Jak sundat umělé řasy doma snadno a bezbolestně? Přinášíme vám několik ověřených metod!

Pokud si nejste jisté, jak sundat umělé řasy doma, nabízíme vám několik vyzkoušených způsobů. Odstraníte je jednoduše samy i s věcmi, které máte běžně doma. Poslouží vám k tomu třeba olej nebo mastný krém. Toužíte-li znovu po přirozenějším vzhledu, v tomto článku se dozvíte, jak na to. Vaše tvář bude během chvíle vypadat zase přirozeně.

Jak sundat umělé řasy doma jednoduše a bez následků

Nevyhovuje-li vám již prodloužení a chtěly byste ho odstranit, existuje několik způsobů, jak na to. Protože jsou umělé řasy přilepeny k vašim vlastním, je potřeba postupovat velmi opatrně. V opačném případě totiž může dojít k poškození a dorůstání trvá i několik měsíců. Při dodržení správného postupu se ale poškození nemusíte bát, během pár minut nebude po prodloužení ani památky.

Jak šetrně odstranit umělé řasy doma párou a olejem

Nejprve je nutné oči odlíčit od zbytků linek a řasenky, abyste lépe poznaly, kde končí umělé řasy a začínají ty vaše. Do mísy nalijte horkou vodu a nakloňte se nad ní. Hlavu si zakryjte ručníkem tak, aby pára z vody neunikala do okolí. Obličej napařujte asi deset minut.

Na odličovací tampon poté kápněte trochu oleje a opatrně s ním potírejte horní víčko. Dejte si ale pozor, aby se olej nedostal do oka. Po sundání si oči omyjte teplou vodou, abyste se zbavily zbytků oleje.

Olej můžete také pouze namazat na víčka bez předchozího napařování. Pokud ho necháte působit přes noc, do rána řasy samy vypadají nebo alespoň půjdou lehce odstranit.

Použijete-li ricinový nebo lopuchový olej, podpoříte růst a rychlejší regeneraci vlastních řas.

Netroufáte si na takový zákrok samy? Nechte to na nás! V našem salonu se specializujeme nejen na kosmetické zákroky, ale i na jejich odstraňování. Rychle, snadno, bezbolestně!

PŘEJI SI ODSTRANIT UMĚLÉ ŘASY

Jak sundat prodloužené řasy s pomocí odstraňovače lepidla

Dalším způsobem, jak sundat prodloužení, je odstraňovač lepidla, který najdete ve většině drogerií. Často ho nabízí také v salonech, kde vám kosmetička doporučí rozpouštědlo, které sama používá a má ověřené. Existuje celá řada odstraňovačů, na výběr máte mezi tekutou, gelovou a krémovou konzistencí.

I při použití tohoto přípravku byste se měly nejprve důkladně odlíčit. Poté se postavte před dobře osvětlené zrcadlo. Ve tváři byste neměly mít žádné stíny, takže pokud je potřeba, přineste si další lampičky.

Odstraňovač lepidla naneste následovně:

  • Vatový tamponek namočte do rozpouštědla.
  • Zavřete jedno oko a prstem opatrně stáhněte vnější koutek horního víčka dolů. Řasy tak budou směřovat vzhůru a vy jednoduše poznáte přechod.
  • Tamponkem krátkými tahy jemně přejíždějte víčko, dokud se lepidlo nezačne rozpouštět.
  • Po úplném odstranění ještě jednou přejeďte tamponkem po horním víčku, aby se odstranilo přebytečné lepidlo.
  • Celý postup opakujte i na druhém oku.
  • Následně si oči opláchněte teplou vodou a smyjte zbytky odstraňovače a lepidla.

Jak na odstranění umělých řas doma s mastným krémem

Pokud se rozhodnete odstranění krémem, měly byste se nejprve ujistit, že je vámi zvolený přípravek hypoalergenní. Před aplikací krém namažte na ruku a počkejte, zda na pokožce nevyvolá reakci. Poté ho naneste na vatový tamponek a jemně s ním přejíždějte po předem odlíčeném víčku. Prodloužené řasy se postupně uvolní a půjdou jednoduše prsty sundat.

Profesionální odstranění - jak sundat nalepovací řasy u kosmetičky

Pokud si nejste jisté, že celý proces zvládnete samy, můžete se svěřit do rukou odborníka. Každý salon, který se specializuje na prodlužování řas, také nabízí jejich odstranění. Doporučujeme zajít za vaši osvědčenou kosmetičkou, jelikož ví, jaké přípravky použila a bude mít ty správné pomůcky na odstranění. Jestliže jste s prací kosmetičky nebyla spokojená a prodloužení nevypadá profesionálně, vyhledejte raději jiný salon.

Sundání řas patří k tomu nejjednoduššímu, co zvládneme! Nechte si je u nás odstranit a třeba se nadchnete i pro některý z dalších našich kosmetických zákroků!

KONTAKTUJTE NÁS

Rady na závěr

  • Nikdy se nesnažte umělé řasy vytrhnout, je to velmi bolestivé a navíc přijdete i o své vlastní.
  • Pokud nemáte žádnou z výše uvedených věcí po ruce, vystačíte si i s dětským olejem nebo odličovadlem na bázi oleje.
  • Po odstranění si dejte několik dní čas na regeneraci. Dopřejte oku péči v podobě vhodné kosmetiky, sér, olejíčků a krémů na oční okolí.
  • Pokud vám prodloužení nevyhovuje, vyzkoušejte lifting řas. Díky této proceduře budou vaše řasy silnější, hustší, lesklé a natočené.

Rozhodnete-li se z jakéhokoliv důvodu pro sundání doma, můžete k tomu využít odstraňovač lepidla, olej, mastný krém i další přípravky na bázi oleje. Dejte si ale pozor, aby nedošlo k poškození.

Nosíte prodloužené řasy, nebo jste zastánci přirozeného vzhledu? Máte zkušenosti s jejich odstraňováním doma? Podělte se s námi, jakou metodu jste vyzkoušely.

Přihlásit se

Poslat zprávu

My favorites