může dokonce nahradit celé chybějící obočí. Absolvovat jej mohou i ženy, které trpí alopecií. 

V nabídce PMU specialistů najdete:

V obou případech jde o to, aby byl výsledek co možná nejpřirozenější. Pudrové obočí je dokonce přirozenější než klasické líčení.

Tvarování a péče o obočí pro optimální zvýraznění

Předtím, než je možné přistoupit ke zvýraznění obočí barvením, tetováním nebo líčením, je nezbytné upravit jeho tvar. PMU specialisté proto nejprve obočí pečlivě vymodelují tak, aby jeho klenutí a velikost zalichotila vašemu obličeji. 

Úpravy se provádějí:

Odstraněné chloupky dorůstají, proto je důležité tvar obočí pravidelně udržovat pro výraznější a lépe definovaný vzhled. Doporučujeme specialistu na udržování tvaru a úpravu obočí navštívit každých 4 až 6 týdnů. V mezidobí můžete sami používat pinzetu k dočištění tvaru.

Obraťte se na profesionální salony - můžete si být jistí, že tvar a úprava obočí bude bez chybičky

Jak na zvýraznění obočí podle různých typů obličeje

Je přirozené sledovat trendy, ale ne každý styl bude vyhovovat každému. Pokud tedy přemýšlíte, jak si správně upravit obočí, nejdůležitější je přizpůsobit ho rysům svého obličeje.

Přijít na jeho ideální linie může být složitý úkol, proto není od věci ho se specialistou nejprve zkonzultovat. Zlatým pravidlem je však zvolit opačný tvar obočí, než je tvar vašeho obličeje. 

Poradíme vám, jak na zvýraznění obočí: Techniky, make-up a péče pro perfektní vzhled obrázek 7

Závěrečné shrnutí

Základem perfektního obočí je úprava jeho tvaru tak, aby ladilo s jedinečnými rysy vašeho obličeje. Pak můžete svou pozornost přesunout k jeho zvýraznění. Způsobů, jak podtrhnout jeho krásu, existuje hned několik.

Při volbě toho nejlepšího musíte mít na paměti jeho současný stav a zvážit všechny plusy a mínusy jednotlivých technik. Můžete je dokonce kombinovat a vytěžit ze všech nástrojů to nejlepší.

Pro skutečně kvalitní úpravu obočí vám doporučujeme obrátit se na námi pečlivě vybrané salony. Jejich specializovaní odborníci vám mohou poradit, jak urychlit růst obočí, navrhnout jeho ideální tvar a odstín, upravit jej a pomoci vám ho udržovat v perfektním stavu. 

Proměňte své obočí do brows podle posledních trendů!

Tito pečlivě vybraní experti je mají v malíčku.

Přihlásit se

Poslat zprávu

My favorites