Jak nalepit umělé řasy – 8 jednoduchých kroků a další možnosti jejich permanentního prodloužení

Jestliže jste si již zakoupili krabičku s příslušenstvím k neodolatelnému pohledu a teď přemýšlíte, jak nalepit umělé řasy, jste na správném místě. V tomto článku se ale kromě podrobného návodu, který vás krok za krokem provede postupem na nalepení řas v pohodlí domova, dozvíte i o dalších možnostech, které vám pomůžou docílit ještě krásnějších očí. Jelikož je možností opravdu spousta, je vždy těžké se rozhodnout. Jestliže tedy ještě stále zvažujete prodloužení, jakýmkoli způsobem, nebo se jen chcete ujistit, že vámi vybraná metoda je ta nejlepší, či si prostě jen chcete udržet přehled o nových trendech, jste na správném místě.

Prodlužování není rozhodně záležitost jen pro mladé slečny. Každá žena si chce připadat krásná. Líčení se dekorativní kosmetikou patří mezi každodenní rituál většiny žen. Pokud tedy i vy přemýšlíte, jak ráno ušetřit trochu času nebo si chcete připadat svůdnější, přečtěte si níže o možnostech a radách, jak toho docílit.

Péče o řasy má mnoho podob. Jestliže jim chcete dodat lesk, barvu a krásu, v našem salónu máme mnoho metod, jak toho docílit! Ozvěte se nám a společně zvolíme tu pravou!

CHCI LEPŠÍ ŘASY

Jak nalepit umělé řasy – přesný návod, který vás provede krok za krokem

Umělé řasy každé ženě slouží k prodloužení a zhuštění jejich vlastních. Jde o řadu polyesterových vláken, které se aplikují nad vaše vlastní a tím dodají ženě přitažlivý pohled. Prvním krokem je vybrat si vhodné syntetické řasy a lepidlo. Pokud jste již zvládli výběr z nepřeberného množství, které nabízí jak drogérie, tak řada českých e-shopů, čeká vás další krok, samotné nalepení. Ovšem není to tak složité, jak se může zdát. Všechno je především o tréninku a po jisté době se stane z nasazování zcela přirozená procedura, kterou budete dělat automaticky. Stačí postupovat podle níže uvedeného návodu a postupně si vybudovat vlastní systém, který vám bude nejlépe vyhovovat, a který pak budete aplikovat zcela přirozeně.

Krok za krokem k dokonalému pohledu

1. Připravte si vše potřebné.

To znamená umělé řasy, lepidlo, zrcadlo, pinzetu, řasenku a popřípadě i linky si připravte na místo, které je dobře osvětlené a kde se obvykle líčit. Nejlépe na místo, kde se můžete posadit a nemusíte celou proceduru provádět ve stoje.

2. Vyndejte vše potřebné z krabičky.

Opatrně vyjměte řasy z krabičky a jemně s nimi chvilku pohybujte mezi dvěma prsty, aby byly lépe poddajné. Někdy bývají konce rozdílné, tak se podívejte, zda je u nich napsáno, který konec patří do vnějšího koutku oka.

3. Kontrola správné délky.

Uchopte řasy opatrně pinzetou a přiložte k oku, abyste zkontrolovali správnou délku tak, aby vypadaly přirozeně. Jestliže jsou příliš dlouhé, přistřihněte. S přistřihováním však opatrně, raději několikrát přiložte a přistřihněte, než abyste je měli příliš krátké.

4. Nanesení lepidla.

Zde máme několik způsobů. Pokud máte v lepení už nějakou praxi, můžete nanášet přímo na řasy. Pro začínající je vhodnější nanést malé množství na hřbet ruky a řasy postupně a opatrně namáčet. Popřípadě nanést trochu na pinzetu nebo jiný tenký předmět a tím pak dále nanášet.

5. Zhruba 20 vteřin vyčkejte.

Lepidlo na řasách musí zaschnout, aby na víčku pořádně drželo. Musíte tedy vyčkat zhruba 15-30 vteřin, vždy záleží na značce, kterou jste si koupili, a teprve poté je správný čas k dalšímu kroku.

