Jak odstranit permanentní make up bez nežádoucích následků?

Hledat domácí řešení, jak odstranit permanentní make up nemusí být šťastnou volbou vzhledem k možným estetickým trvalým následkům. Podívejte se na způsoby, jak je možné zbavit se permanentního make-upu bez vedlejších efektů a začít znovu s čistou tváří.

Jak odstranit permanentní make up chirurgickou metodou

Pokud je důvodem pro odstranění permanentního make-upu nespokojenost se zhotoveným výsledkem, je dobé zvážit ještě možnost profesionálního předělání. V případě, že ani tak nechcete mít dále permanentní make up a chcete se ho úplně zbavit, přichází na řadu jedna z variant odstranění, kterou je chirurgická cesta.

K tomu slouží metody odstranění laserem, případně kryochirurgie. Jakkoliv jsou tyto technologie účinné, je zde i poměrně velké riziko vzniku jizev či nežádoucích pigmentových skvrn.

Chemické odstranění permanentního make-upu

Druhou možností je chemické odstranění permanentního make-upu pomocí speciální přípravku. Tato varianta sice trvá o poznání déle a odstraňování pigmentu tak může zabrat až 12 měsíců, ale jde o šetrnější a více bezpečnou možnost. Přípravek vyvolává biochemickou reakci, díky které pigment postupně vymizí. Není tedy přímo zasahováno do pokožky jako v případě chirurgické metody.

Proč zvolit raději chemické odstranění?

  • Šetrnější působení přípravku
  • Zcela bezpečné odstranění pigmentu
  • Bez vzniku pigmentových skvrn
  • Pro odstranění všech možných druhů odstínů a druhů pigmentů

Na závěr je dobré ještě jednou zdůraznit doporučení, že snaha o domácí odstranění permanentního make-upu může skončit nepříliš povedeným výsledkem. Stejně jako si pečlivě vybíráte salon, kde si necháte permanentní make up zhotovit, tak je potřeba vybírat místo, kde provedou odborné odstranění zbývajících pigmentů.

Měli jste někdy permanentní make up a nechávali jste si ho odstranit? Jakou metodu jste zvolili? Napište svou zkušenost do komentářů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sign in

Send Message

My favorites