6. Samotné nalepení.

Prsty uchopte řasy a přiložte na vaše horní víčko tak, aby byly řasy co nejblíže vašim vlastním, ale aby byly těsně nad nimi. Přikládejte postupně, abyste je měly přesně tam, kde chcete, začněte od prostřední části a poté lehce přitlačte i koutky.

7. Lehce zatlačte a chvíli vyčkejte.

Jestliže na konce odstávají, naneste trochu lepidla na ony konce a zase přidržte. Nikdy netlačte příliš. Vyčkat stačí zhruba 30 až 60 vteřin. Jakmile bude vše hotovo, poznáte to tak, že nikde nic neodstává.

8. Úprava.

Poslední krok už je čistě ve vaší režii. Naneste řasenku, měla by být tmavá, aby zakryla kontrast. Řasy díky řasence také drží lépe u sebe a zakryjí rozdíl. Pokud stéle vidíte na horním víčku nějakou linii či známky toho, že tam něco máte, použijte tužku na oči, opět tmavší, kterou dokreslíte mezírky, které mohly vzniknout a také tak sjednotíte celé oko. Zbytek líčení už proveď přesně tak, jak jste zvyklí.

Návod k odstranění:

1. Potřeby k odstranění.

K odstranění stačí obyčejná vatová tyčinka nebo tamponek a odličovač, který běžně používáte. Můžete použít také vodu, ale s odličovačem jde odstranění snáze. Vatovou tyčinku nebo tampónek lehce namočte do odličovače a navlhčete jím spodní část víčka, přesně tam, kde máte připevněnou syntetickou řasu.

2. Odstranění.

Uchopte jeden z konců a lehce je oddělejte jemným pohybem z jedné strany na druhou.

3. Umytí.

Řasy umyjte tak, aby na nich nezbyly žádné zbytky řasenky ani lepidla.

4. Uschovejte na další použití.

Nejlépe v půdním obalu, aby se na ně nechytal prach či bakterie z okolního vzduchu.

Další typy:

 • Pozorně si vybírejte lepidlo na řasy, to je vždy základ. Hlavně by mělo jít o transparentní lepidlo (popř. bílé), aby nešlo na vašich očích vidět
 • Abyste přesně věděli dobu, kdy je vhodné připevnit řasy k víčku, naneste si trochu lepidla na prst a jakmile se jeho konzistence na vašem prstu změní v tuhé, je vše připraveno k dalšímu kroku
 • Po nalepení řasy na víčko by vás nikde neměly šimrat, píchat ani byste neměli mít nepříjemný pocit. Neměli byste vůbec vědět, že na oku něco máte!
 • Jestliže jste již zkušenější v této aplikaci, můžete si udělat na oku nejprve černou linku a až poté nanést umělou řasu.
 • Při nalepovaní je nejvhodnější dívat se okem dolů.
 • S umělými řasami nespěte! Vždy před spaním se odličte a vše sundejte a nezapomeňte se odlíčit. Předejdete riziku podráždění očí či alergické reakci.

Jak nalepit řasy bez lepidla aneb další způsoby, jak docílit krásného pohledu

Umělé nalepovací řasy jsou pouze jednou z mnoha metod prodloužení a celkové úpravy. Způsobů, které můžete využít, je celá spousta. Liší se především v ceně a době, po kterou úprava vydrží. Každý z nás je ovšem jedinečná osobnost, které sedí něco jiného a každý se musí rozhodnout podle svého nejlepšího uvážení. Nejvhodnější je vždy si vyzkoušet způsobů několik a poté se rozhodnout, co budete preferovat.

Kromě již zmíněných nalepovacích řas, které jsou jednorázové máme možnost také permanentního prodloužení. Tato možnost pod sebou skýtá velký výběr. Většinou vydrží 2 týdny až 3 měsíce. Po tuto dobu pak vše vypadá přirozeně a nemusíte se více starat o jakoukoliv úpravu. Nejznámější metody permanentního prodloužení jsou ̎řasa na řasu ̎, aplikace trsu a vícerozměrné řasy. Více se dozvíte níže.

a) Řasa na řasu

 • Lepení jedné syntetické řasa na jednu vlastní
 • Prodloužení spodních i horních řas
 • Nezatěžuje tak svoje vlastní
 • Vydrží zhruba 6 týdnů
 • Delší doba aplikace

b) Aplikace trsu

 • Lepení umělého trsu – zhruba 3 syntetická vlákna na jednu vlastní
 • Nutnost pravidelné návštěvy po cca 14 dnech
 • Doba aplikace zhruba 30 minut

c) Vícerozměrné řasy

 • Existují dvou, tří až čtyřrozměrné řasy
 • Podle rozměru se lepí trs s tímto počtem řas na vlastní
 • Aplikace bývá časově náročnější
 • Vydrží zhruba 5 týdnů

Dalšími metodami, které mohou nahradit nalepovací i permanentní řasy je metoda aplikace séra, zde ale nejvíce záleží na výběru onoho séra, které si pak nanášíte pečlivě a sérum působí jako obnova a výživa řasových vláken. Jedná se o dražší způsob, který je ale permanentní. Na výsledek ovšem čekáte mnohem déle.

V neposlední řadě je tu metoda lifting řas. Lifting je jedna z nejšetrnějších metod k vlastním řasám. Lifting, provádění keratinem, je proces, kdy je na řasy nanášená látka keratin, která přispívá k regeneraci a výživě. Řasy se tak mají možnost obnovit, zhoustnout a samy se natáčí, bez potřeby použití kleštiček. Přináší tak přirozený vzhled, který vydrží zhruba 6 týdnů. Díky keratinu, tedy dodáváte potřebné výživné látky a nejedná se o žádná syntetika a zdraví škodlivé substance. Jde ovšem o proceduru, která je poměrně cenově i časově náročnější.

Přehledné srovnání možných metod

Název metody Aplikace Výhody Nevýhody
Nalepovací řasy doma aplikace v pohodlí domova, cenově dostupné Jednorázové, může vzniknout alergická reakce
Magnetické řasy doma bez použití lepidla, aplikace v pohodlí domova ne každému kopírují tvar oka, nemusí každému držet na oku
Řasa na řasu v salónu aplikace spodních i horních řas, vydrží až 6 týdnů délka aplikace
Vícerozměrné řasy v salónu přirozený pohled, výběr hustoty řas délka aplikace, cena
Aplikace trsu v salónu cena, délka aplikace řasy se musí často opakovaně prodlužovat
Lifting řas v salónu zdravé, řasy přirozeně posílí, vydrží až 6 týdnů trochu vyšší cena
Řasové sérum doma výživa a posílení řas časová náročnost, nutnost výběru kvalitního séra, nutnost pečlivosti

Motá se vám z tolika možností úpravy řas hlava? Objednejte se na konzultaci do našeho salónu a nechte naše specialisty vybrat takovou, která se k vám bude hodit nejvíce!

CHCI PORADIT

Co více dodat?

Rozhodnout se pro vhodnou metodu zdokonalení vašich očí není jednoduché a vždy myslete na to, že každý jsme originál, kterému sedí něco jiného, proto nemusí být nejlepší volba to, co je nejlepší volba vaší kamarádky. Ať už se tedy rozhodnete pro jednorázové nalepovací řasy a využijete výše uvedený postup k jejich upevnění, nebo například lifting či metodu ̎řasa na řasu ̎, věřte, že váš pohled se zcela promění a budete si připadat krásnější.

Jestliže jste dočetli až sem jste prakticky odborníci nejen na umělé řasy, což rozhodně ocení spoustu žen ve vašem okolí, až budou potřebovat pomoct před plesovou sezónou, ale jste také informování o dalších možnostech k dokonalejším očím a nemusíte se bát komukoliv poradit.

Rozhodně neváhejte se podělit o vaše vlastní zkušenosti s prodlužováním, pomůžete řadě těch, kteří ještě váhají. Můžete se s námi podělit také o vaše triky a nápady, které mohou pomoci někomu dalšímu!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit se

Poslat zprávu

My favorites